PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1088}

Głowa do wycierania

Eraserhead
7,3 26 773
oceny
7,3 10 1 26773
8,1 24
oceny krytyków
Głowa do wycierania
powrót do forum filmu Głowa do wycierania

2 podejścia i nie dotrwałem do końca, spróbuję kiedyś jeszcze raz w odpowiednio zaaranżowanym klimacie: wystrój pomieszczenia projekcji + dobór trunków, dragów i (ewentualnie) współwidzów

tobaj33

hahaha

tobaj33

Nic z tego nie wyjdzie. Hej!

baca350

¿Z czego i dlaczego? Hej!

tobaj33

Bo mam wrażenie że ten film zrobiony został z przypadku. I nie da sie go zrozumieć bo taki jest Lynch. Ale podejrzwewam go o bardziej niecne zapędy: on ten film zrobił z zamysłem jako nierozwiązywalny.
Ale moze jestem za cienki do tego filmu.
Mulholland -- zatrybiłem +/-
Zagubiona autostrada - nie kumam
Miasteczko Twen Peaks - to było proste

Przypomina mi sie historia sprzed wielu lat, gdy w galerii sztuki przedstawiono bohomazy szympansa a gawiedź i krytycy cmokali nad nimi. Mam przeczucie że tu jest podobnie.
Albo jestem za cienki jak wspomniałem. Hej!

baca350

Nie mogę oceniać tego filmu zanim obejrzę go do końca. Co do Lyncha zgadzam się, on lubi pastwić się nad widzem, szczególnie takim, który próbuje doszukiwać się sensu w jego absurdalnych dziełach. Mnie bardziej pociąga ich forma niż treść. Hej!

tobaj33

To oglądasz teraz??

Forma nad treść?? Znaczy, gra aktorów dobra, tło, muzyka , realizacja ok, ale film kiepski? Może tak być. Ja często piszę "Film do dupy, ale gra tego czy innego aktora rewelacja!"
Hej!

tobaj33

A ty stary zbuku nie wysilasz sie tu na FW. Hej!

baca350

Baca zbastuj! Nie, nie jeszcze nie o obejrzałem, mam teraz nastrój na "treściwe" filmy. Hej!

tobaj33

No to oglądaj i napisz co myślisz. Hej!

tobaj33

No i ???

ocenił(a) film na 4
baca350

O proszę kogo my tu mamy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones