Demi Moore 

Demetria Gene Guynes

7,7
14 279 ocen gry aktorskiej
Demi Moore
Moore zmieniła się z pięknej, zmysłowej nastolatki w jedną z największych gwiazd lat dziewięćdziesiątych. Zaczynała w serialu telewizyjnym "Szpital miejski", ale wkrótce trafiła na duży ekran, debiutując w filmie "Wybór". W 1984 roku zagrała wrażliwą córkę Michaela Caine'a w "To cholerne Rio!". Dołączyła do grona młodych, utalentowanych aktorek, przyjmując role w "Ogniach św. Elma" i "Krucjacie Wisdoma", kinie drogi reżyserowanym przez jej ówczesnego narzeczonego, Emilio Esteveza.

Moore stopniowo zaczęła odtwarzać dojrzałe role, najpierw jako matka przyszłego proroka w "Siódmym znaku" i opłakująca swojego zmarłego narzeczonego kobieta w "Uwierz w ducha". Wspólnie z Alanem Rudolph'em była producentem intrygujących "Motywów zbrodni". Film "Ludzie honoru", który odniósł olśniewający sukces, pozwolił jej utrzymać silną pozycję w świecie filmu. W 1993 roku zagrała w "Niemoralnej propozycji" Adriana Lyne'a. Otrzymała także szansę porzucenia image'u miłej dziewczyny w filmie "W sieci", w którym wcieliła się w bezwzględną panią dyrektor, napastującą seksualnie niezadowolonego pracownika i byłego kochanka, odtwarzanego przez Michaela Douglasa. Debiutem Moore w filmach kostiumowych była rola Hester Prynne w "Szkarłatnej literze", u boku Gary'ego Oldmana. Jej głos można było usłyszeć w disneyowskim "Dzwonniku z Notre Dame", gdzie wypowiadała kwestie Esmeraldy. Umocniła swoją pozycję w Hollywood, grając za 12,5 milionów dolarów w filmie "Striptiz", co uczyniło ją najdroższą aktorką w Hollywood.

Jako 18-latka wyszła za muzyka Freddy'ego Moore'a. Potem przez wiele lat była związana z Brucem Willisem, z którym ma trzy córki. Lubi szokować - na okładce Vanity Fair pojawiły się jej nagie zdjęcia, kiedy była w ciąży. Ma własną firmę produkującą filmy - "Moving Pictures".
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 11 listopada 1962

miejsce urodzenia: Roswell, Nowy Meksyk, USA

wzrost: 165 cm

Saturn
Zdobyła Saturn, 6 innych nagród oraz 19 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
trzykrotnie zamężna: 1. Freddy Moore (08.02.1980 - 07.08.1985, rozwód); 2. Bruce Willis (21.11.1987 - 18.10.2000, rozwód), 3 córki: Rumer (ur. 16.08.1988), Scout LaRue (ur. 20.07.1991), Tallulah Belle (ur. 03.02.1994); 3. Ashton Kutcher (24.09.2005 - 26.11.2013, rozwód)
Wystąpiła w następujących teledyskach:
- 1993 r. - "In all the right place" - Lisa Stansfield
- 1998 r. - "Ugly" - Bon Jovi.
W 1996 roku wykonała striptiz w programie „Late Show with David Letterman", jako dowód, że wbrew plotkom nie jest za gruba do roli w filmie "Striptiz".
Ubiegała się o rolę Lucy Eleanor Moderatz w filmie "Ja cię kocham, a ty śpisz". Jednak ostatecznie angaż otrzymała Sandra Bullock
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Jak można zostawic tak piękną 50 letnią kobietę?

jej uroda mnie powala, zazdroszczę jej. ;)

Czy tylko ja odnoszę wrażenie że D.Lovato (http://www.filmweb.pl/person/Demi+Lovato-451722) jest troszkę podobna do D. Moore ?
Ostatnio oglądałam "Niemoralną propozycję" i w tym filmie Moore bardzo przypominałam mi Lovato.
Myślę, że idealnie nadawały by się do jakiegoś filmu jako duet matka-córka.

Demi nie miała szczęścia do ról. Nie wiele ma dobrych filmów na swoim koncie.

Kilka znakomitych ról na koncie. W dodatku z wiekiem, coraz ładniejsza sieerobi. Tak trzymać!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones