PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=651}

Evita

6,8 7 707
ocen
6,8 10 1 7707
6,5 4
oceny krytyków
Evita
powrót do forum filmu Evita

obsada niemal idealna

ocenił(a) film na 10

wlaśnie obejrzałam "Evitę" po raz kolejny, ale po kilkuletniej przerwie i nadal, podobnie jak gdy oglądałam ją w kinie, jestem przekonana, że to prawie idealna obsada. Jak dla mnie - życiowa rola Madonny, która idealnie pasuje do kiczowatości samej Evy Perón, która przecież aktorką była marną, ale miała to coś, co porywało tłumy. Doskonale też wypadł - i nieźle zaśpiewał - Antonio Banderas, za którym skądinąd nie przepadam. Najsłabszy jest dla mnie Jonathan Pryce, który najzwyczajniej nie pasuje mi do musicalu, choć wokalnie mogłoby być gorzej (inna rzecz, że nie ma wiele do śpiewania, może na szczęście), a obsadzony został chyba za wygląd. No a Madonnę ucharakteryzowali idealnie, tak że trudno rozróżnić, które zdjęcia są jej, a które prawdziwej Evity. Bardzo poza tym podobają mi się układy choreograficzne piosenek, zwłaszcza "Goodnight and Thank You", "The Lady's Got Potential", "Peron's Latest Flame", "Rainbow High". Muzycznie też bez zarzutu - znacznie dynamiczniejsze wykonanie niż w znanych mi nagraniach teatralnych.

użytkownik usunięty
Roxana

zgadzam się
To prawda ,Madonna ma dużo z Evą wspólnego nie tylko wygląd (filmowa Evita jest niemal identyczna jak ta prawdziwa) ale i biografię. Co do Jonathan Pryce, to jest on zarówno podobny do Juana Perona jak tak samo pociągający. Może i jego spiew ma sporo do życzenia ale rola idealnie się dla niego nadawała.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones