PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10015975}

Filip

7,1 31 134
oceny
7,1 10 1 31134
6,7 43
oceny krytyków
Filip
powrót do forum filmu Filip

Film genialnie oddaje klimat powiesci, a Eryk wcielajacy się w postać głównego bohatera, to na pewno odkrycie 2023!

ocenił(a) film na 9
koko2000

Znakomity film. Jeśli podobały wam się "Bękarty wojny" czy "Jojo Rabbit" to "Filip" też Was zachwyci!

ocenił(a) film na 5
pumeksx

To prawie tak jakby porównywać "365 dni" do "Oczy szeroko zamknięte".

ocenił(a) film na 9
koko2000

Kawał dobrego kina. Fantastycznie obsadzona rola tytułowa, niesamowita fabuła. Film przewrotny, zaskakujący - dawno nie było nic równie dobrego w polskim kinie ;)

ocenił(a) film na 9
koko2000

Miałam przyjemność już widzieć film i zdecydowanie mogę napisać, że jeszcze czegoś takiego w polskim kinie nie było. Zrywa z martyrologią, która każdemu kojarzy się z wojną i koturnowością. Jest zaskakujący, niekonwencjonalny i zrealizowany z wielkim
rozmachem.

ocenił(a) film na 9
KarinaZiom

Eryk Kulm rewelacyjny :))))))

ocenił(a) film na 1
KarinaZiom

Kolejne gówno

jacek_filmweb

Myslalam ze tylko jak to myślę. G jakich mało. Film o niczym.

ocenił(a) film na 10
koko2000

Eryk zdecydowanie jest odkryciem tego roku, świetny aktor!

ocenił(a) film na 8
iamewelcia

Zagrał rewelacyjnie, ale nie powiedziałbym, że jest odkryciem tego roku. W 2016 fantastycznie zagrał w "Bodo".

koko2000

Fantastyczny, poruszający film. .. Obsada została bardzo dobrze dobrana, muzyka dodawała odpowiedniego klimatu, a stroje były mega realistyczne. Wchodzi do większości kin 3 marca, ja już byłam i zdecydowanie polecam.

ocenił(a) film na 10
koko2000

Oglądałam, postać głównego bohatera jest niesamowita, Eryk Kulm junior idealnie pasuje do tej roli!

koko2000

Jestem mega zadowolony. Spodziewałem się dobrego filmu i się nie zawiodłem. Scenografia, obsada, akcja, muzyka - nie mam do czego się przyczepić.

koko2000

Świetny film. Oglądałam z zapartym tchem. Jakość światowa wręcz. Warto było zobaczyć go w kinie. Efekty zachwycające.

ocenił(a) film na 9
koko2000

Fabuła i obsada są świetne, nie spodziewałem się tak dobrego polskiego, wojennego filmu. Jestem pozytywnie zaskoczony :)

ocenił(a) film na 1
koko2000

Pytanie czy jest dużo scen z seksem?

ocenił(a) film na 1
koko2000

Pytanie czy jest dużo scen z seksem?

ocenił(a) film na 9
rychelmichalkrakow

według mnie dość sporo, Filip romansował ;)

ocenił(a) film na 8
koko2000

Kulm jr hipnotyzujący w roli Filipa, zawłaszcza każda scenę

ocenił(a) film na 8
koko2000

Piękne są te Niemki. Nareszcie! Żydówka Sara oczywiście też. Nieładna jest tylko... Polka o swojsko brzmiącym imieniu "Sandra":-)

Najlepsza ZOE vel Blanka:
https://www.youtube.com/watch?v=ZaPGwvAis3U
:-)

koko2000

Bardzo mi się podobał. Nie jestem wielką fanką takich filmów, ale ten faktycznie mną poruszył.

koko2000

Eryk bardzo dobrze zagrał i mam nadzieję zobaczyć go jeszcze na wielkim ekranie. Co do filmu to zdecydowanie moje klimaty. Przeniosłam się w mgnieniu oka do innej epoki.

koko2000

Takie filmy polskie to ja rozumiem. Obsada pierwsza klasa. Idealnie nie było, ale warto się wybrać na Filipa. Wciąga od początku.

koko2000

Ciekawy film. Tematyka wiadomo dość kontrowersyjna. Czasy wojny, walka o przetrwanie. Ogólnie bardzo mi się podobał. Jednak jeśli ktoś szuka lekkiego filmu na weekend to nie tędy droga. Ten film wywiera duże wrażenie, jest głęboki i bardzo przemyślany.

koko2000

Lubię jak się dużo dzieje w filmach, jak jest wiele wątków psychologicznych. Filip podobał mi się właśnie pod tym względem, że główny bohater musiał udawać kogoś kim nie jest, by przeżyć.

koko2000

Świetny film. Dawno nie widziałem tak dobrej polskiej produkcji. U mnie 9/10

koko2000

Nie nudziłam się, za to plus. Nie jestem wielką wielbicielką takich filmów, ale znajomi wybierali..ten akurat nie jest taki zły. Normalnie wybrałabym komedię, ale w sumie nie żałuję :)

ocenił(a) film na 9
koko2000

Rzadko to mówię, lecz filmowy "Filip" jest lepszy od książkowego. Powieść jest rozwleczona, te ciągłe egocentryczne myślowe słowotoki głównego bohatera irytują, a i nic się nie dzieje z każdą kolejną stroną. W scenariuszu skondensowano treść i wzbogacono momentami dynamicznymi, które świetnie sprawdzają się w języku kina i w języku literatury też by się sprawdziły, gdyby Tyrmandowi wyszła po prostu lepsza książka.

ocenił(a) film na 6
LukaszJarosz25

Wręcz przeciwnie. Romans z filmową Hellą przeniesiony na ekran fatalny. Strzelanina na weselu? Zabójstwo SSmana? Śmierć przyjaciela? Daruj, ale film do książki się nie umywa.

ocenił(a) film na 6
koko2000

Kolego, z całym szacunkiem, ale film KOMPLETNIE nie oddaje klimatu książki. Mało tego, skupia się na powierzchownych zachowaniach głównego bohatera (seks), pomijając szereg ważnych wydarzeń z jego życia, jak zmiana pracy, jak wyprowadzka z hotelu, jak …. Nie będę spoilerowal książki, która została okrojona ze swojego bogactwa treści.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones