PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=4545}

Czekolada

Chocolat
7,5 218 132
oceny
7,5 10 1 218132
6,8 25
ocen krytyków
Czekolada
powrót do forum filmu Czekolada

Po obejrzeniu spróbuj sobie drogi widzu wyobrazić podobny film, w którym fabuła toczy
się w:

1. Jakimś żydowskim miasteczku... przerysowując obraz religii i jej wyznawców i
analogicznie "drwi" z kultury żydowskiej,
2. "Bos en Lommer" - muzułmańskiej dzielnicy Amsterdamu i drwi na podobnej zasadzie
z Islamu........

Czy było by możliwe nakręcenie (tym bardziej przez tego samego reżysera - szwedzkiego
lewaka) podobnego filmu w podobnych realiach? ABSOLUTNIE!
A to dlatego, że:

ad1. Film taki zostałby uznany za propagandę antyżydowską sięgającą wzorcami do
najczarniejszych czasów niemieckiego nazizmu, a reżyser w raz ze swoimi pracami
zostałby objęty bojkotem jako "antysemita",
ad2. Reżyser nie podjąłby się podobnego "dzieła" bojąc się, że zginie w zamachu
terrorystycznym (jak jego kolega po fachu Theo van Gogh) zainicjowanym przez
ekstremistów islamskich.

Najłatwiej pojechać po chrześcijanach - bo "oni zgodnie ze swoją religią muszą
nastawić drugi policzek... a jak sk***syny nie nastawią to co z nich za chrześcijanie"?

Szczyt reżyserskiego tchórzostwa. Zdecydowanie odradzam oglądania tego
"kontrowersyjnego" gniotu.

ocenił(a) film na 3
able

Zgadzam się. Nie jestem katoliczką, ale sposób zobrazowania tam ludzi był propagandowy i czarno-biały, w dodatku twórcy wykazali się ignorancją w paru miejscach - lol, czekolada jest pokarmem postnym, pozdrawiam. Film był przyjemny wizualnie, miał fajną ścieżkę dźwiękową, podobała mi się jedna z końcowych scen, poza tym żenująco głupi.

ocenił(a) film na 10
able

pozwolisz, ze dwa lata po Twojej wypowiedzi skwituje ja? IDIOTA !!! :) Jak to mawiaja lepiej pozno nic wcale

sobanek

Niebywale wysoki poziom merytorycznej riposty. Gratuluję, życząc wesołych świąt Narodzenia Pańskiego.

ocenił(a) film na 10
able

Happy Hanukkah

able

Sam jestes gniotem. Z latwoscia moge sobie wyobrazic jakiegos polityka katoprawicy PiS-owskiej w roli burmistrza z tego filmu. Np. niedawno wybranego do Senatu, bogobojnego do zesrania Ryszke.

paw_2

Lata lecą, ofiar islamu przybywa, przybywa też ofiar politycznej poprawności, a mój post.... mój post jest dalej jest jak najbardziej aktualny, w dalszym ciągu Tobie podobne 'nożyce' się odzywają, dalej też nie są w stanie rzeczowo odnieść się do treści głównego wątku, potwierdzając tylko prawdziwość jego tez. Pozostaje mi powiedzieć jedno --- dziękuję.

able

Oooo. Gdzie masz te ofiary "politycznej poprawności"?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones