PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=38}

Doberman

Dobermann
6,9 12 657
ocen
6,9 10 1 12657
6,0 2
oceny krytyków
Doberman
powrót do forum filmu Doberman

a jestem fanem gore (a już na pewno lubię czasami obejrzeć coś z takiego podgatunku) i pod tym względem ogromnie się zawiodłem. Wiedziałem oczywiście że to film sensacyjny, gangsterski itp. Owszem, jest brutalny ale to taka samcza brutalność wynikająca z obecności "twardzieli": policjantów i przestępców, dużo strzelanin i ostrych dialogów, jak w każdym tego typu filmie.
"Doberman" to przyzwoite kino akcji ale nic poza tym. Beznadziejne postacie - poza Cristinim i może tym przygłupem strzelającym do piłeczki tenisowej wszyscy są mało wyraziści, ze szczególnym uwzględnieniem tytułowego bohatera, który w ogóle nie sprawdza się w tej roli. Ponadto płycizna - wiem że to film sensacyjny, akcja, ale brak tutaj choćby namiastki jakiejś głębi psychologicznej postaci, jakiegoś przesłania, ciągle tylko strzelaniny i wulgaryzmy za którymi nic się nie kryje.

guliver_filmweb

Taka recenzja i ocena 6 czyli niezły ?

użytkownik usunięty
guliver_filmweb

A ksiądz ?

ocenił(a) film na 6

Przypomniałeś mi o tej postaci. No dobra, ksiądz może też był niezły, taki nr 3 tego filmu, ale na pewno nie podniosę z jego powodu oceny na 7. Zresztą, i tak wahałem się pomiędzy 5 a 6.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones