PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34778}

Dyniogłowy

Pumpkinhead
5,8 3 621
ocen
5,8 10 1 3621
5,5 2
oceny krytyków
Dyniogłowy
powrót do forum filmu Dyniogłowy

Zemsta demona

ocenił(a) film na 5

Długo się zbierałem do tego filmu bo zawsze jak wrzucałem go do odtwarzacza to głos w głowie mówił- "chyba nie będziesz oglądał horroru o tak debilnym tytule" i zazwyczaj się z nim zgadzałem :D Ale tym razem jakoś go zagłuszyłem.
Pomysł wyjściowy świetny. Kochający ojciec traci syna przez bandę wyrostków i w porywie gniewu zaczyna igrać z siłami ciemności, które prowadzą go na stary cmentarz. Pomysł i klimat rodem z "Cmentarza zwieżąt" Kinga. Niestety potem pojawia się tytułowy Dyniogłowy i jest już gorzej. W zasadzie całość zmienia się wtedy w slasher, ale taki pozbawiony elementu zaskoczenia. Przez ostatnie 40 minut potwór po prostu sobie chodzi i zabija nastolatki jedno po drugim. Finał niestety mało efektowny, zaskoczeń zero.
Całość ratują efekty specjalne, muzyka i świetne zdjęcia które ukazują mroczny las jako inny wymiar z którego nie ma ucieczki. Ten film ogólnie wygląda bardzo ładnie od strony wizualnej. Niestety jeśli chodzi o logikę oraz emocje jest już gorzej. Ale warto zobaczyć dla pierwszej połowy. Ostatecznie wydaje mi się że nawet wyszło by całości na dobre gdyby to była opowieść o bezpośredniej zemście ojca, pozbawiona nadnaturalnych zjawisk.

ocenił(a) film na 6
Lucky_luke

Kiedyś mi się bardzo podobał, obejrzałem go teraz - i jestem wstrząśnięty, ale niestety słabością scenariusza, który zwłaszcza w drugiej połowie filmu jest mocno chaotyczny i raczej durnowaty. Sam pumpkinhead całkiem nieźle zrobiony.
Dałbym 5, ale niech będzie 6 z sentymentu.

P.S.
Jak ma na imię twój głos w głowie?

ocenił(a) film na 5
Bodzepor

Głos nazywa się Adrian i często urządza z Luckym kłótnie :D

ocenił(a) film na 6
Lucky_luke

Pewnie pije i bije?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones