Ally Sheedy 

Alexandra Elizabeth Sheedy

7,8
2 307 ocen gry aktorskiej
Ally Sheedy
Ally Sheedy, a własciwie Alexandra Elizabeth Sheedy, w wieku sześciu lat zaczęła występować w American Ballet Theatre. Mając 12 lat napisała książkę pt."She Was Nice to Mice", która stała się bestsellerem. W wieku 15 lat zaczęła występować w telewizyjnych reklamówkach. Odkładała pieniądze na studia. Występowała także na off-Broadway'u, gdzie poznała swojego przyszłego męża Davida Lansbury (bratanka słynnej aktorki brytyjskiej Angeli Lansbury). Występowała w telefilmach: "The Best Little Girl in the World" (1981), "The Day the Loving Stopped"(1981), "Splendor in the Grass" (1981), "Homeroom" (1981) i gościnnie w serialu TV "Hill Street Blues" (1983). Potem dostała rolę J.C. Walenski w dramacie Ricka Rosenthala "Bad Boys" (1983) z Sean'em Pennem i filmie Johna Badhama "Gry wojenne" (1983) z Matthew Broderick'iem. Za rolę Lucy w melodramacie Lisy Cholodenko"High Art" (1998) odebrała nagrody: krytyków filmowych w Los Angeles, National Society of Film Critics Awards i Independent Spirit Award. W 1991 roku wydała zbiór swoich wierszy "Yesterday I Saw the Sun".
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 13 czerwca 1962

miejsce urodzenia: Nowy Jork, Nowy Jork, USA

wzrost: 165 cm

Independent Spirit
Zdobyła Independent Spirit, 2 inne nagrody oraz 8 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
mąż David Lansbury (10.10.1992 - 09.06.2009, rozwód), córka Rebecca Elizabeth (ur. 15.03.1994)
Była brana pod uwagę przy obsadzaniu roli Samanthy w filmie "Szesnaście świeczek". Ostatecznie angaż otrzymała Molly Ringwald.
Miała zagrać Kit Keller w filmie "Ich własna liga". Nie dostała roli, gdyż nie potrafiła wystarczająco dobrze grać w baseball. Zastąpiła ją Lori Petty.
Była uzależniona od tabletek nasennych. Paradoksalnie pomogło jej to w zagraniu w filmie "Sztuka wysublimowanej fotografii", gdzie grała znaną panią fotograf, uzależnioną od narkotyków.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Jako nastolatka niesamowita.

użytkownik usunięty

Bardzo dobrze grała role niezależnych, zamkniętych w sobie zbuntowanych osób. Jako dojrzała
aktorka, wręcz słaba. Nie wiem, co się stało. Narkotyki, pech? Straciła ten błysk i urodę.

Czasem myślę, że może to jakieś zaginione bliźniaczki i nawet ten sam rok urodzenia. W "Breakfast Club" gdybym nie wiedział kto gra, powiedziałbym że to Jennifer.

jedna z ważniejszych aktorek dla mnie jak nie ikona lat 80-tych za takie filmy jak Breakfast Club czy WarGames. Uwielbiam taki typ urody a co najważniejsze jest świetną aktorką.

Chociaż na tym zdjęciu to słabo akurat wyszła ;]

Jej rola w "The Breakfast Club" to cudeńko. W St. Elmo's Fire też wypadła świetnie. Szkoda, że jej kariera wytraciła impet :( Zresztą jak wszyscy Brat Packersi (może oprócz Demi Moore) skończyła jako nastoletnia gwiazda lat 80. i nic więcej.

Pozdrowienia dla...

W filmie "Tylko samotni" i nie tylko bardzo mi przypominała Sigourney, zwłaszcza broda, nie wiem czy tylko mi :)