Film

Wild Orchid

1989 1 godz. 45 min.
5,9 5 337
ocen
5,9 10 1 5337
3 272
chce zobaczyć
{"id":"31193","linkUrl":"/film/Dzika+orchidea-1989-31193","alt":"Dzika orchidea","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/11/93/31193/6981430.2.jpg"}
Kiedy młoda prawniczka, Emily Reed, podczas pobytu w Rio de Janeiro poznaje milionera, Jamesa Wheelera, rozpoczyna się namiętny romans.
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}

Emily Reed (Carre Otis) jest początkującą, piękną prawniczką, która staje przed wielką szansą. Zostaje wybrana jako doradczyni Claudii Lirones (Jacqueline Bisset), której zadaniem jest przekonać chińskich inwestorów do przebudowy kompleksu hotelowego w Brazylii. Emily jest bardzo podekscytowana - bardziej wyjazdem do Rio de Janeiro, niżEmily Reed (Carre Otis) jest początkującą, piękną prawniczką, która staje przed wielką szansą. Zostaje wybrana jako doradczyni Claudii Lirones (Jacqueline Bisset), której zadaniem jest przekonać chińskich inwestorów do przebudowy kompleksu hotelowego w Brazylii. Emily jest bardzo podekscytowana - bardziej wyjazdem do Rio de Janeiro, niż czekającym ją zadaniem. W Brazylii Emily poznaje tajemniczego milionera Jamesa Wheelera (Mickey Rourke), człowieka ekscentrycznego o dziwnych upodobaniach seksualnych. Wkrótce pomiędzy nimi zaczyna się gra.

boxoffice
$11 060 485 w USA
studio
Vision PDG
tytuł oryg.
Wild Orchid
inne tytuły
Dzika orchidea Polska
Więcej...
Rolę Claudii miała początkowo zagrać Anne Archer, jednak odrzuciła ją, gdyż przeraziła ją ilość scen rozbieranych w filmie.
Z powodu scen seksu rolę Emily Reed odrzuciła Cindy Crawford. Angażu odmówiły także Brooke Shields i Ally Sheedy.
Willem Dafoe odrzucił rolę Jamesa Wheelera.
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Jakie ten film ma zalety oprócz tej pięknej kobiety?

  pawel_nowakk

  Wie ktoś?

 • jak na lata 90 erotyzm aż kipi w tym filmie. oglądając ten film odnioslam wrazenie jakbym oglądała "50 twarzy greya" (milioner,niedoświadczona dziewczyna) pomieszane z "oczy szeroko zamkniete" (impreza/bal w maskach imitując seks) moze tworcy tych filmow tym sie inspirowali? i don't know

  2
  • Taki sobie... 

   DamaMarcia ocenił(a) film na 4

   Nieźle nakręcone, ciekawy klimat Rio przełomu lat 80/90 ale - jak dla mnie - przynudna fabuła. Nie wiem, może problem leży w tym, że akurat nie jestem fanką tego rodzaju kina, a film oglądałam bo gdzieś przeczytałam, że to THRILLER erotyczny, więc może spodziewałam się trochę więcej "dreszczyku" albo ... więcej

  • Dla mnie ten film był niesamowicie nudny. Będę go sobie włączać gdy nie będę mógł zasnąć bo do zasypiania przy nim nadaje się idealnie. Jedyny plus jest taki że czasami można było sobie obejrzeć cycki.

   3
   • Fajna muzyka...

    jan_niezbedny0

    zwłaszcza rewelacyjny kawałek, kiedy Emily przychodzi do pokoju faceta, który dał jej klucz i kasę. Poza tym film taki sobie(choć Carré Otis piękna), z MR wyglądającym jak alfons, tyle że dzisiaj nawet takich erotyków nie potrafią już robić.