PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=720511}
4,8 51 229
ocen
4,8 10 1 51229
2,1 10
ocen krytyków
Dzień dobry, kocham cię
powrót do forum filmu Dzień dobry, kocham cię!

To profanacja... za karę nie idę do kina! Najgorszy cover ever!!!!!!!!

ocenił(a) film na 6
dolores1983

Zgadzam się w 100 procentach! Całe szczęście, ze cover puszczany na napisach...






dolores1983

Także zgadzam się w 100%. Jak można tak zniszczyć piosenkę, jak ten Grabaż się teraz czuje ;/

ocenił(a) film na 6
dolores1983

Dramat ta przeróbka i zupełnie niepotrzebna.

ocenił(a) film na 3
Razorek_filmweb

Jezuuu, dokładnie. Jak usłyszałam na napisach to hiphopolo czy co to było to myślałam, że się popłaczę. Strachy na Lachy muszą dopiero płakać...

ocenił(a) film na 6
eworek

Strachy na Lachy sprzedały prawa do piosenki pewnie więc nie płaczą :)

Razorek_filmweb

Nie właśnie - nie mogę pojąć jak się mogli na to zgodzić.. eh gdzie ideały ? :) Za pieniądze wszystko da się załatwić ?

ocenił(a) film na 3
Tymoteusz81

Ja kiedyś słyszałam, że po 10 latach od powstania piosenki można legalnie "coverować", ale nie wiem jak z tym jest..

ocenił(a) film na 6
eworek

Nie ma tak. Prawa do utworu zawsze posiada, albo jego autor, albo wytwórnia. A jeśli Strachy sprzedały możliwość użycia piosenki to ja im się nie dziwie. Dziś i tak nic z niej nie mają a tak parę złotych wpadło.

eworek

Sprostuję. Coverować czyli wykonywać cudzy utwór na żywo można w każdej chwili i legalnie. Przed końcem miesiąca wysyła się do Zaiksu formularz z listą utworów, miejsce grania, wielkość imprezy itd. Autor dostaje za to tantiemy, chyba że po 50 latach od publikacji utworu (czy tam 70 lat po śmierci autora) wygasły jego prawa majątkowe. Wtedy chyba nawet nie trzeba nic wysyłać. Co do "opracowania" czyli jak chcesz czyjś cover np. nagrać na swojej płycie, do filmu lub wykorzystać w jakimś innym komercyjnym projekcie to trzeba prosić o zgodę autora (ewentualnie wytwórnię). Autor może sprzedać prawa majątkowe jednak z prawami autorskimi nie może tego zrobić. Prawa majątkowe dają mi in. to, że ich właściciel będzie otrzymywał pieniądze za wykorzystywanie utworu w filmach, spektaklach, płytach, granie coverów itd.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones