Film

Dzika namiętność

Something Wild
1986
1 godz. 53 min.
6,8 2 357
ocen
6,8 10 1 2357
2 974
chce zobaczyć
7,6 5
ocen krytyków
Prowadzący monotonne życie młody biznesmen poznaje zwariowaną dziewczynę. Razem wyruszają w jej rodzinne strony. Więcej Mniej
Dzika namiętność zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

nagrody

Charles Driggs (Jeff Daniels) właśnie awansował na stanowisko wiceprezesa. Mężczyzna wiedzie nudne, rutynowe życie. Pewnego dnia postanawia wyjść z kawiarni bez płacenia rachunku. Zostaje zauważony przez Lulu (Melanie Griffith), która proponuje mu podwiezienie do biura. Ku zaskoczeniu Charlesa kobieta zabiera go w podróż w nieznane.

boxoffice
$8 362 969 w USA
studio
Orion Pictures Corporation / Religiosa Primitiva
tytuł oryg.
Something Wild
inne tytuły
Dwie starsze panie w sklepie to matki Davida Byrne'a i reżysera Jonathana Demme'a.
Zespół, który gra na zjeździe szkolnym, to "The Feelies" - ulubiony zespół reżysera. Demme nakręcił nawet teledysk do jego piosenki "Away".
Rolę Raya Sinclaira powierzono początkowo Chrisowi Isaakowi, jednak zrezygnował z niej z powodu pracy nad swoją drugą płytą.
Każdy zapewne miał kiedyś ochotę trochę zaszaleć. Oderwać się od otaczającej nudnej rzeczywistości, szarego życia i monotonii. Zrobić coś niecodziennego, odrobinę się zbuntować. Albo urozmaicić sobie kolejny typowy dzień czymś "niegrzecznym", choć na chwilę dać się zwariować. Tak jak Charlie Driggs (Jeff Daniels), typowy yuppie pod krawatem. Na... więcej
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych