PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=732428}

Czy naprawdę wierzysz?

Do You Believe?
7,1 11 458
ocen
7,1 10 1 11458
3,3 3
oceny krytyków
Czy naprawdę wierzysz
powrót do forum filmu Czy naprawdę wierzysz?

według mnie dlatego, że ten film jest umocnieniem wiary, osoby, które nie są wierzące, nie mają relacji z Bogiem, nie wyciągną z tego filmu nic dla siebie, tylko nieliczni ogarną, że Bóg jest dobry. Mi osobiście ten film pokazał, że Bóg jest wielki, że ze złego wyprowadza dobro. To było trochę nieogarnięte pod koniec z tym wypadkiem, ale to była dobra metafora do tego, że każda z tych osób wierząca, lub nie, była prowadzona przez Boga i te wszystkie osoby spotkały się w jednym miejscu, szczęśliwym dla nich miejscu, choć pozornie zabójczym. To mi pokazało też jak Bóg walczy o każdego człowieka z osobna. Polecam film osobom wierzącym, a niewierzącym polecam trochę dystansu. :)

ocenił(a) film na 8
Yuriko_

To nieprawda, że osoby niewierzące nie wyciagną żadnej refleksji z tego filmu. Ja osobiście jestem niewierząca, a film obejrzałam z zainteresowaniem. Nie mam nic do religii, nie uważam ludzi wierzących za niepoważnych bądź gorszych. Pomijając aspekty metafizyczne uważam, że wartości chrześcijańskie dają pretekst do bycia dobrym, a to przecież pozytywny aspekt wiary. Idealny przykład z filmu to bracia przestępcy - jeden z nich chciał zmienić swoje życie, gdy uwierzył. A gdy oddał życie za brata uratował go w dwójnasób: fizycznie i duchowo, czego dowodzi jedna z ostatnich scen.
Dla mnie główne przesłanie tego filmu jest takie, że warto być dobrym i że dobro wraca.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones