Marley Eve Shelton

[{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktorka"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"/person/ajax/roles/4692/6","url":"/ranking/person/actors/female"},"rating":{"count":1685,"rate":7.035608308605341,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":22,"name":"guest","above5p":false,"career":{"name":"gościnnie"},"ranking":{"name":"Występów gościnnych","link":"/person/ajax/roles/4692/22","url":"/ranking/person/guest"},"rating":{"count":10,"rate":6.6,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":21,"name":"himself","above5p":false,"career":{"name":"we własnej osobie"},"ranking":{"name":"Występów","link":"/person/ajax/roles/4692/21","url":"/ranking/person/himself"},"rating":{"count":1,"rate":8,"desc":"ocena","profession":"występów osoby"}}]
7,0
1 685 ocen gry aktorskiej
Marley Shelton I
Ojcem ślicznej Marley jest Christopher Shelton (reżyser i producent), matką - Carol Shelton, nauczycielka śpiewu. Ma starszą siostrę Koren i dwie młodsze - Erin i Samanthę. Ukończyła Eagle Rock High School i Uniwersytet Kalifornijski w Los Angeles. Podczas gdy jej rodzice stworzyli lokalny teatr, nastoletnia Marley nie interesowała się sceną. Kiedy kończyła szkołę średnią, jej ówczesny chłopak Nicholas Brendon wręczył jej 100 pięknych róż i czarnym kabrioletem Mustang porwał ją na bal. Marley do dzisiaj miło to wspomina. Debiutowała rolą Amandy w "Wielkim Kanionie". Aktorkę najbardziej znamy z filmu "Miasteczko Pleasantville", gdzie w 1998 roku zagrała Margaret Henderson. W roku 1999 wystąpiła u boku Drew Barrymore w "Ten pierwszy raz". W 2001 zagrała Diane Weston w komedii "Słodkie i ostre", co zwiększyło jej popularność. Zagrała też wraz z siostrą Samanthą w niskobudżetowej produkcji "Moving Alan", czarnej komedii, wyreżyserowanej przez ich ojca. Scenariusz, autorstwa Jerry'ego Rappa, opowiada o dwóch siostrach, które wyruszają w podroż by pochować człowieka, którego uważają za zmarłego. Na pewno jeszcze usłyszymy o uroczej Marley.
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 12 kwietnia 1974

miejsce urodzenia: Los Angeles, Kalifornia, USA

wzrost: 169 cm

mąż Beau Flynn (od 2001), 2 córki: West (ur. 06.09.2009) i Ruby Jeanne (ur. 01.05.2012)
Jest córką reżysera Christophera Sheltona.
Początkowo to ona miała zagrać rolę Annabeth Schott w szóstym sezonie serialu "Prezydencki poker", jednak producenci uznali, że jest za młoda i dlatego ostatecznie angaż ten otrzymała Kristin Chenoweth.
Robert Rodriguez napisał specjalnie dla niej rolę w filmie "Grindhouse: Planet Terror", po tym jak współpracował z nią na planie "Sin City - Miasto grzechu".
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych