Film

1962 1 godz. 22 min.
7,8 8 449
ocen
7,8 10 8449
4 198
chce zobaczyć
{"rate":6.5,"count":2}
{"id":"5780","linkUrl":"/film/Gangsterzy+i+filantropi-1962-5780","alt":"Gangsterzy i filantropi","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/57/80/5780/7930982.2.jpg"}
Film składa się z dwóch nowelek. Pierwsza, sensacyjno - kryminalna, opowiada o fiasku długo przygotowywanego i opracowanego do najmniejszego szczegółu napadu na... więcej

Ten film nie ma jeszcze zarysu fabuły.
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}

Film składa się z dwóch nowelek. Pierwsza, sensacyjno - kryminalna, opowiada o fiasku długo przygotowywanego i opracowanego do najmniejszego szczegółu napadu na furgonetkę przewożącą pieniądze z banku. Druga z opowiedzianych historii to perypetie niespodziewanie wyrzuconego z pracy laboranta, który ukrywa swoją porażkę przed żoną. I aby zaspokoić jej konsumpcyjne żądania decyduje się na pewną mistyfikację.

studio
Zespół Filmowy "Kamera"
data produkcji
1962
tytuł oryg.
Gangsterzy i filantropi
inne tytuły
Zdjęcia do filmu zrealizowano w Warszawie (Polska).
Przygotowanie scenariusza trwało ponad dwa lata. Pomysłem zajmowało kilka osób, zapoczątkowali go reżyserzy Jerzy Hoffman i Edward Skórzewski, potem tekst szlifował Jerzy Stawiński, a końcowy kształt dialogom nadał Bohdan Czeszko.
Docelowa wersja filmu składa się z dwóch nowel, jednak była napisana też trzecia historia o handlarzach butelek po żurku, lecz została odrzucona przez cenzurę. 
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych