film

Dziewczyny z wyższych sfer

Uptown Girls
2003
1h 32m
6,9 29 928
ocen
6,9 10 1 29928
5,5 2
oceny krytyków
Molly, córka legendy rocka, zostaje okradziona z majątku przez adwokata. Nie mając pieniędzy, podejmuje pracę jako niania 8-letniej Ray. Zobacz pełny opis
Dziewczyny z wyższych sfer zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

Dziewczyny z wyższych sfer
Zwiastun nr 1
nr 1 2009-11-16T11:29:07 https://fwcdn.pl/webv/26/83/12683/z01.12683.4.jpg https://fwcdn.pl/video/96274/uptown_girls_m480.360p.mp4

Molly Gun (Brittany Murphy) jest beztroską dziewczyną, córką dawnej legendy rocka i prawdziwą gwiazdą manhattańskiej śmietanki towarzyskiej. Kiedy jednak jej cały odziedziczony majątek zostaje skradziony, Molly jest zmuszona zrobić to, czego nigdy jeszcze dotąd nie próbowała - podjąć pracę! Zatrudnia się jako niania. Ray Sheline (DakotaMolly Gun (Brittany Murphy) jest beztroską dziewczyną, córką dawnej legendy rocka i prawdziwą gwiazdą manhattańskiej śmietanki towarzyskiej. Kiedy jednak jej cały odziedziczony majątek zostaje skradziony, Molly jest zmuszona zrobić to, czego nigdy jeszcze dotąd nie próbowała - podjąć pracę! Zatrudnia się jako niania. Ray Sheline (Dakota Fanning) jest nad wiek dojrzała ośmiolatką, która niekiedy zachowuje się jak czterdziestolatka. Emocjonalna przepaść między dziewczynką a jej goniąca za karierą mamą (Heather Locklear) jest ogromna. Ray dorasta pod opieką ciągle zmieniających się niań; nie zna stabilizacji i rodzinnego życia. Molly i Ray, choć tak różne, tak samo odczuwają bolesną samotność w otaczającym je świecie. Obie jednak bardzo starają się dostosować do siebie i wkrótce odkrywają jedna w drugiej prawdziwą przyjaciółkę.

boxoffice
$44 617 342 na świecie
$37 182 494 w USA
$7 434 848 poza USA
budżet
$20 000 000
na podstawie
Allison Jacobs (materiały do scenariusza, historia)
studio
Metro-Goldwyn-Mayer (MGM) (przedstawia) / GreeneStreet Films
tytuł oryg.
Uptown Girls
inne tytuły
Molly Gunn (tytuł roboczy) USA
więcej
Piper Perabo była brana pod uwagę do roli Molly Gunn.
Kiedy Ingrid przychodzi do mieszkania Molly stwierdza, że na automatycznej sekretarce jest nagranych 98 wiadomości. Po czym okazuje się, że telefon jest odłączony. W takim wypadku nie jest możliwe określenie ile wiadomości zostało nagranych na automatyczną sekretarkę.
Zdjęcia do filmu były kręcone w Nowym Jorku (Nowy Jork, USA).
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Świetna Dakota

ocenił(a) film na 7

Myślę, że dzięki tej małej film jest całkiem znośny. Bardzo zdolna dziewczyna.

Dakota wygrała

ocenił(a) film na 7

Film jako film szału nie robi, ale warto go obejrzec chociazby dla samej Dakoty - dziewczynka tak znakomicie zagrała swoją rolę że czasami pękałam że smiechu :)

ciepły, wzruszający, piękny i lekki film, przepełniony optymizmem i nadzieją. no i genialna mała Dakota, aż trudno uwierzyć, że dziecko może tak genialnie zagrać. polecam ten film każdemu ! bonusem jest rola przystojnego "dr Chase'a" z dr House'a :)

Nie oglądałem całego ale dziewczynka bardzo ładnie grała sceny z nią to chyba najlepsza dziecięca rola jaką widziałem

Brittany i Dakota to moje 2 ulubione aktorki. mam zamiar obejrzeć wszystkie filmy z nimi.
Bardzo mi smutno, że Brittany nie zagra już w żadnym nowym filie ;( - [*][*][*].

Film jest po prostu RE-WE-LA-CYJ-NY !!! 100/10 - świetna gra aktorska i morał jaki można wyciągnąć z całości. Uwielbiam go !!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones