PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=651}

Evita

6,8 7 707
ocen
6,8 10 1 7707
6,5 4
oceny krytyków
Evita
powrót do forum filmu Evita

5/10

ocenił(a) film na 5

Brak normalnego dialogu irytuje, nie wspominając o tym ,że więcej inf. na temat Evy
Perón możemy znaleźć na Wikiedii.

malina491

dialogu .. ciemna jesteś. To Musical

ocenił(a) film na 5
MrRollerful

'Musical to forma teatralna łącząca muzykę, piosenki, dialogi mówione i taniec' - zorientuj się w temacie zanim zaczniesz zwracać uwagę innym.

malina491

'Musical to odmiana filmu muzycznego, w którym muzyka, piosenka i taniec stanowią dominantę dramaturgiczną dzieła'
dziecko wikipedii weź sie schowaj
PS. dam ci rade nie polegaj na źródłach z wikipedii bo się tylko ośmieszasz bo każdy wie, że to niewiarygodne źródło wiedzy kretynko

ocenił(a) film na 7
malina491

To prawda. Film byłby dużo lepszy gdyby sceny muzyczne były częściej przerywane zwykłym dialogiem. Przez to film był momentami nudny i niespójny, ale i tak mi się podobał. 7/10

ocenił(a) film na 8
lia_7

Był czasami niespójny, ale przez to zostało w nim trochę z teatralnej niedosłowności. Brak normalnych dialogów uważam za OGROMNY plus.
I postać Banderasa "z marginesu" opowieści kradnie jednak Madonnie co nieco ;)

malina491

Brak dialogów uważam za największy plus tego MUSICALU... Czy był niespójny - dla mnie nie. Za to wspaniała muzyka, świetnie dobrane głosy. I jak zostalo napisane wyżej, postać Banderasa - wg mnie drugoplanowa - krednie Madonnie co nieco :)

attra

Mnie też drażnił brak normalnych dialogów. Wolę jednak musiacale typu "Moulin Rouge", gdzie muzyka śpiew częściej przeplata się z dialogiem nieśpiewanym.

ocenił(a) film na 9
malina491

Nie zapominajcie o jednej rzeczy:
"Evita" została napisana na potrzeby desek teatru a nie taśmy filmowej.
W filmie wiele rzeczy da się pokazać w krótkim czasie, w teatrze to problem: zmiana dekoracji itp.

Czy ktoś widział wersję musicalu przygotowaną przez Teatr Rozrywki z Chorzowa z Marią Mayer?

Dla mnie film 9/10 ale musical na żywo 10/10

ocenił(a) film na 6
pikol79

Oj napisana...ale precież to biografia, na której można by oprzeć treść filmu, tak jak zrobił to musical. Ja też wolę musicale mówione jednak czasem, ale nie uważam w tym filmie tego za minus, taka była konwencja. Jak ktoś jest głodny większych smaczków na temat tej ciekawej postaci, to jest fajna książka, pod tym samym tytułem, napisana przez Tomasa Eloya Martineza :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones