PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=164175}

Gang z boiska

Gridiron Gang
7,4 21 735
ocen
7,4 10 1 21735
Gang z boiska
powrót do forum filmu Gang z boiska

krew mnie zalewa jak z football'u amer. próbują zrobić zasraną piłkę nożna i na siłę tłumaczą football na piłke nożną(soccer), jardy na metry, a przyłożenia na gole. filmu nie oglądałem, za to opis mnie podku***ł. (Kto w USA gra nogę(oprócz Polaków i Meksykanów?) Poza Stanami- uważam ze "football" to odpowiednia nazwa dla piłki noznej, ale trza tłumaczyć w odnisieniu do kontekstu.... chorera jasna!

http://www.youtube.com/watch?v=2sD_8prYOxo Polecam :)

użytkownik usunięty
Derb

oczywiście wiadomo, że w USA piłka nożna jest niepopularna, dlatego że nie ma miejsca na reklamy, ale chyba się nie zrozumieliśmy - chodziło mi głownie o tłumaczenie. dla mnie też jest głupia ta amerykańska nazwa ragb, ale tego na siłe nie można zmieniać polskim tłumaczeniem.. ah i zapomniałbym: futbol (nożna) to gra, w której błędy są bardzo powszechne, więc nie da się zaplanować akcji tak dokładnie jak Football'u amer. a co za tym idzie rozgrywka jest bardziej spontaniczna i nie ma potrzeby rozpisywania kazdej akcji, bo i tak jedno ch*jowe podanie ją zmieni(ja ze swojego doświadczenia wiem za taka gra jest o wiele przystępniejsza dla mózgu, niż np.: koszykówka czy ragby). O honorze sportowym piłkarzy(dziewczynek, może oprócz Essien'a i paru innych) to się nawet nie będe rozppisywał, bo mam dobry dzień dzisiaj....ale wideo zajebiste.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones