PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=154964}

Gdyby jutra nie było

Kal Ho Naa Ho
7,7 22 766
ocen
7,7 10 1 22766
Gdyby jutra nie było
powrót do forum filmu Gdyby jutra nie było

Piąta już odsłona naszej zabawy, zasady takie same co zwykle. :)

Ostatnia zagadka brzmiała:

Jaki to film:
- moneta
- zdjęcie
- krzyżyk
- wyprany numer telefonu?

oldschool_punk00 odgadła podając tytuł "Chalte Chalte". :)

julCia69

"Barsaat"? ;)

_Summer_

Owszem.

julCia69

- 3 historie miłosne,
- gwiazda filmowa,
- okupacja brytyjska,
- pociąg

Jaki to film?

_Summer_

Poproszę o podpowiedź... :>

julCia69

Jeden z najnowszych filmów Priyanki. ;)

_Summer_

"Teri Meri Kahaani"?

julCia69

tak ;)

_Summer_

Jaki to film:
- wódka
- zakład
- przepowiadanie przyszłości?

julCia69

może to "Namastey London"?

_Summer_

Tak. :)

julCia69

Widzę, że się spodobał. ;)

- udawanie zmarłego,
- szukanie narzeczonej z najporządniejszej rodziny,
- marzenia o aktorstwie,
- kiepski malarz

Jaki to film?

_Summer_

Ja dużych wymagań nie mam. :p Było śmiesznie, tylko irytował mnie kolor włosów Akshaya. :D

Obstawiam, że "Welcome". Wczoraj się wahałam, czy oglądać :"Welcome", czy "Namastey London". Padło na to drugie. ;-) Abyśmy obejrzały w tym samym czasie ten sam film bez żadnego umawiania się. ;-)

julCia69

Jasne, hehe musimy się kiedyś umówić na równoczesne oglądanie tego samego filmu, a potem na bieżąco podzielimy się wrażeniami, co Ty na to? :-)

_Summer_

Jestem za. :-)
Może "Lootera"? Albo "Lamhe" lub "Chandni"? Bo kilka filmów ze Sridevi u mnie zalega, a mam chęci obejrzeć z nią wszystko (a jej filmografia jest imponująca).

julCia69

Też w najbliższym czasie planuję "wziąć się za" Śridevi, ale myślałam o tych duetach z Salmanem (Chandramukhi ma lepsze piosenki), ale je już widziałaś, a może "Mr Bechara"? to chyba sympatyczny filmik by był hm?? ;)

_Summer_

Tego jeszcze nie mam...
Mam jeszcze "Sadmę" oraz "Khuda Gawah".
Jednak mam tylko 7 "wolnych" pozycji, bo 350 filmem MUSI być "Yeh Jawaani Hai Deewani" ;-)

julCia69

Już się zbliżasz do 350? nie szalej tak! ;D ja dopiero co 300 przekroczyłam. To może "Afsana Pyar ka"? - wspominałaś, że masz w planach, a i ja mam zamiar w najbliższym czasie go zobaczyć.
Moja kolejna propozycja to "Lajja" - już od dawna chciałam go obejrzeć,ale to nie jest film z tych lekkich i przyjemnych, więc odkładałam, ale uważam, że zobaczyć trzeba. ;)

_Summer_

Ja nie szaleje. Mam raptem 342 filmy za sobą. ;)
Czyli coś Aamirowego powiadasz? Lub Madhuri - tego akurat nie mam i trochę minie zanim go zdobędę. ;) Ale można pomyśleć. Jednak obstaję przy Sridevi, bo obejrzałam fragmentami "Chandni" i "Lamhe" i stwierdzam, że są śliczne. Widać styl wujka Yasha bardzo wyraźnie.

julCia69

Tak się zastanawiam...., ze Śridevi to bym jeszcze chciała obejrzeć "Heer Ranjhna", ale nie ma napisów żadnych do niego. :( W "Lamhe" nie podobają mi się piosenki, a w "Chandni" obawiam się starych bohaterów... a myślałaś o "Chalbaaz"? ;)

_Summer_

W "Chandni" najsłabszym ogniwem jest Rishi Kapoor - jego stroje są takie, jak w "Deewana" i jest momentami irytujący (zaczyna mu odwalać w pewnym momencie). Vinod Khanna rewelacyjnie się spisuje, jego bohater robi wrażenie (nie tylko wyglądem, ale i stylem gry! I wcale nie widać jego wieku tam - a jest starszy od Rishiego o całe 6 lat! Znacznie lepiej wizualnie wygląda, niż Rishi, naprawdę. Nawet w tych nowszych filmych, jako ojciec Salmana w obu częściach "Dabangg"). Do tego Waheeda oraz Suhma Seth, jako matki. Chociaż mają odmienne role - Waheeda jest tą wyrozumiałą, dobrą i walczącą o szczęście dla syna to dla kontrastu jest Sushma, zła, okrutna, bezwzględna, wpatrzona w syna i nie pozwalająca by jakakolwiek kobieta zagroziła jej relacji z synem (Rishi). I Sridevi, naprawdę śliczna, skromna, zdecydowana.
"Chaalbaaz" - Sunny Deol mnie skutecznie odstrasza.
Hm, może "Watan Ke Rakhwale" - pewnie lada moment premiera. :)
Kusi mnie "Mr India" oraz "Judaai", gdzie partneruje jej Anil Kapoor (wiele razy razem występowali, dlaczego ja się nie dziwię, że została żoną jego brata?).
Tyle ode mnie. =)

julCia69

Ok, pomyślę nad "Chandni" ;-) Co do jej męża, to mogła sobie wybrac przystojniejszego (już chyba każdy byłby przystojniejszy ;P) albo poderwać Anila przynajmniej ;D
Czekam na pytanko :-)

_Summer_

Ale Anil był już żonaty z tego co pamiętam (Sonam jest z 1985 roku bodajże).
Masz czas. :)

julCia69

Nie sprawdzałam nawet kiedy się ożenił. Twoja kolej an pytanie. ;)

_Summer_

Ja też tego nie pamiętam dokładnie, ale takie mniej więcej, na skojarzenia... ;)

Jaki to film:
- curry
- strajk
- prawie, jak "Titanic"?

julCia69

"Bol bachchan" ??

_Summer_

Nie, film jest nieco starszy. :)

julCia69

Czyżby "De dana dan" ?

_Summer_

Tak! :)

julCia69

Serio aż tak Ci się spodobał ?? ;)

- oczekiwanie na ukochanego,
- alkoholizm,
- zakochana kurtyzana

Jaki to film?

_Summer_

Możliwe, że akurat potrzebowałam takiej komedii. :)

Czyżby "Devdas"?

julCia69

oczywiście ;)

_Summer_

Jaki to film:
- kurtyzana
- porwanie
- niechęć do siebie?

julCia69

Rebeliant mi się kojarzy...

_Summer_

Blisko w sumie, bo film, o który pytam powstał rok później. :)

julCia69

Umrao Jaan?

_Summer_

Tak :)

julCia69

- nauczycielka,
- gwałty,
- zemsta,
- odnaleziony syn

Jaki to film?

_Summer_

"Pratikar". :D

julCia69

jasne (mogli lepiej zrobić ten film), czekam na pytanie :)

_Summer_

Mnie się podobało to, jak udają małżeństwo. ;-)

Jaki to film:
- pamiętnik
- podróż
- pianino (fortepian? - nie rozróżniam)?

julCia69

Przyda się podpowiedź. ;)

_Summer_

Debiut jednego z najbardziej uznanych reżyserów - tym samym był najmłodszym zdobywcą Filmfare ;)

julCia69

Nie mam pojęcia o kim mówisz...

_Summer_

O synie producenta, reżysera, scenarzysty, który na swoją cześć został upamiętniony w Szwajcarii, bo tak ich plenery lubił. ;)

julCia69

Nadal nie wiem ;/

_Summer_

Nakręcił do tej pory 3 filmy i we wszystkich główną rolę zagrał SRK. I wszystkie trzy wysoko oceniłaś (film, który został nakręcony jako drugi ma 9/10 u Ciebie, a dwa pozostałe maksymalną ocenę - i oczywiście wszystkie w ulubionych).

julCia69

Aditya chopra jest tym rezyserem?

_Summer_

No to pewnie DDLJ, ale gdzie tam pamietnik?

_Summer_

Zaraz na początku ;) Jak Simran opowiada mamie o swoim wymarzonym chłopaku, że jest tam gdzieś i jest ta piosenka: http://www.youtube.com/watch?v=rCtz1CqVoio

Oczywiście, że Aditya! I masz wątpliwości?! No wstyd. :)

julCia69

- magiczny liść,
- chciwy wujek i macocha,
- szybkie dorastanie

Jaki to film?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones