PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=5586}
5,5 576
ocen
5,5 10 1 576
5,0 2
oceny krytyków
Femina
powrót do forum filmu Femina

filmy Szulkina uwielbiam....tworzy on kino niesamowicie ciekawe i wizualnie nowatroskie (szczególnie w Polsce i wczasie kiedy były tworzone) ale film femina jest doskonałym przykładem kina po transormacji ustrojowej kiedy polscy reżyserzy tak naprawdę nie wiedzieli komu i po co robili filmy ..i ten film to jakieś mdłości .... nudny jak diabli.....zreszta wizję ze stalinem chyba tylko autorowi coś szczególonego mówią ....film nie trafiony w czas i widza....jedynym pocieszeniem jest to ze na początku lat 90 nie tylko szulkin popełnił ten sam błąd , który widac jeszcze dzisiaj w doborze temtów przez polskich filmowców...rozliczanie z systemem ja wole zdecydowanie Marczewskiego....i jego "dreszcze"

użytkownik usunięty
thom95

Ten film dla mnie nie jest tylko i wyłącznie o historii. Raczej jak splata się ona z życiem człowieka, intymnym, osobistym. Stąd ten hiperrealistyczny Stalin, zagnieżdzony w wyobrazi małej (i dorosłej Bogny). "Włożono" jej go do głowy i istniał tam tak samo jak pierwsze miłości i fascynacje.
Przynajmniej zwykle tak to sobie tłumaczyłem.

jasne masz racje "zaszczepienie" w niej wiarę stalina no tak ale ten film jest poprostu nudny jak juz pisałem przecież mozna to przedstawić ciekawiej a ja szulkina uwielbiam :( i dlatego tym bardziej mi smutno

użytkownik usunięty
thom95

Rozczarowałam się. Przerost formy nad treścią. O wiele lepiej tematykę dorastania w latach wczesnej komuny przedstawiono w "Cwale" czy nawet w srednio udanej moim zdaniem "Bożej podszewce 2".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones