PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=707886}

Feniks

Phoenix
6,5 4 620
ocen
6,5 10 1 4620
7,3 11
ocen krytyków
Feniks
powrót do forum filmu Feniks

Profesor Ewa Kurek wyjaśnia niedowiarkom:

"W naturę Polaków i Europejczyków jest wpisana zasada: jeden za wszystkich, wszyscy za jednego. Tymczasem Żydzi kierują się nieludzkim prawem poświęcania części wspólnoty dla ratowania całości. Dla Żydów oznacza to, że własne życie jest najważniejsze i na przykład ojciec ma prawo poświęcić swoje dzieci, aby ratować siebie"

PS: Więcej mądrych rzeczy do przeczytania w "Poza granicą solidarności. Stosunki polsko-żydowskie 1939-1945"

PoppinTom

Pani Ewa Kurek ma co najwyżej doktorat, była adunktem w Wyższej Szkole Umiejętności w Kielcach, jest związana z ksiedzem Rydzykiem. Powszechbue znane są jej spiskowe, nacjonalistyczne i antysemickie wypociny udające prace naukowe. Poczytajcie np. "Jedwabne – anatomia kłamstwa" dostepne na straganach w kościołach.

ocenił(a) film na 7
Abra_Pung

1. Tytuł profesora nie został tu użyty aby podnieść rankę Pani Ewy i w konsekwencji tego co mówi. Jest to niepisane prawo wyniesione przeze mnie z uczelni. Można je stosować lub nie. Ja używam go z premedytacją podkreślając znaczenie słów tej konkretnej osoby dla mnie. Ona sama zaznaczała w filmikach iż woli jak używa się w stosunku do niej tytułu doktor. Jeśli to ma być argument świadczący źle o niej, to ci nie pykło. Skromna, mądra i nie wywyższa się ponad swoje osiągnięcia.

2. "...jest związana z ksiedzem Rydzykiem". Grają razem w brydża? Podaj konkrety. No chyba, że ich razem widziałeś na golfie to wtedy faktycznie.

3. "Powszechbue znane są jej spiskowe, nacjonalistyczne i antysemickie...". Wszystkie jej książki zawierają źródła. Znaczna większość źródeł w jej książkach jest żydowska. Czyli twierdzisz, że ŻYDZI KŁAMIĄ skoro ona cytuje takie osoby jak Emanuel Ringelblum, Adam Czerniaków których zapiski są niepodważalne i NIEWYGODNE DLA ŻYDÓW JAK KIDUSZ HACHAIM. Z tego co napisałeś wynika iż Żydzi to antysemici, kłamcy ...itd.

4. "...wypociny udające prace naukowe". Rozumiem, że je przeczytałeś. A czy wolno zapytać które i gdzie? czy może tą jedną książkę ze straganu pod kościołem?

5. To że książki Pani Ewy są dostępne na straganach ni powinno nikogo dziwić. Ministrowie kultury, oświaty i czego tam jeszcze zlewają ją więc odnajduje swoją niszę wydawniczą w inny sposób aby dojść do społeczeństwa. Kościół katolicki zawsze niósł kaganek oświaty i nie inaczej jest teraz. Piszę to jako osoba niewierząca.

6. Najśmieszniejsze, że jedziesz po niej jak po burym kundlu ALE polecasz jej książkę. To mi się podoba.

7. Nie masz nic do powiedzenia na temat filmu? A zapomniałem ty założyłeś to konto (19.08.2019) specjalnie aby napisać ten komentarz. Ciekawe.

PS. CZAS NA ISTOTNE PYTANIA. Ile Ci płacą za takie wpisy? Czy jesteś Żydem któremu nie pasuje prawda rozpowszechniana przez Panią Ewę. Czy profil na FB osoby o imieniu Abra Pung to twój? Czy mieszkasz w Zimnej Wodzie w Siedlcach? Czy jesteś rosyjskim trolem, ponieważ na tym profilu w tle widzimy pomnik z radziecką gwiazdą i kościół a zamiast zdjęcia profilowego mamy partyjniaków z pod sztandaru? Na tym samym profilu znajdujemy także zdjęcie Cthulhu, czy to on w śnie kazał Ci zamieścić ten komentarz? Czy twoim celem jako agenta jest podburzanie stosunków polsko-żydowskich i każdych innych. Tyle pytań tak mało odpowiedzi.

PoppinTom

No i po dyskusji :)
No nie mogłem się powstrzymać i musiałem to napisać.

ocenił(a) film na 7
BazylSpecjalista

8. Warto dodać iż wszystkie aktywności (oceny itd.) na tym koncie zostały usunięte i nasz magiczny korespondencyjny przyjaciel zniknął.

ocenił(a) film na 8
PoppinTom

Po pierwsze bzdury, a po drugie jaki to ma związek z filmem?

ocenił(a) film na 7
MichaelGrzesiak

Jak tam? Po tygodniu prawdopodobnie już doczytałeś coś w temacie... czy nadal uważasz, że wiesz więcej od wyspecjalizowanego w temacie doktora? Od tego zależy odpowiedź na pytanie które zadałeś.

ocenił(a) film na 8
PoppinTom

Tak, wiem więcej. Zresztą widziałem już tyle gamoni z tytułem doktorskim, że trudno mieć do niektórych szacunek. Takimi wycinkami z książek można się przerzucać do końca świata.

ocenił(a) film na 7
MichaelGrzesiak

Co za troll i jeszcze śmie dać Idzie 9 gwiazdek XD. Może kiedyś w przyszłości zdasz sobie sprawę iż bańka w której żyjesz zaczyna pękać, dysonans poznawczy będzie wtedy nie do zniesienia. Przygotuj się na to i pamiętaj, że ostrzegałem...

...choć możliwe, że Ci za to płacą więc nic takiego nie nastąpi.

ocenił(a) film na 8
PoppinTom

a dlaczego nie można dać Idzie 9 gwiazdek?

ocenił(a) film na 7
MichaelGrzesiak

Można ale jest to jasne świadectwo iż analizuje się filmy pobieżnie a za główne kryterium przyjmuje się osobiste wrażenia i nie próbuje się tak naprawdę zgłębić tematu. To podobny przypadek jak z Popiół i diament (1958). Kto trzeźwo myślący nazywa takie filmy arcydziełami to jak dać prawdzie w twarz. Może Ci się to wydać mgliste więc odsyłam do książki:
https://lubimyczytac.pl/ksiazka/87077/pan-andrzej

lub programu:
https://www.youtube.com/watch?v=bVbbP7zBP3E

...wtedy zrozumiesz o co mi chodzi a tyczy się to analogicznie Idy i Feniksa.

ocenił(a) film na 8
PoppinTom

Acha, czyli sztukę będziemy teraz analizować pod kątem prawdy historycznej? Życzę sukcesów, niewiele filmów zostanie nam do oglądania, można skasować Filmweba

ocenił(a) film na 7
MichaelGrzesiak

Nie pod kątem tylko i wyłącznie prawdy, popadasz w drugą bzdurną skrajność i oczywiście przesadzasz z ilością filmów jakie zostaną. Jeśli widownia zacznie uwzględniać ten dodatkowy punkt podczas oceny to już wystarczy. Często nawet krytycy nie mają najzwyczajniej wiedzy około historycznej co do produkcji które omawiają i wychwalają propagandę tłumacząc to jednocześnie jakimś zmyślonym artyzmem. np. Aleksander Newski (1938) lub Triumf woli (1935) Ida to czyste zafałszowanie i fantastyka, Popiół i Diament to ostrzeżenie dla niepokornego ludu a Feniks pokazuje prawdę na temat wyższości Kidusz Hachaim nad innymi prawami podczas Holocaustu.

ocenił(a) film na 8
PoppinTom

przecież nie o to chodzi ani w kidusz ha-szem, ani w kidusz ha-chajim. Żydzi mogli porzucać dzieci i żony i sami się ratować w trakcie Holokaustu, co? To jakiś absurd, a Feniks nie jest w ogóle o tym. a poza tym Johnny Lenz, ten mąż Nelly był Żydem? Ale jakie znaczenie ma, że Ida i Popiół i diament to fantastyka skoro świetnie się ogląda? To świat fikcji, więc dlaczego mam go brać na poważnie?

ocenił(a) film na 7
MichaelGrzesiak

Uświęcenie własnego życia było umieszczane ponad życiem żony, córki, pokojówki czy sąsiada w czasie gdy zaczęły się wywózki, morderstwa, represje. Słowa Icchaka Nissenbauma:

"Nadeszła godzina nie Kidusz Haszem, ale Kidusz Hachaim, uświęcania życia. Jak dotąd nasi wrogowie żądali tylko żydowskiej duszy, a Żyd, poświęcając swoje ciało, uświęcał imię Boże. Teraz wróg domaga się żydowskiego ciała. To zaś sprawia, że Żyd ma obowiązek je chronić"

Tak było interpretowane prawo halachiczne podczas wojny. Jego treść nigdy się nie zmieniała ale praktyka, rozumienie już tak. Nawet dzisiaj rabini obchodzą święte księgi np. drut otaczający część Nowego Jorku czy gadżety "bez ognia" itd. Takie praktyki były, są i będą miały miejsce.

Nelly i Lene były żydówkami. Ty wygodnie interpretujesz iż reszta zapewne nie (mąż i rodzina Lenzów) W realiach przedwojennych i IIWŚ na terytorium IIIRzeszy brzmi to jak bajka nie argument. To były zamknięte małe społeczności które zasymilowały język, nazwiska przy zachowaniu jednoczesnego konserwatyzmu co do religii, rodziny, ślubu, życia. Poszukaj sobie: Rassenschande i dodaj dwa do dwóch.

PS:To co piszesz o Idzie i PiD tylko potwierdza iż stawiasz wyżej osobiste sofistyczne (nawet przed sokratejskie) wrażenia nad treść filmu. Nie ma o czym gadać.

ocenił(a) film na 7
MichaelGrzesiak

PS1: Jak najlepiej wykazać namacalnie iż Kidusz Hachaim w wymiarze społecznym był faktem? Słowa rabina Chaskela O.Bessera z dokumentu Agnieszki Arnold:"...gdzie mój starszy syn Kain"

"To nie tylko 3mln Żydów w polskiej albo 6mln Żydów zginęło. Zginęło 90% ważne żydostwo, bo żydostwo to nie chodzi ile miliony są, to zawsze jest ten korzeń i są te słabe słabe i słabe. Żydostwo polskie było najważniejsze na świecie. Jeżeli w Warszawie było 300tys. Żydów to było bardzo, to było więcej niż 2mln żydów w Nowym Jorku. Tam(Tu w sensie w Polsce) była kultura, szkoły...jak to zginęło to wielka szkoda"

ocenił(a) film na 7
PoppinTom

Twoja dziewiątka na. arcydzieło dobrej zmiany film "Smoleńsk" jest trafiona

ocenił(a) film na 7
wojtek_2011

Odstaw narkotyki, poszukaj pomocy, oczyść umysł, wyjdź na ludzi...albo, wyjaśnij o co chodzi.

ocenił(a) film na 7
PoppinTom

Amen, kaznodziejo dobrej zmiany

ocenił(a) film na 7
ocenił(a) film na 7
PoppinTom

Konto użytkownika (wojtek_2011) ewidentnie stworzone do walki informacyjnej. W tym przypadku dezinformacji. No bo jak użytkownik wystawił filmowi Smoleńsk 1* i się powie publicznie że było 9* to już się zasiało ziarno wątpliwości co do tego o czym mówi w ogóle.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones