PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=536375}

Duży zeszyt

A nagy füzet
7,1 1 988
ocen
7,1 10 1 1988
6,0 2
oceny krytyków
Duży zeszyt
powrót do forum filmu Duży zeszyt

musze przyznac, ze nie konca zrozumialam zakonczenie filmu. Dlaczego blizniacy sie rozdzielaja? Czemu jeden zostaje na Wegrzech, a drugi przchodzi granice?
Prosze o odpowiedz. Moze w ksiaze bylo wyjasnione?

ocenił(a) film na 9
irrka2003

Wydaje mi się, że dojrzeli do rozstania. W trakcie filmu mówili, że niczego się nie boją: bólu, obelg, tylko tego, że zostaną rozdzieleni. Jednak w międzyczasie życie ich zahartowało, dojrzeli, stali się twardzi -szczególnie widać to w porównaniu ze słabym ojcem, relacją wobec babki-początkowo budziła w nich wstręt i grozę, później zasłużyli na jej szacunek. Zakończenie rozumiem jako symboliczne pokazanie siły, że tak naprawdę każdy z nich stał się jednostką zdolną do kierowania swoim losem zupełnie niezależnie od brata bliźniaka. W zasadzie to jedyny pozytywny wydźwięk tego-doskonałego- filmu. Pozdrawiam

ocenił(a) film na 8
hanakasza

dzięki za fajną odpowiedz. podobnie jak autorka tego tematu,nie do końca zrozumiałem zakończenie. właśnie obejrzałem na AleKino i jestem pod ogromnym wrażeniem tego filmu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones