PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=274316}

Głosy 2

White Noise 2: The Light
6,0 6 461
ocen
6,0 10 1 6461
Głosy 2
powrót do forum filmu Głosy 2

witam wszystkich zgromadzonych, chciałbym na wstępie oznajmić iż ciężko będzie mi opisać to co zobaczyły moje oczęta w tym obrazie, film zaskakuje już od pierwszych sekund, pojawiają się światła i już wiemy, że mamy doczynienia z dziełem wybitnym, przedewszystkim efekty zagrały główną rolę są fenomenalne(ah te światła), fabuła jest nieco inna niż w pierwszej części, reżyser odszedł od telewizorów i skupił się na omawianych przezemnie światłach, przejdźmy teraz do meritum, otóż film opowiada historie człowieka, który dostrzega owe światła wokół mężczyzn i kobiet, początkowo nie wie co jest grane, ale z biegiem czasu dostrzega, że musi te osoby uratować(główny bohater w tym filmie zrobił to czego nie udało się keatonowi w pierwszej części) często do swoich poczynań dodaje nutke agresji(ratując młodego i dosyć przystojnego młodzieńca wypowiedział słowo shit - naprawde wybitna scena, ponadto tłumaczenie odegrało ważną rolę, otóż cytuję: "LEJ GO LEJ GO" brawa wielkie brawa, taki ukłon do seagalowskich filmów. niby wszystko wydaje się już proste, tak jednak nie jest, otóż główny bohater(ten któremu udało sie to co nie udało sie keatonowi) dowiaduje się Słowa a własciwie zdania kluczowego filmu, cytuję: "JEŚLI URATOWAŁEŚ TO MUSISZ ZABIĆ" - to jest poprostu mistrzowstwo scenarzysty, takiego wątku nie było w żadnym filmie, znowu brawa, tak więc główny bohater musi zabijać rozszalałych pacjentów których wczesniej uratował - TAK WIĘC LUDZIE NIKOMU JUŻ NIE UDZIELAJCIE POMOCY BO PÓŹNIEJ BEDZIECIE MUSIELI ICH ZABIĆ, to takie sformułowanie ode mnie, film naprawde niesie przesłanie, końcówki zdradzać nie będe, ale razem z kolegą doszliśmy do wniosku że główny bohater(który wygrał potyczke z keatonem) jest synem hydraulika, któremu żarówka wpadła do rury, a następnie rura wpadła do dupy - i zaczął świecić, reszte sobie sami dopowiecie. tak więc jeśli widzicie światło to nie ratujcie a uciekajcie, dowidzenia

X_D_R_i_n_K

Chciałbym dodać iż głowny bohater dowiaduje się złotej myśli "JEŚLI URATOWAŁES TO MUSISZ ZABIĆ" z serii obliczeń na kartce, oraz z symbolu Devil Signature i z napisu Lucifer... naprawde scenarzysta nieźle to rozegrał...

X_D_R_i_n_K

teraz po kilku dniach po obejrzeniu, stwierdzam ze ten film powinien kandydować do miana najlepszego dreszczowca minionej dekady... pozdrawiam

ocenił(a) film na 1
X_D_R_i_n_K

Zgadzam się każdym słowem który napisałeś chłopcze.... Przesłanie tego filmu naprawdę daje do myślenia, myślę że niedługo na lekcjach ) będą dzieci uczyć się tej "złotej myśli": JEŚLI URATUJESZ, MUSISZ ZABIĆ (szczególnie na lekcjach religii, bo motywy religijne są tu bardzo widoczne, szczególnie jak główny bohater przeliczał i wyszło mu TA SŁYNNA ZŁA LICZBA).... Nic więcej mi teraz nie przychodzi do głowy, może potem się dopiszę... POZDRAWIAM i ŻYCZĘ SMACZNEGO

ocenił(a) film na 8
T_M_K

wyczułem sarkazm...

mnie film bardzo przypadł do gustu, bardzo, ale to bardzo zaciekawiła mnie fabuła, co zawsze podoba mi się w filmach, to jest wielki plus tego filmu, ciekawe jest, że sporo można było w tym filmie przewidzieć...bardzo oryginalne i ciekawe podejście moim zdaniem, polecam szczególnie ten film, jest godny uwagi, a średnia odnosząc się do reszty na filmwebie jest zdecydowanie za niska, widziałem wiele słąbszych filmów, które nie zasługują na otrzymywane noty, tutaj jest natomiast na odwrót.

ocenił(a) film na 9
ratyo

tak dobry film , przyłączam sie do wszystkich dobrych wypowiedzi .... warto pójść do kina na film , zwałaszcze że jak już to napisano fabuła naprawdę godna obejrzenia i na pewno nie będzie to strata pieniędzy ... gorąco polecam

michk10

po wnikliwych obserwacjach stwierdzam ze sie mylilem, ten film w cale nie jest najlepszy patrzac na ostatnie lata kina... ON JEST NAJLEPSZY W CAŁEJ KINEMATOGRAFII... nigdy wcześniej nie uzyto tak duzej ilosci elektryki... Tutaj linki do FILMÓW mojej drużyny, do głosów im jeszcze troche brakuje, ale ogladnijcie i recenzjujcie:
http://www.youtube.com/watch?v=pEz8EWPoKX4
http://www.youtube.com/watch?v=5hJCpKTx4Qk&mode=related&search=
http://www.youtube.com/watch?v=fQix8_tHJUE&mode=related&search=
http://www.youtube.com/watch?v=cN5J6_elTnA&mode=related&search=

X_D_R_i_n_K

Ci wszyscy ktorzy pisza, ze film jest kiepski to albo sobie robia jaja albo poprostu sie nie znaja... jedynym dreszczowcem z jakim "glosy 2: swiatlo" moze konkurowac to astro zombies...

ocenił(a) film na 5
X_D_R_i_n_K

ILE MARYCHY WYPALIłEś?

"Głosy 2" to istna DEPRESJA. Lepiej ucz się! Do szkoły a nie do pisania takich pierdół!

X_D_R_i_n_K

Ja piórkuje. Wy chyba inny film oglądaliście. To nie był zaden dreszczowiec, a bajka dla głodnych dzieci. Może i pomysł dobry ale źle wykonany. Film jest bez zadnego sensu, a końcówka nie nadaje sie wogóle żeby ja pokazywac na żadnym dużym ekranie. Jakby ktoś mądrzejszy się wziął za ten film i go troche poprawił pod względem logicznym to może dało by sie coś zrobic z tego filmu a tak to film kiepściutki.

ocenił(a) film na 1
X_D_R_i_n_K

Dobre prochy łykasz...

Grifter

Nie zgodze sie z Ra-fixem i jestem przeciwny do słów Griftera...

X_D_R_i_n_K

Odświeżam moja recke poniewaz chce aby przeczytali ja ludzie ktorzy niedawno obejrzeli ten fenomenalny film, pozdrawiam i zapraszam do wpisow na moim blogu (ktory jest ukoronowany)

ocenił(a) film na 1
X_D_R_i_n_K

Moje poprzednie zdanie pod twoim adresem bynajmniej nie było nacechowane negatywnie. Podoba mi się twój sarkazm, wobec takiego gniota inaczej rzeczywiście się chyba nie da...
Moja opinia w recenzji, jakby kogoś interesowało...

PS. Omijać to "arcydzieło totalne" szerokim łukiem.

Grifter

kolego Grifter musze Cie zmartwic ale to nie zaden sarkazm, i zaskocze Cie, ten film nie jest zadnym gniotem tylko jak juz to wczesniej napisalem jest ARCYDZIELEM TOTALNYM, jeden argument wystarczy zeby to potwierdzic: ŚWIATŁA

ocenił(a) film na 1
X_D_R_i_n_K

Szkoda że Ciebie chyba dostatecznie nie oświeciło, ale to twój cyrk, twoje małpy...

Grifter

Świateł bylo wiele, lecz małp nie dostrzeglem...

X_D_R_i_n_K

Ten film to dno, jak skończyłem go oglądać to nie wiedziałem czy mam sie śmiać czy płakać. Najwyżej to można mu dać ocene 4/10

mariozab7

hmmm odziwo w przeciwienstwie do Ciebie mariozab ja wcale sie nie smialem ani plakalem, wrecz przeciwnie bylem bardzo podekscytowany przygodami glownego bohatera (ktory dokonal to co nie udalo sie keatonowi)

ocenił(a) film na 1
X_D_R_i_n_K

Toż ręce opadają jak czytam tak skrajnie pochlebne opinie!Ten film zawiódł mnie niemal na całej lini.Pierwsza część była nakręcona subtelnie w sposób przemyślanyi bliski rzeczywistości.Kontynuacja jednak jak też w wypadku Efektu motyla 2 śmierdzi wyeksploatowaniem na cele komercyjne dobrego pomysłu.KTO DAłBY SIE NABRAC NA ZALOSNE TWIERDZENIE - JEŚLI URATUJESZ, MUSISZ ZABIĆ.Co by wtedy lekarze na sumieniu mieli?Słowem szkoda gadać...

Rajmund_Niecki

Rajmundzie Niecki... ja sie dalem nabrac na ta sentencje: JEŚLI URATUJESZ TO MUSISZ ZABIĆ. Od tej pory jest to moje motto zyciowe i wraz z nim sie poruszam... Nikogo nie ratuje... bo po co... jak i tak bede musial zabic... pozdrawiam... dziwie sie ze was to motto nie ruszylo

ocenił(a) film na 1
X_D_R_i_n_K

Ja się dziwie temu co piszesz bo to nielogiczne i aspołeczne.
Widać poziom empatii względem ludzi Ci opadł i to za pomocą tegoż filmu?
Dziwne to,ten film jest płytki jak kałuża i nie zawiera żadnych refleksji egzystencjalnych.
Podam Ci inne lubiany przeze mnie aforyzm
"Jedyną rzeczą potrzebną złu do zwycięstwa jest bierność dobrych ludzi".
Ta myśl szlachetniejsza.

Rajmund_Niecki

drogi Rajmundzie Niecki... moze twoja mysl jest szlachetniejsza, ale motto z glosow jest bardziej nowatorskie i bardziej udeza do mozgu i serca... JEŚLI URATUJESZ TO MUSISZ ZABIĆ... licze na to ze niedlugo wiekszosc polakow jak i innych obywatelow tej kuli ziemskiej bedzie sie poslugiwalo tym stwierdzeniem... bo jest to naprawde cos potrzebnego dla swiata

ocenił(a) film na 1
X_D_R_i_n_K

Wytłumacz o co Tobie chodzi konkretniej.
To co piszesz jest nielogiczne i napawa pewną obawą.
Jak ludzie mogą kierować się tak żałosnym zdaniem "JEŚLI URATUJESZ TO MUSISZ ZABIĆ".
Optujesz za tym by jeden drugiemu nie pomagał bo jeśli by to zrobił musiałby mu później jakąś karę wymierzyć(?).Nonsens!
Myślę że specjalnie piszesz takie bzdury ciekaw jestem tylko po co?
Wiesz że nie udzielenie pomocy drugiemu człowiekowi kiedy Tobie by to nie zaszkodziło grozi nawet sankcjami oprawnymi?
Kończ Waść wstydu sobie oszczędź.

Rajmund_Niecki

alez drogi Rajmundzie Niecki... jeśli nie przypasiło Ci motto z filmu to sie nim nie kieruj, ale prosze Cie... nie przekabacaj mnie na swoja strone... bo ta myśl z glosow 2 jest dla mnie teraz pierwszorzedna... i nic ale to nic tego nie zmieni... nie musze sie wcale tlumaczyc... ale jesli chcesz to prosze bardzo... logika jest prosta: po co kogos ratowac jesli pozniej trzeba go usmiercic... pozdrawiam

ocenił(a) film na 8
X_D_R_i_n_K

Zgodze sie z Rajmundem. To motto jest bardzo dobre do filmu, wprowadza taki chaos i pokazuje ze ludzie musza umierac, taki jest swiat, tak musi byc i nie zmieni sie tego.

Ale czy przykladowy sanitariusz z karetki ktory przez cale swoje zycie ratuje tyle osob, pozniej je wszystkie usmierca?

Wydaje mi sie ze to motto jest jednak prawdziwe bo bohater do ratowania ludzi uzywal mocy do ktorej nie powinien miec dostepu i zmienial calkowicie bieg wydarzen, mysle ze niedopuszczalne jest wlasnie to aby zmieniac cos co musi nastapic, silami ktorymi nie powinnismy sie poslugiwac.

To co zdziala lekarz jest przewidziane z gory.

RHomek

FIlm jest średni. Pomysł ciekawy, realizacja już nie do końca udana. Jak napisało już chyba kilka osób, brakuje tej subtelności z jedynki. Wszystko jest nachalne i czasami wręcz infantylne. Ma tylko kilka dobrych momentów, nic więcej. Dałbym 5,5/10
Co do osoby XDRinK'a, to wydaje mi się, że jaja sobie robi.

X_D_R_i_n_K

"JEŚLI URATUJESZ TO MUSISZ ZABIĆ" nie jest żadnym nowatorskim mottem. Lodzcy lekarze pogotowia stosowali je przez lata.

ocenił(a) film na 1
r83

Zachwyt nad tym filmem to spora przesada cieszę się,że nie jestem w tym osamotniony.Pozdrawiam.

Rajmund_Niecki

hehe powiedz mi panie zerocool po czym pomyslales ze sobie robie jaja? to ze mi sie podoba film tzn ze robie sobie jaja? nie rozumiem twego toku myslenia... dla mnie glosy 2 to najlepszy dreszczowiec ostatniej dekady... tyle... uargumentowalem to pare postow wyzej wiec nie bede powtarzal... powiem jeszcze raz tylko jedno... JEŚLI URATUJESZ TO MUSISZ ZABIĆ...

X_D_R_i_n_K

oj przepraszam ta wypowiedz nie byla do pana Zerocool lecz do pana KUKuryku... pozdrawiam

ocenił(a) film na 1
X_D_R_i_n_K

kurw*. a już myślałem że ktoś naprawdę uważa że to arcydzieło czytając listę tematów.

zawiodłem się.

X_D_R_i_n_K

"główny bohater (...) jest synem hydraulika, któremu żarówka wpadła do rury, a następnie rura wpadła do dupy - i zaczął świecić" ooo tak



osobiście również uważam film za znakomity, szczególnie biorąc pod uwagę przewijające się sylwetki zmarłych, w tym elvisa presleya, który jak się jednak okazuje, wbrew przekonaniu wielu fanów Nie żyje. bardzo dobry motyw- wpleciony w celu rozwiania wszelkich wątpliwości.

wszystko zrozumiałe, przejrzyste, logiczne, spójne i wybitnie budujące, i kompletnie nie rozumiem wypowiedzi jakoby ten film niósł z sobą treści aspołeczne. to przecież logiczne, że nie należy ratować ludzi, bo zmarli upomną się o swoją własność i ukarzą żywych. ja na przykład bardzo wiele wyniosłam z tego dzieła.

prawie tak dobre jak martwica mózgu :]

ocenił(a) film na 1
aen

Film nie posiada treści aspołecznych bowiem jest fikcją.Jednakowoż twierdzenie że hasło filmu które tak dumnie xDrink przytacza i zastosowuje do świata rzeczywistego dziwi.

Skąd przekonanie że zmarli pragną czegokolwiek i mają cokolwiek w swoim posiadaniu?To pytanie natury filozoficznej o które twierdzenia Pani aen się ocierają jakże bezrefleksyjnie!

Wierzę że pomimo subiektywizmu ocen istnieje coś obiektywnie czyli fakt bycia czymś określonym bez względu na postrzeganie.

To koniec z mojej strony polemika co do gustów ...

Rajmund_Niecki

panie rajmundzie... dosyc walki i wojen... nie chcem nic mowic... by pana nie ratowac... bo po co... jesli pozniej bym musial pana uśmiercić... pozdrawiam

X_D_R_i_n_K

zdarza się :)......

ciekawa jestem jak pan panie Rajmundzie ocenia Borata :)....p.s. pytanie czysto retoryczne bo śmiem się domyślać

ocenił(a) film na 1
aen

Borata oceniam droga Pani aen pozytywnie bowiem ten posiadał taką konwencję.Miał na celu szokować,wyrywać ze schematów,przekraczać granicę dobrego smaku.Udało się.
Ten film posiada inną i ta krytykuję jak nietrafioną i niespełnioną.
Odpisuję bo Pani chyba miła jest :).

Rajmund_Niecki

miło że ktoś uważa że jestem miła mam nadzieję że bez ironii:P

więc drogi panie Rajmundzie moje wypowiedzi wcześniejsze były nią-ironią-przesycone:) i może rzeczywiście lekko przesadziłam...
a tak na poważnie:film naturalnie jest porażką, chwilami bardziej mnie śmieszył niż przerażał...a raczej to drugie mają z założenia horrory na celu....nie ma zresztą nad czym się zastanawiać, może tylko nad tym, czemu ocena mu przyznana jest tak wysoka.... daję 3/10.... pozdrawiam

ocenił(a) film na 1
aen

Do Pani bez ironii.Tyle kłótni i walk co do ocen filmów.Każdy pewnie i tak przy swoim pozostanie.Szkoda że nie mamy bardziej zbliżonych gustów filmowych ;).Pozdrawiam!

Rajmund_Niecki

Pani Aen i Panie Niecki NIE PRZESZKADZAM? A co tam? porozmawiajcie sobie jeszcze!!! Przypominam tylko ze to temat o genialnym filmie GŁOSY 2 a nie jakies tam extrawaganckie flirty, aha i jeszcze przypominam, bo co niektorzy zapominaja (w tv widzialem ze jacys lekarze cos kombinowali-po co?) JESLI URATUJESZ TO MUSISZ ZABIC!!

ocenił(a) film na 1
X_D_R_i_n_K

Nie nie przeszkadza Pan,pomimo swojej uporczywości.Coż więcej mogę powiedzieć o filmie niźli to,że to komercyjna szmira płytka jak kałuża?Chyba nic.Pozdrawiam!

Rajmund_Niecki

musze z przykroscia stwierdzic ze znowu nie moge sie zgodzic z panem Panie Niecki... pozdrawiam rowniez

X_D_R_i_n_K

a ja na ten temat mam własne zdanie, ale się z nim nie zgadzam!

ocenił(a) film na 2
X_D_R_i_n_K

Calkowicie popieram, fantastyczna recenzja, motto to takze moim sie stanie... buahaha!!!
xdrink: dobry klimat kolesie macie, a filmiki niezle zryte...:)
pozdr dla p. Rajmunda;P

X_D_R_i_n_K

XDRINK ty jestes kompletnie walniety ty nie bedziesz pomagal ludziom jak zobaczysz ze ktos lezy na srodku ulicy i wola cie o pomoc to uciekniesz ty jestes jeszcze malym dzieckiem czy ty nie roznumiesz TO JEST FILM fikcja nie mozesz sie kierowac takim mottem i film nie moze wplywac na twoje zycie jestes chory idz sie lecz czlowieku

ocenił(a) film na 10
X_D_R_i_n_K

zgadzam się z autorem komentarza film jest super.
Film ten ma ciekawą fabułę i przekaż do społeczności..., w końcu wypuścili film który może okazać sie hitem roku.

ZACHĘCAM DO OBEJRZENIA FILMU!!!

ocenił(a) film na 2
X_D_R_i_n_K

XDRINK jaja sobie z was robi, a wy to lykacie...
a jesli mowi serio (bo juz sam nie wiem widzac ile osob go na serio bierze) to jakis pierdol...ty jest

X_D_R_i_n_K

no wlasnie nie wiem czy on sobie jaja robi ej gosciu powiedz szczerze jak to z toba jest zarty sobie stroisz czy jestes chory psychicznie

kylu4

musze was wszystkich zmartwic, ale zadna z waszych opcji nie jest prawidlowa, nie robie sobie jaj, ani nie jestem psychicznie chory(chodz moze), film poprostu zmiotl mnie z powierzchni ziemi, takich emocji nie bylo jeszcze nigdy na ekranie, takie arcydzielo zdarzaja sie raz na setki lat... tak wiec darujcie sobie te zbedne komentarze...
PS. jakotako dzieki za pozytywne rozpatrzenie naszych filmikow, co prawda do glosow 2 jeszcze im daleko, ale jedynke mysle ze juz przebilismy (napewno mamy lepsze aktorstwo niz keaton)pozdro

ocenił(a) film na 2
X_D_R_i_n_K

niewazne...
ja to biore za sarkazm dobry i prowokacje udana, wiec bede sie smial dalej z tych postow tu umieszczanych:)))

ps. zajebiscie po niemiecku gadacie, no i jedynke przebiliscie na 100%
pozdr

X_D_R_i_n_K

ja tez biore to jako jaja ale jesli tak nie jest drogi autorze tego tematu blagam cie idz sie lecz bo mozesz byc niebezieczny dla spoleczenstwa pozdro dla ciebie

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones