PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32727}
7,8 40 622
oceny
7,8 10 1 40622
6,9 23
oceny krytyków
Dekalog I
powrót do forum filmu Dekalog I

8/10

ocenił(a) film na 8

Liczby zawiodły bohatera Dekalogu I.

ocenił(a) film na 7
Normaden

No dobrze. To czy lepiej jest obliczyć wytrzymałość konstrukcji, budynku, mostu, lodu i na tej podstawie pozwolić ludziom mieszkać w domach, jeździć przez estakady, eksploatować budowle. Czy też należy budować "jak kto czuje" a następnie dać na mszę/odprawiać modły aby się nie zawaliło? Jeżeli rozum pochodzi od Boga, to został mu dany po to aby czlowiek robił z tego wlaściwy użytek.
A my co mamy sądzić po obejrzeniu filmu? Że nie należy używać komputerów ale chodzić do kościoła? Chyba nie.
Że jak trochę w życiu pobłądzimy i powątpimy to już na Ziemi spotka nas kara boska? Też chyba tak się nie dzieje.
No to JAKI wniosek mamy wysnuć z filmu, że może nas zawsze spotkać nagły wypadek, nieszczęście i nie jesteśmy w stanie tego przewidzieć i temu zapobiec? - ale to i tak wiemy bez oglądania tego obrazu.

ocenił(a) film na 8
widzszaraczek

Po pierwsze piszesz tak jakbym był jakimś fanatykiem religijnym, a jest wręcz odwrotnie, rzadko odwiedzam tę instytucję. Po drugie jacy MY ?

ocenił(a) film na 7
Normaden

Ja piszę jakbyś był fanatykiem religijnym?? I pewnie doszdlem do tego wniosku na podstawie 4 słów :)
Zrozum, moja wypowiedź to nie było nic osobistego. Naprawdę.
Jacy MY? My widzowie.
A jakiej właściwie odpowiedzi się spodziewałeś. Zaprzeczenia Twojej tezy a może potwierdzenia?
A jeżeli się nie spodziewaleś żadnej odpowiedzi ani polemiki to po co opublikowałeś "oczywistą oczywistość"?

ocenił(a) film na 8
widzszaraczek

Oki. Może nie całkiem dobrze odebrałem twój post.

ocenił(a) film na 6
widzszaraczek

Świetne podsumowanie tego, moim zdaniem, średniego filmu. Nie rozumiem ogólnego nad nim zachwytu, a scena ze stearynowymi łzami Matki Boskiej Częstochowskiej (a może to była Ostrobramska, Licheńska albo Fatimska? zawsze się w tym gubię), jest tak sztampowa, że aż śmieszna.

ocenił(a) film na 9
MrRysiu

Film świetny, a przesłanie moim zdaniem zupełnie inne niż Pan napisał.
Nie chodzi o to żeby tego nie używać, tylko o to, żeby mieć pewien dystans, o to, że nic w życiu nie jest pewne. Banał, ale jak przedstawiony...

użytkownik usunięty
Tomas66666

No i Krzysztof miał dystans, obliczył na komputerze 2 razy a potem sprawdził osobiście.

ocenił(a) film na 5

W ogóle samo to że lód się zawala jest bez sensu, jakby reżyser na siłę chciał mocnym akcentem zakończyć film, na siłę przekazać przesłanie.

Do połowy zapowiadał się dobry film, końcówka słaba, czyli wychodzi na to że film średni...

ocenił(a) film na 6
MrRysiu

Potwierdzam, prawie się roześmiałem... xD Scena-morderca klimatu, który jest mistrzowski przez większość filmu.

użytkownik usunięty
widzszaraczek

zgadzam się.

ocenił(a) film na 5
widzszaraczek

Też się zgadzam, cała seria Dekalogu robi na mnie wielkie wrażenie, ale ta część jest dla mnie najsłabsza. Zupełnie nie zgadzam się z całą tą historią i wnioskami, które są z niej wyciągane.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones