Profondo rosso

2 godz. 6 min.
7,2 5 057
ocen
7,2 10 5057
4 482
chce zobaczyć
7,7 9
ocen krytyków
{"rate":7.6666665,"count":9}
{"type":"film","id":37601,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Profondo+rosso-1975-37601/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Głęboka czerwień
 • JACHEM ocenił(a) ten film na: 9

  zdziwiłem się niesamowicie że w końcu muzyka tej kapeli może pasować do filmu...tak właśnie się stało... nie irytuje i zwyczajniej na świecie pasuje do filmu i podkreśla klimat i wydźwięk tego sztandarowego dzieła p.Argento.

 • użytkownik usunięty ocenił(a) ten film na: 9

  JACHEM grupa Goblin rządzi! polecam świetny soundtrack do Tenebre i Suspirii, i ich twórczość nie związaną z soundtrackami. Super zespół - smaczek dla fanów rocka progresywnego.

 • JACHEM ocenił(a) ten film na: 9

  znam ich ścieżkę dźwiękową do suspirii i tenebre akurat wliczając profondo rosso otrzymuje akurat 3 filmy p. Argento gdzie nie wkurwia mnie ich muzyka ...dla odważnych polecam zaznajomić się z ich "dźwiękami" do buio omega...istna katorga dla uszu

  pozdrawiam

 • Alex_de_Large ocenił(a) ten film na: 8

  JACHEM Dziś przypadkowo odkryłem, że ten zespół ciągle gra i grają na żywo zarówno Profondo Rosso jak i Suspirię :)
  https://www.youtube.com/watch?v=6gnp6T1vK68

 • JACHEM Dla mnie ta muzyka w filmie była totalnym niewypałem. Nie wiem czy kiedykolwiek odczuwałem taki dysonans podczas seansu. Przede wszystkim za głośno. Nie do takiego filmu. Jak dla mnie do takiego obrazu potrzebna jest muzyka w stylu kołysanki Komedy w "Dziecku Rosemary".

 • huppert Mam dokładnie to samo odczucie. "Przede wszystkim za głośno" - ta muzyka za bardzo absorbowała. Jeszcze siłę filmu osłabił chyba dominujący tam postsynchron, choć w napisach, w liście płac widziałem "microfonista: Eugenio jakiś tam" - niby coś na planie nagrywali, ale pewnie nie za wiele.