PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32049}

Fanatyk

The Believer
7,4 114 924
oceny
7,4 10 1 114924
7,5 20
ocen krytyków
Fanatyk
powrót do forum filmu Fanatyk

Wydaje mi się czy tylko ja zrozumiałem ten film.
Przecież ten film ma zupełnie inne przeslanie. Sory ale chyba nie dokladnie go oglądaliście.
Tu chodzi o to:

chcesz aby żydzi rośli w siłę => musisz doprowadzić do redukcji słabych jednostek => co pociągnie za sobą selekcję => w każdej "wojnie" giną najsłabsi => najsilniejsi zawsze wychodzą bez szwanku => aby niszczyć ludzi musisz dorobić sobie idologię => zostań skinhead'em

!!!piepszony wniosek: chcesz aby żydzi rośli w siłę => zostań skinhead'em !!!

Według mnie główny bohater prowadzi swoją "wojnę" przeciwko żydom aby ich wzmocnić. I wcale nie ma tu paradoksu. On pragnie wyniszczyć jadynie najsłabszych.


TEN FILM OŚMIESZA WSZYSTKICH TYCH KTÓRZY PRÓBUJĄ DOPROWADZIĆ DO ZAGŁADY ŻYDÓW. Pokazuje, że takie działanie implikuje dokładnie przeciwny skutek!!!

ocenił(a) film na 8
ekitan84

I
Oh, jasne... Więc chcesz powiedzieć, że zmniejszenie liczby ludności danego narodu zdecydowanie go wzmacnia?! Człowieku! Na jakim świecie ty żyjesz?!

PYTANIE:Dlaczego Polska miała aż 3 rozbiory?
ODPOWIEDŹ: Ponieważ zebrane razem 3 narody miały zdecydowanie większą siłę, niż jeden, który jeszcze nie do końca pozbierał się po wcześniejszych przejściach.
WNIOSEK: Liczebność odgrywa znaczącą rolę w rozwoju i dalszym życiu.

Ale nie... Ty twierdzisz, że im mniej tym lepiej... I uprzedzę tu twoje tłumaczenie, bo wiem, że masz na myśli jakość. Ale w prostym przykładzie:
PYTANIE: Czy jeden dobry żołnierz pokona w walce 10 kiepskich żołnierzy?
ODPOWIEDŹ: Nie.
A jeżeli twierdzisz inaczej, to zdecydowanie znak, że naoglądałeś się za dużo filmów akcji w stylu "Jaki to ja jestem wspaniały. Pokonam wszystkich w koło." Zastanów się najpierw, o czym piszesz.

II
Twierdzisz, że selekcja byłaby najlepszym rozwiązaniem dla wzmocnienia danej grupy. Ale nie wziąłęś chyba pod uwagę najważniejszych, logicznych faktów:
1. Selekcja zajęłaby strasznie dużo czasu.
2. Prędzej czy później selekcja poszłaby na marne, bo następne pokolenie i tak wprowadziłoby inne słabe jednostki.
3. Obserwując niektórych ludzi (czyt. CIEBIE), szczerze wątpię, czy po selekcji całego świata i usunięciu słabych jednostek, zostałaby chociaż jedna osoba. Bo chcąc, nie chcąc obecnie sami sobie szkodzimy. Przez niektórych społeczność ludzka jest uważana za mantelną grupę wspólnie dążącą do autodestrukcji. Przy obecnym postępowaniu możemy powiedzieć tylko jedno: nie ma to jak życie na śmietniku (bo powioli Ziemia w taki śmietnik się zamienia).
No i 4.
Przy dzisiejszej nauce moralnej wszyscy byliby wręcz szczęśliwi, na wieść, że niedługo zostanie wybita (bo inaczej tego nazwać nie można) większość ludzi. Wprost szaleliby z radości!

------------------------------------------------------------------------

PODSUMOWANIE: Twoja krótkowzroczność mnie dobija, nie mówiąc już
o chorym toku myślenia. Niektórych chyba nigdy nie zrozumiem...

ocenił(a) film na 9
agusia93

hem hem...
ale chwilkę...
Przeciaż tu rozmawiamy o filmach i poglądach głoszonych w nich, a nie o własnych przekonaniach. Dlaczego mnie oskarżasz o to czy o tamto jeżeli mnie nie znasz, ani nie znasz mojego zadania na takie tematy?
Czuję się trochę atakowany przez Ciebie, a jak narazie nie dałem Ci podstam do tego.
"biada temu który wpadnie pod kopyta stada"

ocenił(a) film na 8
ekitan84

Przepraszam, może faktycznie przesadziłam. Po prostu nie mogłam i dalej nie mogę zrozumieć twojej interpretacji tego filmu. Wyraźnie widać, że bohater ma problem, co do określenia swojej wiary. Z jednej strony odrzuca religię judaistyczną i potępia tych, którzy ją wyznają, a z drugiej potępia tych, którzy jej nie wyznają i gardzą nią (patrz fragment z napadem na synagogę i uratowaniem Tory). A to, że chłopak w swoich przemówieniach mówi o tym, o czym ty wspominałeś we wcześniejszej notce (mordowanie Żydów wzmacnia ich) wcale nie znaczy, że takie jest przesłanie filmu. No, ale oczywiście masz prawo do własnego zdania...
A jeśli Cię bardzo uraziłam, to naprawdę przepraszam.
--------------------------------------------------------------------------
A tak poza tym, to z tym "stadem" mogłeś sobie odpuścić.

agusia93

Główny bochater twierdzi, że atakując żydów wzmacniamy ich. Więc jak wygląda obecna sytuacja na świcie? Obecnie na żydów nie można się krzywo spojrzeć , wszędzie węszą organizacje takie jak "Nigdy więcej", czy nasz rząd, który robi wszystko co może by się im podlizać i by tylko nikt nie nazwał ich rasistami (co i tak się zdarza :D). A co z żydami? rosną w siłę, podbili sobie państwo i panoszą się w najlepsze po świecie. Co do tego, że eliminowanie słabych wzmacnia całość to się zgadzam. Wyobraźcie sobie taką sytuacje: podczas walki stoją w jednym szeregu żołnierze odważni i tchórze gdy przychodzi co do czego to tchórze uciekają i łamią w ten sposób morale reszty. Mógłbym też podać inne przykłady jak odziały specjalne (operacja w Mogadiszu 18 zabitch Ameykanów na od 700 do 2000 Somalijczyków). Ale tamten przykład najlepiej to oddaje. Więc czy lepiej nic nie robić? NiE!! Po prostu jak się za coś brać to zrobić to pożądnie!!!

użytkownik usunięty
agusia93

PYTANIE: Czy jeden dobry żołnierz pokona w walce 10 kiepskich żołnierzy?

heh przypomne tutaj pewien cytat ( wybacz ze niezbyt dokladnie ) które wypowiedzial pewien spartański zdrajca podczas wojen grecko-perskich
"Jeden spartanin nie jest więcej wart niż każdy inny zwykły żołnierz, ale razem stanowią mur nie do przebicia".

A co do selekcji jednostek słąbych Sparta była tak niezwykle silna dlatego ze selekcja trwała ciągle to nie byla kwestia chwilowej fochy, tylko przy narodzinach wybiarano tylko jednostki najsilniejsze i dlatego stanowili sile niezwykle ciężką do pokonania ( bitwa pod Termopilami najlepszyu dowód ) i niezwykle szlachetną jak i wyjątkowo odważna, i to jest fakt.

Każdy powinien zyc w swoim kraju murzyni w afryce, azjaci w na dalekim wschodzie, araby na bliskim wschodzie, latynosi w ameryce płd biali w europie i niech kazdy sie troszczy o siebie wtedy kazdy bedzie mial to na co zasluzyl, a nie jakies darmozjady przyjezdzaja do nas zeby zywic sie nasza praca

ocenił(a) film na 8

"...Sparta była tak niezwykle silna dlatego ze selekcja trwała ciągle to nie byla kwestia chwilowej fochy, tylko przy narodzinach wybiarano tylko jednostki najsilniejsze i dlatego stanowili sile niezwykle ciężką do pokonania..."

TO DLACZEGO SPARTA OBECNIE NIE ISTNIEJE???
ODPOWIEDŹ: Selekcja może i wzmocniła Spartę, ale na dłuższą metę się nie sprawdziła. Sparta upadła, ponieważ selekcja niesie za sobą zmniejszenie liczby ludności, a każdy wie, że im państwo (w przypadku Sparty - polis) jest większe (im więcej ludności), tym większa jest jego siła, a co za tym idzie - zwiększają się szanse na przetrwanie.

więc:

PYTANIE: Czy selekcja, aby na pewno jest takim wspaniałym rozwiązaniem (nie mówiąc już o poniesionych przez nią stratach moralnych i naruszeniu zasad etycznych...)?

agusia93

Ale według mnie to gdybanie nie ma sensu, Sparta została zniszczona, gdyż uważali się za silniejszych niż byli, a czy gdyby ta ich armia była tą odrobinę większa by zwyciężyła to nie jest powiedziane.

Jest tylko jeden mały problem... żydo się żaden kraj nie należy, a na pewno nie biedna Palestyna, której obywatele mieszkają tam od 2000lta!!! Krótko mówiąc żydom się żaden kraj nie należy... A co do tego, że każdy powinien, żyć w kraju z którego się wywodzi to w 100% się zgadzam :)

ocenił(a) film na 8
amon_5

witam!! codo twierdzenia ze glownym przeslaniem filmu jest to ze nalezy zwalczac zydow aby stawali sie oni coraz mocniejsi to kompletnie sie nie zgodze... kolezanka wyzej powiedziala ze bohater (nie pamietam jak mu tam;)) niewiedzial co ma wybrac - religie zydowska czy nienawisc do nich. to to jest wg mnie glowny problem nie ma sie czego wiecej doszukiwac.
dalej codo tego ze kazdy powinien siedziec u siebie: tez tak niedawno gdzies sie wypowiedzialem bo szczerze tak uwazalem... ale jak to przemyslisz to zrozumiesz ze jakby tak bylo do dalej wszyscy chodzilibysmy po drzewach!! "Europa dla bialych" a moze Polacy do Poslki?! albo gorale do gor a kaszubi na wybrzeze?! kazdy ma prawo zyc gdzie mu sie podoba i to jest chyba najlepsza rzecz na swiecie... dzis mieszkasz w ang jutro w australii.. nam bialym latwo mowic niech kazdy siedzi u siebie bo mamy dostatek (co by nie mowic mamy co jest gdzie mieszkac i za co sie bawic;)) np w afryce wyglada to "nieco" inaczej takze przez bialych kolononizatorow (wg mnie)!!! poco sie tam pchalismy?? eksploatujemy ich surowce za grosze bez ktorych praktycznie wszystko u nas nie funkcjonowaloby!! jestesmy jedna rasa ludzka i tylko sie ciesz ze urodziles sie tutaj a nie w etiopii!!
ktos pisze ze wszyscy dbaja o zydow jak o jajaka nie mozna o nich nic powiedziec ani nic na nich popatrzec krzywo... no tak z tym sie zgadzam ale uwazam ze nietety jak narazie tak musi byc;/ z jednej strony takie zachowania zwiekszaja niechcec do zydow wsroc wielu osob (ze niby dlaczego zydow traktuje sie lepiej niz nas) ale bez tego chyba zaczelibysmy organizowac "pogon za zydem" co niedziele ( borat hehe)! sami ich nie znamy, wiekszosc nigdy nie rozmawiala z zydami a nawet jesli to pewnie nawet o tym nie wie a starsznie sie wypowiadamy ;/ mam gdziec kto zyl w palestynie kilka tysiecy lat temu ale do chu.. wkoncu gdzies musza mieszkac!! na bliskim wschodzie terenow nieuzytecznych jest nie tyle ale obszar izraela nagle stal sie najatraksyjniejsza dzialka a tamtej okolicy... o ile dobrze pamietam to zydzi wlasnie tam mieszkali gdy ukrzyzowano Jezusa??
jesli chodzi o selekcje to ja uwazam ze uczynila ona silniejszym Sparte!! to ze sparta upadla nie mialo nic wspolnego z selekcja. poprostu w sparcie ile ludzi zylo?? pewnie kilka razy mniej niz liczyla sama armia perska czy ktoto ich tam zaatakowal ;p selekcja jednak musi byl trwale istniejaca bez ustepstw..

noto tyle nie mailem co robic wiec napisalem troche tych pierdol.. jezyk nie jest zbyt wyrafinowany ;D ale pisalem co mysle bez wiekszego zastanowienia;p pozdr

ocenił(a) film na 8
smakoszz

W większości poglądów kolegi smakoszz'a się zgadzam. Jednak mam wrażenie, że co do wątku ustroju Sparty znów zataczamy błędne koło...

"jesli chodzi o selekcje to ja uwazam ze uczynila ona silniejszym Sparte!! to ze sparta upadla nie mialo nic wspolnego z selekcja. poprostu w sparcie ile ludzi zylo?? pewnie kilka razy mniej niz liczyla sama armia perska czy ktoto ich tam zaatakowal ;p selekcja jednak musi byl trwale istniejaca bez ustepstw.."

selekcja = odrzucanie słabych jednostek, a pozostawianie przy życiu silniejszych = ograniczenie liczby ludności = spadek żyjących jednostek = zmniejszenie liczby potencjalnych żołnierzy

Sam powiedziałeś, że Sparta upadła, bo żyło w niej mało ludzi. A dlaczego? Bo Spartianie wprowadzili właśnie selekcję. I owszem, zgodzę się z Tobą, że selekcja uczyniła Spartę silniejszą, ale na krótko. Bo, gdy inne polis się rozrastały, powiększały - Sparta cały czas stała w miejscu, a liczba jej ludności malała i malała... Więc trudno się dziwić, że w końcu upadła. Popatrzmy np. na historię Polski w czasie rozbiorów... Naszych wrogów było więcej, a my nie mieliśmy sprzętu. Dlatego znów trudno się dziwić, że nasza sytuacja dawniej byłą taka, a nie inna.

A jaki z tego morał? Taki, że jakość, która jest powszechnie uważana za bardzo ważną, odgrywa kluczową rolę, jedynie wtedy, kiedy żadna rola nie przypada w udziale ilości.
------------------------------------------------------------------------
PS: Sparta została pokonana w 371r. p.n.e. przez nie tak znane wówczas polis, Teby. ;P

ocenił(a) film na 8
agusia93

ostatnio ogladalem "300" i przypomniala mi sie ta histroia o "nieugietych" Spartanach w walce z perskim najezdzca... pamietam ze przegrali wtedy ale nic wiecej o Sparcie nie wiem wiec sorry za blad ;p
no tak Sparta napewno liczylaby duzo wiecej mieszkancow gdyby nie bylo tam selekcji... czy by przetrwala tego sie nigdy nie dowiemy ;) takie mam tylko wrazenie ze np zydzi po przetrwaniu holokaustu sa duuuzo silniejsi niz przed wojna.. nie chodzi mi tu o "jakosc" jak to ktos powiedzial ale o nastawienie do swiata.. wiedza ze moga liczyc tylko na siebie i sa kowalalmi swojego losu... niewiem to jest temat do dluzszej dyskusji jest wiele argumentow za i wiele przeciw wiec tutach chyba tego nie rozstrzygniemy;) ale film niezly ;) pozdr

użytkownik usunięty
smakoszz

Ja sie jednak nie zgodze ciągle z tym ze kazdy moze sobie mieszkac gdzie chce, głównym powodem są muzułmanie którzy powoli rozwalają nam europe, zastanawiam się jaka bys mial opinie gdybys byl dziewczyna zyjaca w Szwecji albo Norwegii, gdzie zanim nie wpuscili muzułmanów nie istanialo pojecie "gwałt gruopwy" a dzis to norma, araby stanowia tam 5 % ludnosci a sa odpowidzialni za 60 % gwałtów i to nie "delikatnych" tylko grupowy gwałt z okrutnym biciem i znęcaniem ( ostatnio czytałem ze grupa jakichs tam chyba kurdów przez pare godzin gwałciło i znecało sie grupowo nad 12 letnia dzieczynką ) oni sie z nami nigdy nie zasymiluja, w Malmo policja utraciła włądze nad miastem rodowici szwedzi uciekaja z tego miasta, inny przyklad Paryz bodajze 2001 rok, zgidnął jakis arab bo idiota sie uciakajac przed policja w dzeszcz sie schował w blisko jakiegos transformatora czy cos podobnego i go prad poraził, i co?? od razu caly bliski wschod mieszkajacy w Paryzu wylegl na ulice i narobil tygodniowych zamieszek, oczywiscie "manifestowali" ze nie chca byc gorzej traktowani ( ciekawe czemu przy okazji naokradali pelno sklepow, podibili ludzi i zdemolowali samochody i budynki ) nie ma co piekna pokojowa manifestacja, i oni sami bez sciemy sie przyznaja że np każda dziewczyna, kobieta która nie nosi chusty na twarzy jest dziwką i "prosi się o gwałt" i to zadne wykroczenie ja zgwałcic. W jednym masz racje sami niepotrzebnie sie pchalismy do ich krajow probujac ich ogolocic ale nie ma teraz co patrzec wstecz a myslec jak zadbac o dobro dla europy i naszej rasy, a ze bieda w afryce czy azji, ktoś stwierdził "kazdy ma na co zasługuje", wiec zrobmy cos abysmy przynajmniej my sobie zasluzyli na porzadne zycie, wale etyke, tolerancje itp ja chce normalnie zyc w biezpiecznym kraju i nie bac sie za kazdym razem gdy moja dziewczyna wraca pozno w nocy ze ja jacys arabowie zgwalca

ocenił(a) film na 8

no no nie bierz mnie znowu za jakiegos super bohatera broniacego mniejszosci;) z tym ze arabowie przyszli do Europy i teraz chca wszystko zniszczyc cala nasza cywilizacje jak to niektorzy fanatycy mowa to jasne! wyje...c to cale towarzystwo skoro im nie pasuja zwyczaje gospodarzy (czyli szwedow czy francuziw)!! ale ci "spokojni" (ktorzy rozumieja ze gdy nie sa u siebie musza sie przystosowac a nie na sile probowac innych zmienia czy niszczyc) powinni miec prawo zostac i zyc razem z nami europejczykami... brzmi to dosc prowincjonalnie ale niestety wg mnie taka jest prawda;) chcesz tu mieszkac to sie przystosuj, nie pasuje to dowidzenia! ale wracajac do fanatyka zydzi zyja razem z nami i nie wiem zabardzo dlaczego ONI maja wracac "do siebie". przeciez nie gwalca nie niszcza nie rabuja.. roznia sie tylko wyznaniem. zwyczaje tez maja calkiem rozne niz my ale nie zmuszaja nas do ich przyjecia.. zyja "sami sobie" wiec w czym problem..

aha mowisz nie patrzec w przeszlosc: ostatnio ogladalem "korespondent" na tvp1 - polska ekipa podozuje po roznych krajach 3.swiata glwonie tam gdzie sa konflikty i pokazuje prawdziwe zycie ich mieszkancow. w jednym z takich programow pokazywali ludzi (nie pamietam juz w jakim kraju) ktorzy od rana do nocy pracuja w kopalni jakiegos surowca ktorego w europie wykorzystuja do produkscji m.in. kadlubow do statkow kosmicznych! jedna kg kosztowal cos u nas kolo tysiaca euro (moze przesadzilem;p) a oni dostaja za 1kg moze 1/1000000000 tego.. wielkie korporacje europejscie skupuja to za grosze i sprzedaja za krocie!! wiec nie badzmy zdziwieni ze oni tak podchodza do nas ;/

użytkownik usunięty
smakoszz

Przynam ci racje że ci którzy zyja spokojnie, uczciwie pracuja i chca zyc z nami w zgodzie to uwazam ze moga zyc razem z nami i mogą zostac oni nie przeszkadzaja tyle ze stanowią niestety mniejszosc grupy emigrantów, za to cale towarzystwo ktore przychodza do nas i chca swoje rzady tu ustanawiac to kopa w du.. i wracac skad przyszedles, tu ci zle to wracaj do siebie, a ci ktorzy są uczciwi i spokojni mozecie zostac. Co do żydów niewypowiadam sie sprawa troche pogmatwana i trudno juz zrozumiec kto ma racje, no i tluka arabow a ci przez to do nas pełzną, spoko niech maja sobie Izrael i koniec

ocenił(a) film na 8

Uuu... POWIAŁO GROZĄ... :P Śmiać mi się chce. Cały czas piszecie: "my...", "nam...", "z nami..."... A czy nikt nie wpadł na to, że nas inne narody traktują tak jak europejczycy arabów? Mówicie o nich z wyższością, pogardą..., a Polacy tak samo traktowani są w Niemczech, Belgii, Holandii czy Stanach. My możemy jeździć do innych państw, możemy tam pracować, zakładać rodziny... My możemy wszystko, ale inni niech z naszego państwa (za przeproszeniem) spieprzają! No, oczywiście. Oni przecież są źli, wredni i wogóle stopa żadnego z nich nie powinna stanąć na terytorium naszego kraju! Ale przecież każdy wie, że i Polacy nie są święci. I my mordujemy, i my gwałcimy, kradniemy czy robimy inne świństwa. Ale nie... To oni mają zniknąć z powierzchni Ziemi! Ktoś w końcu musi, nie? Któryś naród musi pełnić rolę tego złego, ktoś musi się podłożyć. I owszem, nie zaprzeczam - muzułmanie dopuszczają się wielu strasznych przestępstw, ale to wynika jedynie z ich religii, tradycji i obyczajów. Ale z jednym się z wami zgodzę - jeśli przyjeżdżając do innego kraju nie potrafią zaakceptować jego praw, a narzucają swoje, to my za to podziękujemy i żegnamy ozięble. A wyznawcy islamu, ci którzy każdy swój błąd tłumaczą Koranem mogą się wypchać. Oni i ten ich chory popęd seksualny! No, ale... trochę zagalopowałam. Chciałam tylko powiedzieć, że jesteście trochę niesprawiedliwi. Bo jak to w Bibli było? "Kto jest bez winy, niech pierwszy rzuci kamieniem". A my bez winy nie jesteśmy. Prawda?

ocenił(a) film na 8
agusia93

agusia wlasnie dlatego kiedys sobie postanowilem ze nie bede wdawal sie w powazne rozmowy na necie... pisze to co mysle a inni zaraz dopowiadaja sobie jakies kosmiczne teoria ktore nasuwaja im sie na mysl gdy czytaja moje slowa... gdy czytam twoja wypowiedz (bez urazy, wkoncu nikt tu niechce sie klocic:) czuje sie jakbym byl znowu w pierwszej klasie szkoly podsawowej gdzie czesto nauczycielki (przynajmniej w mojej szkole;p) karcily uczniow za kazda wypowiedz ktora im sie kojazyla ze "zlem" czy z "niepoprawnym" mysleniem.. podczas gdy dzieci wcale tak nie myslaly a ona poprostu nie miala checi pomyslec nad tym co one mowia (lub poprostu nie byla w stanie tego zrozumiec;)! piszemy My bo co by nie mowic nalezymy do tej "europejskiej cywilizacji" czy tam zachodniej.. ciezko okreslic.. i gdy mowilismy akurat o muzulmaninach to musielismy mowic MY (europejczycy). ale to nie znaczy ze to co napisalem obowiazuje tylko arabow czy tam kogo wczesniej pisalem.. do nas tez sie to tyczy!! jade do ang to musze sie przyzwyczaic ze ludzie tam inaczej sie zachowuja inne rzeczy sobie cenia.. w niemcach czy tam holandii podobnie!! mysle ze gdyby wszyscy Polacy to zrozumieli na zachodznie nie mieliby nas za prostakow i zlodziei.. gdy jestem u kogos "na podworku" to jestem tam tylko dlatego ze on mi pozwala tam byc (brutalna prawda ktorej niektorzy nie rozumieja) i powinienem pokazac ze jestem mu wdzieczny i uszanowac jego zwyczaje..

pewnie wychodze za jakiegos przemadrzalego prostaczka ale ktory wszystkich chce pouczac ale tak nie jest ;p nierzadko zmieniam swoje zdanie jak ktos przekona ;) ale tu mysle ze sie zgodzisz z tym co mowie tylko poprostu sprobuj popatrzec na to przychylnym okiem ;D

ocenił(a) film na 8
smakoszz

sorry za gramatyke ale nie przykladam sie specjalnie do wypowiedzi na necie (do formy;)) i sa tego efekty

ocenił(a) film na 8
smakoszz

1) Nie wysuwam sobie żadnych kosmicznych teorii.

2) Ja nikogo tutaj nie karcę (nie mam więc zielonego pojęcia skąd to porównanie do nauczycielek...), wyrażam jedynie własne zdanie. Ty napisałeś: 'niech się wypchają wszyscy muzułmanie, którzy nie potrafią przyjąć zasad panujących w danym kraju', a ja napisałam: 'niech się wypchają wszyscy ci, którzy nie akceptują praw i obyczajów danego regionu'
A jaka w tym różnica? Taka, że Ty podałeś konkretne narody, a ja mówiłam ogólnie. Jedyna różnica w sformułowaniu.

3) Piszesz, że nie chcesz się kłócić... To po co te "docinki" kierowane w moim kierunku? Ja jak dotychczas Cię nie obrażałam. Bo czy wyczytałeś w mojej wypowiedzi jakieś aluzje skierowane w twoim kierunku? (W ciąż nie mogę zrozumieć po co był ten tekst o nauczycielkach?!)

4) Jeśli co niektórzy naprawdę nie potrafią wypowiadać się na forum, nie krytykując przy tym poglądów czy zdania innych, to naprawdę powinniśmy zamknąć już ten temat, bo zaczyna robić się nieprzyjemie.

------------------------------------------------------------------------

PS: Tak, wyszłeś na przemądrzałego prostaczka - teraz ja zaczynam atakować :P.

ocenił(a) film na 8
agusia93

juz Ci tlumacze o co chodzilo z ta nauczycielka ;D ja pisalem od samego poczatku ze KAZDY niezaleznie od pochodzenia musi sie przystosowac do zwyczajow "gospodarzy" (jak kolega napisal ze kazdy powinien siedziec u siebie ja powiedzialem a moze poslka dla polakow czy tam pobrzeze dla kaszubow) i myslalem ze juz kazdy wie ze chodzi mi o to ze ten zwyczaj powinien odnosic sie do wszytkich.. najwyrazniej tak nie bylo bo napisalac ze strasznie sie odnosimy z ta nasza "europejskoscia" podczas gdy na zachodzie nas maja za nikogo. i o to wlasnie idzie ze ja wcale nie mialem na mysli ze tylko ludzie spoza europy powinni sie dostosowywac do nas a np polacy gdy gdzies wyjada to juz nie ;) i tu pojawia sie ta nauczycielka ktora wysnowa nietrafne wnioski krzywdzace mnie ;p tak ze bez urazy... chodzi nam o to samo!!

Ps atak niezly ;D

ocenił(a) film na 8
smakoszz

dobra konczymy juz;) wg mysle ze myslimy podobnie ale inaczej to wyrazamy. wiec sensu nie ma ciagnac tego;) milego weekendy majowego! hejas

ocenił(a) film na 8
smakoszz

Chyba masz rację. Myślimy o tym samym, ale z wytłumaczeniem tego innym - kiepsko. Tak to my się raczej nie dogadamy :P. No, ale... Przyjmijmy, że wiemy o co każdemu chodzi :)
A tak wogóle, ja też życzę miłego weekendu majowego ;)

użytkownik usunięty
agusia93

Tym bardziej że juz za bardzo sie zrobił off-topic forum o fanatyku a tu ideologiczne spory ( co prawda sam zacząłem :p ) wiec rzeczywiście uznajmy że podobnie myślimy i koniec tematu

amon_5

Co ty gadasz? Człowieku? Zydom sie zaden kraj nie należy? To tak samo jakbym powiedział, ze Polakom się zaden kraj nie nalezy. A co do Nigdy Więcej, węszy po to, aby było mniej takich kolesi jak Ty. My nazizmu nie tolerujemy. Uczysz się trochę historii? Chyba nie. Bo żydzi nie podbili sobie żadnego kraju. Nie będę Ci tego bardziej tłumaczyl, sam sobie przeczytaj, co i jak było. Zydzi rosną w siłę... To śmieszne. Pogląd ten został wymyślony na początku XX wieku przez najbieniejszych obywateli Europy. Dlaczego? Bo zydzi potrafili sobie poradzić nawet w najtrudniejszych latach, a inni ludzie nie. Oni byli po prostu zazdrośni. To nie jest wina żydów tylko tych wszystkich biedaków. Jakoś trzeba sobie radzić i żydzi byli w tym doskonali i nadal są. A to, ze inni tego nie potrafią, sa leniwi i uważają ze państwo im da to ich kłopot.

ekitan84

ja tam nie wiem co ludzie mają do żydów!?

ocenił(a) film na 8
olciaxp

teraz wydaje mi sie ze ludzie nie lubia zydow gdyz sa oni madrzejsi moze przez lepsza edukacje(oczywiscie nie wszyscy);p trzymaja sie razem maja do siebie szacunek (czego nie mozna powiedziec o polakach poza granicami pl) i lepiej sobie racza w biznesie.. miestety;(

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones