PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=491795}
4,9 3 815
ocen
4,9 10 1 3815
4,0 3
oceny krytyków
Felix, Net i Nika oraz teoretycznie możliwa katastrofa
powrót do forum filmu Felix, Net i Nika oraz teoretycznie możliwa katastrofa

Otóż to. Twórcy lepiej nie mogli określić swojego filmu.

ocenił(a) film na 3
Peeves

jeżeli jest teoretyczna, to dlaczego oceniasz?

ocenił(a) film na 7
Peeves

Mam nadzieję, że zdajesz sobie sprawę, że to jest tytuł książki, na podstawie której powstał film? Nie? Cóż, przykro mi.

an_addict

No coś ty.

ocenił(a) film na 7
Peeves

A mówisz złośliwie, ze to może się okazać TMK? Czy raczej bawi cię słowotwórcza wieloznaczność?

Peeves

Nie pasowała ci książka, to mścisz się na wszystkim, co Felixem, Netem i Niką jest związane. Typowe :)

dundersztyc3692

Nom, na 100%. Zwłaszcza że nie czytałem jej.

ocenił(a) film na 3
Peeves

a praktycznie katastrofa jest więcej niż pewna

Peeves

Nie czytałeś? Gościu, my tu mówimy o ekranizacji książki, , a ty wiedzę o filmie zdobyłeś tylko ze zwiastunów.... nie znasz się, to nie komentuj...

ocenił(a) film na 7
Peeves

Przecież wiadomo, że film nigdy nie będzie lepszy od książki, a może tylko i wyłącznie pogorszyć jej postrzeganie. Ale powinieneś wiedzieć, że książka była naprawdę mocna.

ocenił(a) film na 4
AnOl

O. Zgadzam się.

ocenił(a) film na 7
Alicja_Klara

No wiem... :)

ocenił(a) film na 4
AnOl

:)

ocenił(a) film na 7
Alicja_Klara

Po prostu podwyzszam sobie samoocene uwazajac, ze wszystko, co robie jest swietne i godne podziwu, ale w tym wypadku to Rafal Kosik jest godny podziwu, bo stworzyl cos swietnego i nie wiem jak mozna uwazac inaczej.

ocenił(a) film na 4
AnOl

Owszem, aczkolwiek muszę przyznać, iż nie mam najlepszych nadziei co do tego filmu :/

ocenił(a) film na 7
Alicja_Klara

No, polski film z beznadziejną obsadą... To smutne, bo po tak świetnej książce oczekiwałoby się od filmu czegoś więcej... :/

ocenił(a) film na 1
AnOl

A czy jakikolwiek nowszy polski pseudo-film był choć zjadliwy? Masówka gniotów z tymi samymi mordami. A ten potworek to syf, malaria dno i wodorosty.

PIOTREKPK19

Dom Zły. => Dobry.

ocenił(a) film na 1
Cypisek_syn_rumcajsa

wyjątek od reguły

PIOTREKPK19

Niestety masz rację.

ocenił(a) film na 7
AnOl

skoro nie wiecie jaka jest obsada to na jakiej podstawie ją oceniacie? Ze zwiastunów?

AnOl

A jednak film "Skazani na Shawshank" był nieco lepszy od książkowego oryginału. Mam prawo wyrokować, bo zapoznałem się z książką i filmem. Książka była moim zdaniem zbyt sterylna i wyprana z emocji. Z "Zieloną milą" podobna sytuacja.

ocenił(a) film na 7
DonDominik

Taa, z Zieloną milą się zgadzam, na filmie płakałam. Ale akurat film chyba faktycznie będzie lekką katastrofą.

AnOl

A "Ojciec chrzestny"?

ocenił(a) film na 7
andriej2

Aooch! No dobra, na ogół tak jest, ale właściwie w Polsce nigdy nie zdarzyło się, żeby film przewyższył książkę i dajcie mi spokój!

AnOl

Było coś takiego jak "Rękopis znaleziony w Saragossie", film zauważalnie lepszy niż książka.
Plus zapewne połowa jeszcze klasyki polskiego kina - tej klasyki, której literackich pierwowzorów po prostu nikt nie czytał, więc nie ma dziś komu ocenić.

Muahaha, nie ma że spokój.

ocenił(a) film na 7
mitom

Pfff... Nie lubie jak mysliwy staje sie zzwierzyna. To jaa jestem trollem, nie lubie jak mnie ludzie trolluja.
Ok, ok. Przeciez juz przyznalam. Na OGOL tak jest, bo ksiazka zawiera wiecej opisow i wgl. Przeciez wiadomo, ze film sie oglada latwiej niz ksiazke i z filmu zapamietuje sie wiecej, bo to mniej do ogarniecia itd. Magia kina.

andriej2

Akurat moim zdaniem w przypadku "Ojca Chrzestnego" jest odwrotnie. Książka jest przekrojowym opisem dawnych czasów a film pokazał tylko część ściśle mafijną. Dlatego uważam, że książka jest lepsza.

ocenił(a) film na 7
DonDominik

Ja nie czytałam, ale mnóstwo ludzi twierdzi, że film jest lepszy. Ja akurat, jak już wyżej napisałam, że film rzadko kiedy może być lepszy od książki z uwagi na to, że film jest ZAWSZE okrojony. W książce są opisy, możemy sobie wyobrażać, a w filmach mamy to wszystko gotowe i podane na tacy, co często nie odpowiada naszym oczekiwaniom. Najlepszym tego przykładem jest Felix, Net i Nika. Przepraszam, jeśli komuś nie spodoba się moja wypowiedź, ale uważam, że Stolarczyk jest za brzydki na rolę Neta i spaczył mi całą serię książkową w tym momencie. Za to moja bardzo do Niki podobna koleżanka przegrała casting z Łepkowską tylko dlatego, że ona jest rodziną Ilony Łepkowskiej. Przecież ta Klaudia w realu nawet ruda nie jest. I tak samo Klier, który i tak do tej roli pasuje najbardziej z całej trójki, tak, on też jest farbowany. Te postacie wyobrażałam sobie kompletnie inaczej, więc w życiu ten film nie zastąpi mi książki.

ocenił(a) film na 7
AnOl

Znaczy ojca chrzestnego nie czytałam.

AnOl

No to polecam, bo książka oprócz świetnego wątku gangsterskiego zawiera także prawdziwy opis Hollywood z lat 40`( nie taki uładzony jak w "Artyście") oraz rzuca nowe światło na postać MIchaela Corleone.

ocenił(a) film na 7
DonDominik

Dzieki. Postaram sie przeczytac.

użytkownik usunięty
dundersztyc3692

Ja przeczytałem książkę, ale na film na pewno nie pójdę. Już po zwiastunie widać, że nic dobrego z tego nie wyszło.

Peeves

Successfull troll is successfull

Edward_Murrow

Hoho! Wreszcie awansowałem do rangi trolla

Peeves

Nie oglądałam i nie oceniam. Jak można oceniać film nie oglądając go? Ale fakt, kiedy obejrzałam zwiastun zaczęłam się bać, że film okaże się katastrofą. Obejrzymy zobaczymy;)

Carmeleka

Mam złe przeczucia... zobaczyłem jak Nika zatrzymuje rękami kulę z pistoletu i omal nie dostałem zawału. Jak zrobią z Niki mistrzynię Mocy, która wali impulsami na prawo i lewo, to chyba wyjdę z siebie i stanę obok. Lepiej by się przyłożyli bardziej do wydarzeń w Bezkształcie. Latająca na wszystkie strony kula byłaby o wiele lepsza od tego.

ocenił(a) film na 7
dundersztyc3692

Kula też jest w filmie:) Też myślałem że film będzie katastrofą lecz jak dziś zobaczyłem go w Cinema City zmieniłem zdanie. Jest fajnie zrealizowany a Net ma charakter taki jaki sobie wyobrażałem czytając książkę. Zmieniona fabuła zaostrza smaczek na książkę (dla tych co nie czytali).
Co do Niki - w filmie też nie panuje nad mocą to zatrzymanie kuli było jedynym dodatkiem jeżeli chodzi o tą postać.

THEX905

Uff... ulżyło mi.

ocenił(a) film na 7
THEX905

Film jest dobry. Ale "tylko" dobry właśnie. Nie jest tak zaskakujący i wciągający jak książka, nie trzyma w napięciu, są drobne potyczki. Ale w sumie... ja się spodziewałam czegoś jeszcze gorszego. A naprawdę przyjemnie się oglądało. :)

dundersztyc3692

Żywcem zerżnięta z Matrixa- ta akcja z kulą. :D

ocenił(a) film na 7
bartesso

Sam jesteś ( nie powiem co)! Akcja z kulą była w książce i jest wytłumaczeniem tego jak działa czwarty wymiar. Nawet nie wiesz o czym mówisz twój komentarz jest żałosny i nie na temat

THEX905

Ty jesteś żałosny. Każdy ma prawo wyrazić swoją opinię.

THEX905

Chłopcze, napisałem tylko, że jak zobaczyłem tą scenę w filmie to nasunął mi się na myśl Matrix i Neo, który kule zatrzymywał, czy pisałem o tym, aby tej sceny nie było w filmie ( z resztą i tak nie pamiętam, bo czytałem to dawno temu)...? Po twojej wypowiedzi można od razu wydedukować, że jesteś zwykłym propagatorem konfliktów, skoro od razu rzucasz w innych obraźliwymi tekstami. Satis verborum i arrivederci Roma.

THEX905

Biorąc pod uwagę fakt wyprodukowania Matrixa, oraz wydania książki to kolega bartesso ma rację. Wytłumaczone może to sobie być... ale wizualnie daje jednoznaczne skojarzenia. Inspiracja to jedno, ale wizualne kopiowanie pomysłów to zupełnie co innego. Matrix datujemy na 99r natomiast książki od 2004. Podobną rzecz zauważyłem w Johnie Carterze. Pomimo, że pierwowzór książkowy powstał w 1912 r. to wizualnie film "czerpał garściami" z innych produkcji.

ocenił(a) film na 7
Peeves

Obejrzałam film. Nie ma mowy, by był lepszy od książki, bo części wydarzeń w ogóle nie było, a ważne informacje zostały zmienione. Pierwsza połowa filmu zawierała kilka nieco śmiesznie absurdalnych wydarzeń, które wcale nie powinny śmieszyć, ale końcowa akcja była naprawdę fajna. Dokładnie tak jak myślałam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones