Film

1991 1 godz. 39 min.
6,6 1 872
oceny
6,6 10 1872
400
chce zobaczyć
{"rate":3.0,"count":1}
{"id":"5283","linkUrl":"/film/Dziecko+szcz%C4%99%C5%9Bcia-1991-5283","alt":"Dziecko szczęścia","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/52/83/5283/7881570.2.jpg"}
Młoda kobieta wraz z chłopakiem szukają swojego dziecka, które zostało oddane obcym ludziom. Więcej Mniej
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}

Helena i Wacek to mieszkańcy małego miasteczka. Chłopak wyjechał na Zachód, gdzie dorobił się sporych pieniędzy. Nie wiedział, że w tym czasie dziewczyna urodziła ich dziecko. Ze strachu przed biedą i opinią wśród sąsiadów oddała je do adopcji. Gdy Wacek wrócił, Helena zaczęła się obawiać, że jego miłość wygasła. Postanawia powiedzieć muHelena i Wacek to mieszkańcy małego miasteczka. Chłopak wyjechał na Zachód, gdzie dorobił się sporych pieniędzy. Nie wiedział, że w tym czasie dziewczyna urodziła ich dziecko. Ze strachu przed biedą i opinią wśród sąsiadów oddała je do adopcji. Gdy Wacek wrócił, Helena zaczęła się obawiać, że jego miłość wygasła. Postanawia powiedzieć mu o synku, lecz ponieważ ma on już nową rodzinę, wykrada z domu dziecka "zastępczego" chłopczyka. Wacek jednak odkrywa mistyfikację. Gdy dowiaduje się, co stało się z ich prawdziwym synem, postanawia go odzyskać.

studio
Wytwórnia Filmów Fabularnych w Łodzi / Zespół Filmowy "Kadr"
data produkcji
1991
tytuł oryg.
Dziecko szczęścia
inne tytuły
Zdjęcia kręcono m.in. w Jarocinie (ul. Śródmiejska, Wrocławska, dworzec PKP).
Akcja filmu rozgrywa się w fikcyjnym mieście Nicoraj - nazwa powstała po odwróceniu liter Jarocina, w którym kręcono film.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych