PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32727}
7,8 40 622
oceny
7,8 10 1 40622
6,9 23
oceny krytyków
Dekalog I
powrót do forum filmu Dekalog I

4 rzeczy

ocenił(a) film na 8

1. Dlaczego Krzysztof został obdarzony znakami o śmierci syna? To charakterystyczne raczej dla
fantazy, niż dla Biblii.
2. Eee...? Komputer bożkiem? Czy autor opisu oglądał film? Śmiem wątpić
3. Lód który wytrzymał ciężar dorosłego człowieka nie wytrzymał ciężaru małego chłopca?
Naprawdę? Robienie dramatu na siłę jak na mój gust jest bez sensu.
4. Co ten film ma wspólnego z Dekalogiem? Czy ja coś przegapiłem?

ocenił(a) film na 8
Abhellion

Ad 3. Pokrywa lodowa nigdy nie jest równomierna, chłopiec był na łyżwach, więc jego ciężar skupiał się na wiele mniejszej powierzchni niż gdyby był w butach, ale tutaj to nie ma znaczenia, to po prostu przypadek

ocenił(a) film na 7
Abhellion

Ojciec postawil nauke ponad boga, pierwsze przykazanie, jak najbardziej trafne.
Co do lodu, ja to zrozumialam, ze bezdomny palil ognisko na lodzie (spojrzenie ojca na ogien jak czekal na syna).
A znaki - wzbudzic trwoge?

ocenił(a) film na 8
Rlyeh

Da, w sumie racja. Ale to odejmuje filmowi punkty za obiektywność. Chociaż w sumie nie taki jego cel.

ocenił(a) film na 8
Abhellion

pękła mu buteleczka od atramentu a nie powinna pęknąć, to był znak, że nie da się wszystkiego przewidzieć i są rzeczy, które pojawiają się znikąd.

ocenił(a) film na 9
Abhellion

Abhellion, myślałem że w gimnazjum przerabialiście już takie pojęcia jak metafora, przenośnia itd.
Atrament, który zalewa książki to właśnie przedstawienie ulotności ludzkiego umysłu. Interpretacja Pancefausta też jest ok.
Co do dekalogu - dosłowne interpretacje Pisma Świętego są typowe albo dla ateistów albo dla ociężałych katolików. Przyznaj się, w której grupie jesteś.

ocenił(a) film na 8
obywatel_M

Ateiści :P

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones