PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=119724}
6,1 71 895
ocen
6,1 10 1 71895
4,9 14
ocen krytyków
Dziennik zakrapiany rumem
powrót do forum filmu Dziennik zakrapiany rumem

bowiem zmieniono dość dużo w całej historii, przez to fabuła była jakby z lekką dozą bezsensu, poza tym w książce dużo jest poświęcone wewnętrznym rozterkom bohatera, głównie dotyczącym swojego życia i szukania odpowiedzi na to, czy aby jego idealistyczne i beztroskie istnienie ma jeszcze jakieś usprawiedliwienie i na ile tak się jeszcze trwać i co należałoby ze swoim życiem zrobić. A filmie pokazano Kempa jako nieudacznika i pijaczka, choć wg książki takim nie był i nie trafił do San Juan, bo go nigdzie indziej nie chcieli.

ocenił(a) film na 5
skttrbrain

Potwierdzam, ksiazka o niebo lepsza. Film ie oddaje atmosfery jaka w niej jest.

ocenił(a) film na 5
skttrbrain

Przede wszystkim Kemp w tym filmie ukazany jest jako sierotka, co ma się nijak do książkowego oryginału. No i właśnie brakuję głębi tej postaci. Zdecydowanie zbyt mało dowiadujemy się o postawie, poglądach, myślach głównego bohatera (a przecież w końcu to jest między innymi istotą "Rum Diary"!). Nie wspomnę już o innych bohaterach, zmianach i klimacie, którego prawie brak.

ocenił(a) film na 7
Tortuga033

tak to często bywa, że w ekranizacji książki gubi się trochę myśli bohatera, bo dość ciężko jest nakręcić myśli. za to jest obraz i dźwięk, co w książce zdarza się z rzadka. tak to już na tym świecie urządzone.

ocenił(a) film na 4
Mudshark

Tak czułam, że książka może być lepsza.
Mam pytanie, jak nazywała się jego żona w rzeczywistości?
Ta, którą tutaj gra Heard.

ocenił(a) film na 5
realkriss

Paul nie miał żadnej żony.

ocenił(a) film na 4
Tortuga033

W filmie na końcu powiedzieli, że po powrocie do Stanów Paul ożenił się z Chenault.

A chodziło mi o H. S. Thompsona, który, jak już sprawdziłam - miał nawet dwie żony.

To razem już daje trzy:)

ocenił(a) film na 5
realkriss

W książce nic na ten temat nie wiadomo. Z tego co pamiętam to Chenault wyjechała i to czy Paul jeszcze ją spotkał pozostaje kwestią otwartą.

Tak Hunter miał 2 żony, ale nie wiem czy postać Chenault jest postacią która ma jakieś odniesienie w rzeczywistości, czy jest to tylko postać fikcyjna. Rum Dairy to nie jest "true" biografia Thompsona. On tam miesza fikcje z prawdą. Więc równie dobrze mógł Puerto Rico nigdy nawet na oczy nie widzieć.

ocenił(a) film na 7
Tortuga033

Pamiętam że pisząc recenzje wydawniczą książki napisałam, że nie ma takiej opcji, żeby wzięli ślub i żyli długo i szczęśliwie, co najwyżej krótki romans im wróżyłam. Jak przeczytałam ten epilog w filmie to zniszczyło całe moje dobre wrażenie :D

ocenił(a) film na 5
przecierpomidorowy

Dokładnie. Kemp ( i Chenault zresztą też) to typ samotnika-awanturnika (w sensie podróżnika), podchodzącego do życia w lekki i nie zobowiązujący sposób i takie denne, trywialne i wciśnięte na siłę "i żyli długo i szczęśliwie, koniec bajki" wprawiło mnie w kompletne niedowierzanie i zażenowanie, że aż się zaczęłam śmiać na tym w kinie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones