PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=687222}

Feral

6,1 724
oceny
6,1 10 1 724
Feral
powrót do forum filmu Feral

Mnie osobiście (i zapewne wielu osób, wnioskując po ocenie) ta animacja nie zachwyciła. Nic
specjalnego czy zaskakującego. Prosta i czarno-biała - zamierzony minimalizm? Ale po co?
Dumałam, dumałam i w rezultacie nic nie wywnioskowałam. Wydaje mi się, że przesłanie
zrozumiałam (wolność, odrzucenie przez chłopca tego, co cywilizacja uważa za dobre, na rzecz
ucieczki w naturę), ale ciągle nie widzę jakiegoś specjalnego związku pomiędzy sednem filmu a
techniką animacji. Mam wrażenie, że twórcy po prostu chcieli zaskoczyć czymś widzów. Czymś, co
nie do końca się udało.
Reasumując - jak dla mnie po prostu średnie, fabuła i przesłanie jak najbardziej w porządku, być
może taki styl po prostu do mnie nie trafia.

ocenił(a) film na 8
mexicanseafood

To, że film jest czarno - biały, nie znaczy jeszcze, że jest minimalistyczny. Co do prostoty takiej właśnie animacji także bym się spierał. Fabuły też nie zrozumiałaś, bo np. chłopiec nie uciekł do lasu, ale on z owego lasu pochodził, więc wrócił do domu, a cywilizację odrzucał instynktownie, a nie świadomie.

ocenił(a) film na 5
kosa480

No tak, co do fabuły masz zdecydowanie rację, z resztą sama odrobinę źle się wyraziłam.
Fakt, że film jest czarno-biały nie był decydujący w moich spostrzeżeniach. Właściwie to czy film jest kolorowy, czy tak jak w tym przypadku czarno-biały, nie ma nic do rzeczy, sugerowałam się raczej "całokształtem". Dlatego też bardzo chętnie wysłuchałabym (będąc czepialskim-przeczytałabym) jakieś Twoje rozwinięcie w przypadku tej kwestii :)

ocenił(a) film na 8
mexicanseafood

Sądząc po tonie wypowiedzi, jesteś młodą widzką, wychowaną na świecie wykreowanym przez komputery. Tymczasem animacja jest starsza i od Ciebie i od komputerów, a powyższy film świadczy właśnie o tym. Dlaczego autor sięgnął po klasyczne środki wypowiedzi? Bo chciał; bo miał do tego prawo; bo jako artysta stanął przed dokonaniem wyboru; bo byc może, tak jak chłopiec, odrzucił współczesną cywilizację animacji i wrócił do domu, w którym rządzi prosta kreska, a ruch zawdzięcza się nakładaniu na siebie tysięcy sekwencji obrazków.

ocenił(a) film na 9
edgemoon

Ta pani nie ma pojęcia co to minimalizm; film wręcz kipi ekspresją i poezją...coś pięknego!

mexicanseafood

Fabułę już została wyżej wyjaśniona wiec nie będę się powtarzał, co do technicznej sprawię animacji to jest ona mały dziełem sztuki i dzięki której jej piękno jest w stanie wybrzmieć.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones