PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32049}

Fanatyk

The Believer
7,4 114 924
oceny
7,4 10 1 114924
7,5 20
ocen krytyków
Fanatyk
powrót do forum filmu Fanatyk

believer

ocenił(a) film na 8

Mówiąc bardzo sarkastycznie jak na amerykański film to całkiem dobrze, nawet bardzo. Jednak film nie zachwycił mnie swoją treścią. Owszem jest to nowatorskie podejście do antysemityzmu. Czegoś takiego jeszcze nie było, choć już sam Hitler był prawdobodobnie Żydem. Ale zakończenie odżegnało mnie od uznawania wielkości i doskonałości tego obrazu. Za bardzo moralizatorskie i abstrakcyjne jak na mój gust. Fantastycznie za to w rolę młodego Żyda - antysemity wkomponował się Ryan Gosling. Dla niego ogromne brawa, dla całego filmu nieco mniejsze.

użytkownik usunięty
buc

świetny
Ryan Gosling to chyba teraz najbardziej obiecujący młody aktor. Tak i w tym filmie jak i w Murder by numbers udowodnił że warto w niego inwestować. Znakomicie Zagrał Daniela i pokazał cała sytuacje zaistniała w filmie. Jednak czemu nie wierzyć w jego cudowną pzremiane na końcu utworu? Było to i może nie co ckliwe , ale prawdopodobne. Główny bohater odkrywa na końcu to kim tak naprawde jest i że popełniał w życiu wiele błedów kótrych już nie da sie cofnąć, dlatego zdecydował się na samobójstwo. Ja oceniam ten film na 10. Jeden z najlepszych obrazów minionych lat.

ocenił(a) film na 8

odp
Wybacz ale bardzo mnie rozbawiłaś pisząc, że film posiada bardzo zaskakujące zakończenie. Dla mnie nie bardzo lecz to nie ma znaczenia, ważniejsze iż sama dwa razy wszystkim wyjaśniłaś na czym to zakończenie polega.
Natomiast co do mojego negatywnego podejścia do zakończenia to oprócz przemiany wewnętrznej bohatera chodziło mi także o wizję piekła czy też czyśćca Daniela. To było już trochę przegięcie w stylu rób dobrze bo będziesz się smażył w ogniu piekielnym.
pozdr.

użytkownik usunięty
buc

wierzyć lub nie
nie można dyskutowac na takie tematy jak piekło czy czyściec bo nie mamy i chyba nigdy nie bedziemy miec dowodu na ich istnienie. Owszem, wizja kóra przedstawiono w Fanatyku była nie co naciągana. Sama się tym zdziwiłam , ale dla mnie bieganie po schodach tto w pewnym rodzaju cos nieprawdopodobnego jak na czyściec. Ale ja zwróciłam uwage na zakończenie w synagodze. Człowiek się zmienił i to się liczy. Jednak każdy film ma wady i trzeba to przyjąc do wiadomości. Mi sie jednak ta produkcja podobała. W sumie na tym zreszta polega nasza religia że jeśli postępujesz dobrze trafiasz do nieba, jeśli żle zaznajesz ognia piekielnego. ale mamy prawo do wyboru: wierzyć lub nie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones