Odtwórz Zwiastun nr 1 2:19
Film

Uptown Girls

2003 1 godz. 32 min.
6,9 28 904
oceny
6,9 10 28904
7 655
chce zobaczyć
{"id":"96274","linkUrl":"/film/Dziewczyny+z+wy%C5%BCszych+sfer-2003-96274","alt":"Dziewczyny z wyższych sfer","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/62/74/96274/7182453.2.jpg"}
Molly, córka legendy rocka, zostaje okradziona z majątku przez adwokata. Nie mając pieniędzy, podejmuje pracę jako niania 8-letniej Ray.
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}
Dziewczyny z wyższych sfer
Dziewczyny z wyższych sfer (2003) Zwiastun nr 1 2:19
Dziewczyny z wyższych sfer | Oficjalny zwiastun / trailer nr 1 | 2003 | Film Molly Gun ([person=7128]Brittany Murphy[/person]) jest beztroską dziewczyną, córką dawnej legendy rocka i prawdziwą gwiazdą manhattańskiej śmietanki towarzyskiej. Kiedy jednak jej cały odziedziczony majątek zostaje skradziony, Molly jest zmuszona zrobić to, czego nigdy jeszcze dotąd nie próbowała - podjąć pracę! Zatrudnia się jako niania. Ray Sheline ([person=54813]Dakota Fanning[/person]) jest nad wiek dojrzała ośmiolatką, która niekiedy zachowuje się jak czterdziestolatka. Emocjonalna przepaść między dziewczynką a jej goniąca za karierą mamą ([person=3350]Heather Locklear[/person]) jest ogromna. Ray dorasta pod opieką ciągle zmieniających się niań; nie zna stabilizacji i rodzinnego życia. Molly i Ray, choć tak różne, tak samo odczuwają bolesną samotność w otaczającym je świecie. Obie jednak bardzo starają się dostosować do siebie i wkrótce odkrywają jedna w drugiej prawdziwą przyjaciółkę.

Molly Gun (Brittany Murphy) jest beztroską dziewczyną, córką dawnej legendy rocka i prawdziwą gwiazdą manhattańskiej śmietanki towarzyskiej. Kiedy jednak jej cały odziedziczony majątek zostaje skradziony, Molly jest zmuszona zrobić to, czego nigdy jeszcze dotąd nie próbowała - podjąć pracę! Zatrudnia się jako niania. Ray Sheline (DakotaMolly Gun (Brittany Murphy) jest beztroską dziewczyną, córką dawnej legendy rocka i prawdziwą gwiazdą manhattańskiej śmietanki towarzyskiej. Kiedy jednak jej cały odziedziczony majątek zostaje skradziony, Molly jest zmuszona zrobić to, czego nigdy jeszcze dotąd nie próbowała - podjąć pracę! Zatrudnia się jako niania. Ray Sheline (Dakota Fanning) jest nad wiek dojrzała ośmiolatką, która niekiedy zachowuje się jak czterdziestolatka. Emocjonalna przepaść między dziewczynką a jej goniąca za karierą mamą (Heather Locklear) jest ogromna. Ray dorasta pod opieką ciągle zmieniających się niań; nie zna stabilizacji i rodzinnego życia. Molly i Ray, choć tak różne, tak samo odczuwają bolesną samotność w otaczającym je świecie. Obie jednak bardzo starają się dostosować do siebie i wkrótce odkrywają jedna w drugiej prawdziwą przyjaciółkę.

boxoffice
$44 617 342 na świecie
$37 182 494 w USA
$7 434 848 poza USA
budżet
$20 000 000
studio
Metro-Goldwyn-Mayer (MGM) (przedstawia) / GreeneStreet Films
data produkcji
2003
tytuł oryg.
Uptown Girls
inne tytuły
Dziewczyny z wyższych sfer Polska
Molly Gunn (tytuł roboczy) USA
Więcej...
Piper Perabo była brana pod uwagę do roli Molly Gunn.
Kiedy Ingrid przychodzi do mieszkania Molly stwierdza, że na automatycznej sekretarce jest nagranych 98 wiadomości. Po czym okazuje się, że telefon jest odłączony. W takim wypadku nie jest możliwe określenie ile wiadomości zostało nagranych na automatyczną sekretarkę.
Zdjęcia do filmu były kręcone w Nowym Jorku (Nowy Jork, USA).
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Świetna Dakota

  gocha23 ocenił(a) film na 7

  Myślę, że dzięki tej małej film jest całkiem znośny. Bardzo zdolna dziewczyna.

 • Dakota wygrała

  kejt_btv ocenił(a) film na 7

  Film jako film szału nie robi, ale warto go obejrzec chociazby dla samej Dakoty - dziewczynka tak znakomicie zagrała swoją rolę że czasami pękałam że smiechu :)

 • po prostu ŚWIETNY!

  angelvsdevil

  ciepły, wzruszający, piękny i lekki film, przepełniony optymizmem i nadzieją. no i genialna mała Dakota, aż trudno uwierzyć, że dziecko może tak genialnie zagrać. polecam ten film każdemu ! bonusem jest rola przystojnego "dr Chase'a" z dr House'a :)

 • [*] Brittany - moja ulubiona aktorka

  evaap_ ocenił(a) film na 10

  Brittany i Dakota to moje 2 ulubione aktorki. mam zamiar obejrzeć wszystkie filmy z nimi. Bardzo mi smutno, że Brittany nie zagra już w żadnym nowym filie ;( - [*][*][*]. Film jest po prostu RE-WE-LA-CYJ-NY !!! 100/10 - świetna gra aktorska i morał jaki można wyciągnąć z całości. ... więcej

 • wytłumaczcie mi coś proszę

  Fellina ocenił(a) film na 8

  Uwaga Spoiler! Ten temat może zawierać treści zdradzające fabułę.