PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=694545}

Dzika droga

Wild
7,0 58 971
ocen
7,0 10 1 58971
5,9 24
oceny krytyków
Dzika droga
powrót do forum filmu Dzika droga

Jako miłośnik tematu szeroko pojętej wędrówki, uporania się z przeszłością, swoimi słabościami i lękami z dzikością bezdroży Ameryki w tle czekałem na ten film niecierpliwie. Niestety nieco rozczarował, właściwie gdyby nie kilka ciekawych scen to rozczarował by mocno. Pierwsze ujęcie z jęczącą bohaterką zrywającą paznokcia i tak było mniej groteskowe niż Cheryl przygnieciona ciężarem swojego plecaka tarzająca się po podłodze, tak ''mocna metafora'' że scena pozostawała w pamięci do końca. Ujęcia wędrówki z Reese Witherspoon wypadały dość słabo w porównaniu ze scenami pokazującymi jej przeszłość jako laska z problemami uzależniona od narkotyków i seksu była bardziej przekonywująca niż refleksyjna kobieta wędrująca. Gdyby tak w tej roli wystąpiła Laura Dern film nabrał by zupełnie innej jakości. Kolejna sprawa to zdjęcia i tu największy zarzut, gdzie te piękne widoki, nieokiełznana przyroda, bezkresna przestrzeń Ameryki?? Albo uznano, że przyćmiły by one główny temat wewnętrznych zmagań bohaterki albo dobrzy operatorzy byli akurat zajęci. Ale pomimo wszystko obraz ma coś w sobie, udało się stworzyć specyficzny klimat. Pojawia się sporo ciekawych przemyśleń i są też sceny naprawdę udane.

Arbazil

Przez retrospekcje sporo stracił, w dodatku narracja bohaterki, która sprawiła, że nie było niedomówień. Widoczki mogły byc lepsze, za bardzo skoncentrowano się na Reese.

ocenił(a) film na 5
Arbazil

W "Into the wild" było więcej tych retrospekcji, bo jeszcze jak on przebywał na Alasce, z jego wędrówki przez USA no i czasy gdy robił szkołę, ale tak nie męczyły jak tutaj w "Dzikiej drodze", krajobrazów było bardzo mało, aktorzy drugoplanowi jacyś tacy nijacy, film chyba z niskim budżetem bo prócz Reese i Laury Dern brak jakiegoś znanego aktora, a w "Into the wild" grał Zach z "Kac Vegas", który dopiero zostanie nakręcony, Kristen Stewart od wampirów i Zmierzchu, John Hurt, Marcia Garden, Keener, Vince Vaugh czy Hal Hoolbrook, stąd film "Dzika droga" jest po prostu przeciętny, nieco mnie nudził, ale oceniłem jako przeciętny.

Arbazil

Masz rację, że jak na film o wielkiej podróży przez dziką Amerykę to tej Ameryki tam za dużo nie było. 90% obrazu wypełniała Reese. Za dużo tych retrospekcji, za mało zmagania się głównej bohaterki z problemami. W książce było jej na początku bardzo ciężko, to że nie mogła podnieśc plecaka to był dopiero początek. A tutaj jak już podniosła to miałam wrażenie, że po prostu spaceruje.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones