PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=491795}
4,9 3 815
ocen
4,9 10 1 3815
4,0 3
oceny krytyków
Felix, Net i Nika oraz teoretycznie możliwa katastrofa
powrót do forum filmu Felix, Net i Nika oraz teoretycznie możliwa katastrofa

Książka

ocenił(a) film na 5

Książka jest świetna, ale według mnie bardzo źle zrobili ekranizacje. Pewnie chcieli zrobić z tego
coś jak Harry Potter czyli wielki hit. Cóż źle zaczęli powinni zacząć od 1 części a nie od 2. Mimo iż
książki z tej serii to jednak polecam film. Zmienili niektóre momenty po to aby zaskoczyć tych co
czytali już książkę. Ale to jest tak jakby zamienić Lorda Voldemorta na tego woźnego z domu
Riddlów woźnego czy konserwatora, nie pamiętam. Dlatego film dostaje ode mnie 6

ocenił(a) film na 2
olekczerwony

Film się kupy nie trzyma. Rozumiem, że nie stać ich na scenografię, na efekty specjalne, ale mogli się chociaż postarać.
Z książką ma wspólne tylko główne wątki i bohaterów. Nie chodzi mi o to, by cały film był zgodny z książką co do słowa, ale można było oddać klimat .

ocenił(a) film na 5
nikia45

Co racja, to racja, ale na nudne weekendowe lub świąteczne wieczory, można sobie obejrzeć. Wtedy nie wyda się taki zły.

ocenił(a) film na 6
olekczerwony

Więc tak książki osobiście nie czytałem, ale słyszałem o niej od bratanicy. Ogólnie przepada za książkami Kosika. Więc muszę powiedzieć, że fabuła filmu mnie wciągnęła ale to może dlatego że fascynują mnie tematy wojenne. Ale fabuła to nie cały film. Mimo niskiego budżetu oraz możliwości polskiej kinematografii muszę przyznać, że nie ma tragedii. Chociaż po tym co zobaczyłem na początku z tą komputerowo stworzoną rośliną pomyślałem, że efekty kicha ale z biegiem czasy trochę lepiej to wyglądało co było in plus w mojej ocenie. Co ciekawe nie zachwyciły mnie one w takim niby przeboju filmowym jak 1920. Wojna i miłość. I powiem szczerze, jak bym miał do wyboru obejrzeć 1920 albo FNiN to wybrałbym ten drugi. Mimo, że pierwszy jest o wydarzeniach historycznych a drugi raczej s-f. A i jeszcze dobrze dobrana muzyka. ogólna moja ocena to 6.5/10

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones