1 godz. 34 min.
6,7 5 269
ocen
6,7 10 5269
3 511
chce zobaczyć
{"rate":6.25,"count":4}
{"type":"film","id":146271,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Factotum-2005-146271/tv","text":"W TV"}]}

Henry Chinaski (Matt Dillon) to facet, jakim chciałby być każdy mężczyzna. Niepokorny, przystojny, błyskotliwy, uwielbiany przez kobiety i mający szczęście w hazardzie. Jest wolny jak ptak i ma tysiące pomysłów na życie oraz jeden cel nadrzędny - zostać pisarzem. Komedia "Factotum" jest opowieścią o człowieku, który wszelkie autorytety traktuje z dużym dystansem, zaś na siebie patrzy przez różowe okulary.

Xzar
opis użytkownika

Oparta na książce Charlesa Bukowskiego historia lawiranta włóczącego się po Los Angeles próbującego wymigać się od zajęć które kolidowałyby z jego podstawowymi zainteresowaniami, jakimi są : kobiety, alkohol, hazard i pisanie. Reżyser "Historii kuchennych" próbuje odkryć fenomen Charlesa Bukowskiego.

Próba zrozumienia bezkompromisowej drogi obranej przez bohatera filmu - alter ego Charlesa Bukowskiego. Chinaski zamroczony alkoholem kroczy od jednej pracy do drugiej, od kobiety do kobiety, baru do baru, przystając czasem by wysłać swoje opowiadania do redakcji uwielbianego magazynu. Wydaje się, że jego egzystencja jest bezcelowa, ale czy rzeczywiście tak jest?

hechlok
opis użytkownika

Niektórzy nigdy nie świrują. Ale ich życie musi być okropne.
Charles Bukowski


Henry Chinaski (Matt Dillon) to facet, jakim chciałby być każdy mężczyzna. Niepokorny, przystojny, błyskotliwy, uwielbiany przez kobiety i mający szczęście w hazardzie. Jest wolny jak ptak i ma tysiące pomysłów na życie oraz jeden cel nadrzędny aby zostać pisarzem.

Komedia Factotum jest opowieścią o człowieku, który wszelkie autorytety traktuje z dużym dystansem, zaś na siebie patrzy przez różowe okulary.

[opis dystrybutora]

__Pija__
opis użytkownika

Henry Chinaski jest pisarzem, a przynajmniej za takiego się uważa. Nie napisał on jeszcze żadnej powieści a jedynie krótkie opowiadania, które wysyła do gazet. Jak dotąd nie opublikowano żadnego. Jeśli chodzi o jego życie prywatne to jest ono tragiczne. Ojciec się do niego nie przyznaje, wszyscy mają go za pijaka, a jego kobiety to panienki, które idą do łóżka z każdym kto postawi im drinka. Życie zawodowe to jeszcze większa klapa. Co chwile zmienia miejsce pracy i z każdego szybko zostaje zwolniony za picie. Krótko mówiąc, jest to historia nieudacznika, który w pewnym stopniu sam siebie skazał na taki los.

MrShog
opis użytkownika