PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=146271}
6,7 5 380
ocen
6,7 10 1 5380
6,2 4
oceny krytyków
Factotum
powrót do forum filmu Factotum

chinaski

ocenił(a) film na 6

Kreacja Rourke w 'Ćmie barowej' stała się dla mnie jedyną prawdziwą, a Chinaski już na zawsze
będzie mi się jawił jako Mickey.. dlatego też Matt Dillon z marsem na czole do mnie nie
przemawia. A szkoda, bo oczekiwałam kolejnej filmowej uczty..

cytrynowe

Czytaliśmy chyba dwóch różnych autorów ;) Rourke jako Chinaski - owszem, ale w obecnym wydaniu, a nie z roku 1987, kiedy podbijał serca wszystkich kobiet w Hollywood. No i najlepiej bez głupkowatego uśmieszku. "Factotum" jeszcze nie widziałam, ale Rourke i Ćma barowa - najwieksze rozczarowanie jesli chodzi o Bukowskiego i wielki ekran.

ocenił(a) film na 6
Kleszcz_fw

Wszystko kwestia gustu. Wiem, że Dillon bardzo mi nie pasował. Rourke chyba też aż tak mnie nie zachwycił skoro film oceniłam na 6/10. Generalnie to dość problematyczne, gdy wyobrażenia spotykają się z filmowym urzeczywistnieniem - ostatnio przeżyłam wielki zawód oglądając "Skowyt" i "W drodze", bo zupełnie nie zgadzam się z tym co zobaczyłam na ekranie. Czytałyśmy tego samego autora, ale w inny sposób, normalna rzecz :) P.S. Rourke wtedy nie był aż tak płaski jak mówisz (nikt nie jest tylko głupkowato śmiejącym się amantem). Jak dla mnie film średni, a główny bohater niektórym pasuje, innym nie. Kwestia wyobraźni :) pozdr!

cytrynowe

Chyba samego Rourke najlepiej podsumował sam Charles w 'Hollywood"? Czyż nie?

ocenił(a) film na 8
MegaCwP

Masz na myśli jakieś bezpośrednie nawiązanie?

Hollywood, to jedna z nielicznych książek Bukowskiego (polskie wydania) której jeszcze nie przeczytałem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones