PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34778}

Dyniogłowy

Pumpkinhead
5,8 3 621
ocen
5,8 10 1 3621
5,5 2
oceny krytyków
Dyniogłowy
powrót do forum filmu Dyniogłowy

....z drugiej strony jak mało który tak znany i ceniony horror świetnych dla tego gatunku kina
lat 80 - nie wytrzymał próby czasu i postarzał się tracąc na renomie i wartości
niemiłosiernie. Bez dwóch zdań dyskusji: klimat pozostał i cały czas mroczna aura stanowi
największy plus całej produkcji. Ale jak słusznie dostrzega się na forum, akurat
"Dyniogłowy" niestety nie robi dziś takiego wrażenia jakie mógł robić kiedyś. Film raczej
nudny i dłużący się, chyba docenią go prędzej koneserzy aniżeli masy. Mimo to zobaczyć można.

poland7

Sądzę, że nie można oceniać filmu z lat osiemdziesiątych z dzisiejszymi produkcjami. Należy spojrzeć na niego z perspektywy czasu. Wtedy był jednym z lepszych horrorów i robił wrażenie, co z tego że teraz już nie? Żaden film po prawie 40 latach nie zrobi już na nas takiego wrażenia, jak w chwili premiery, więc takie argumenty nie powinny być przytaczane. Ode zasłużone 7/10 za klimat, scenografię, charakteryzację oraz historię.

ocenił(a) film na 5
bartez13_17

Generalnie zgadzam się z powyższymi przemyśleniami i refleksjami, ba - uważam, że przytłaczająca większość produkcji sprzed lat bije na głowę teraźniejsze filmy. Ale akurat gdy mowa o tym konkretnym przypadku, przytoczę cytat z mojej pierwszej wypowiedzi pod filmem: "jak mało który tak znany i ceniony horror świetnych dla tego gatunku kina lat 80 - nie wytrzymał próby czasu i postarzał się tracąc na renomie i wartości niemiłosiernie".

ocenił(a) film na 4
poland7

chyba się zgodzę... chociaż urodziłem się dopiero w połowie lat '90 to bardzo lubię oglądać horrory z lat '80... niestety włączając "Dyniogłowego" miałem nadzieję że obejrzę kolejny dobry horror z tamtych lat... niestety, zawiodłem się :( Jedynie co podoba mi się w filmie to bardzo realistycznie przedstawiona postać demona jak na lata '80 :) Troszkę kojarzył mnie się z obcym z "Obcego", a ten film z kolei bardzo lubię :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones