Film

G.I. Jane

1997
2 godz. 4 min.
6,8 40 322
oceny
6,8 10 1 40322
5 126
chce zobaczyć
5,6 5
ocen krytyków
Jordan O'Neil zostaje oddelegowana do elitarnej jednostki komandosów, gdzie przechodzi szkolenie. Za wszelką cenę chce udowodnić, że kobiety są równie waleczne i wytrwałe. Więcej Mniej
G.I. Jane zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

Złota Malina
Film zdobył nagrodę Złota Malina oraz 2 nominacje
Sprawdź wszystkie nagrody

Młoda kobieta (Demi Moore) pracuje w centrali wywiadowczej marynarki amerykańskiej. W senacie amerykańskim rozpoczyna się kampania dotycząca służby kobiet w jednostkach liniowych. Bohaterka otrzymuje propozycje, zgadza się  i zostaje przeniesiona do obozu ćwiczebnego.

boxoffice
$97 169 156 na świecie
$48 169 156 w USA
$49 000 000 poza USA
budżet
$50 000 000
na podstawie
Danielle Alexandra (materiały do scenariusza, historia)
dystrybucja
Vision Film Distribution
studio
Caravan Pictures / First Independent Films / Hollywood Pictures / Więcej...
tytuł oryg.
G.I. Jane
inne tytuły
A Matter of Honor (tytuł roboczy) USA
In Pursuit of Honor (tytuł roboczy) USA
Navy Cross (tytuł roboczy) USA
Undisclosed (tytuł roboczy) USA
Pursuit of Honor (tytuł roboczy) USA
Więcej...
Kiedy pierwszy ze szkoleniowców wyskakuje z helikoptera do wody, słońce wschodzi nad horyzont. Jednak cień członka ekipy widoczny na wewnętrznej części helikoptera sugeruje, iż znajduje się ono znacznie wyżej.
Na początku szkolenia pada zasada "12 minut lub mniej", tyle potrzeba do skończenia jednej części zadania. Cortes kończy w 13 minut i 10 sekund, a O'Neil zaraz za nim. Mimo wszystko oboje przechodzą dalej.
Zadanie, jakie ma wykonać grupa szkoleniowa, według dowódcy znajduje się na Morzu Śródziemnym. jednak później pyta się czy celem będzie Iran lub Irak, nieleżące nad tym zbiornikiem.
G.I. Jane przedstawia historię młodej, ambitnej i bardzo pewnej siebie kobiety Jordan O'Neil (Demi Moore), która za wszelką cenę pragnie udowodnić siłę płci pięknej w równie odpowiedzialnych i trudnych zadaniach wykonywanych przez mężczyzn. Aktorka nie boi się wyzwań jakie stawia przed nią służba wojskowa. Jako pierwsza kobieta w historii Stanów... więcej