PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=486822}
6,4 93 066
ocen
6,4 10 1 93066
5,4 29
ocen krytyków
Ghost in the Shell
powrót do forum filmu Ghost in the Shell

Tak naprawdę ponownie patrzymy na początek końca kinematografii która jest sukcesywnie niszczona przez kolejne nieudolne polukrowane produkcje z zakalcem w środku (przepraszam, musiałem to skomentować). Czekałem z nadzieją i nawet początkowo cieszyłem się że ktoś podejmuje rękawicę tego kalibru, nie zraziło mnie nawet że poprowadzi to ktoś taki jak Rupert Sanders - to serio mogło się udać. Rokowania były ok a teraz nie wiem czy cieszyć się czy raczej może płakać. Niestety moim zdaniem już teraz widać profanacje klasyki cyberpunk'u, usłyszeć o filozofii egzystencjalnej z ust słodkiej, kiczowatej Scarlett aaaa to powinno być po prostu karalne. W produkcji z 1995 major Motoko jest jak kamień, ma charakter, wręcz pazur, jest zdystansowana. Warto podkreślić że w animacji każda postać i scena ma głębszy kontekst i sens a konwencja anime była tylko nośnikiem przekazu, na swój sposób w tamtym filmie można zaryzykować określenie - stykający się z arcydziełem - które zresztą zainspirowało wielu kolejnych reżyserów a takie rzeczy nigdy nie dzieją się przypadkiem. Trailery zwykle są bardziej ekspresyjne niż sam film, przeważnie kumulują najciekawsze fragmenty a to to nie ma nawet mrocznego klimatu znanego nam z pierwszej produkcji, co jest podstawą w tym obrazie. Wiedziałem, :-( będą zaje-ste efekty i... koniec listy na plus, muzyka dramat i do geniuszu Kenji Kawai brakuje sto lat świetlnych a to jest bardzo ważna składowa budowania całego klimatu. Co tam robi cukierkowe europejskie aktorstwo, serio? Czy oni chociaż oglądali pierwowzór? Przecież to ignorancja której najlepszym przykładem jest wybór na odtwórce roli Batou. W mojej opinii z ujawnionego w trailerze materiału typuje właśnie to na największe przegięcie. Tam powinien stać kawał Faceta (jak za dwóch) a nie śmiechu warta po-pier-dółka której lada chwila pęknie żyłka na czole, no chyba że to będzie pastisz. Cholera, zapowiada się że z epickiej wielopłaszczyznowej opowieści podszytej świetnym kontekstem o sensie istnienia, wyśmiewającym genialnie manipulacje i marionetkowe rządy ;-] osadzonej w cyberpunk'owym universum zrobią za przeproszeniem słodziakową opowiastkę na miarę Boolywood. Produkcję z 1995 mogę polecić każdemu, jest ponadczasowa, to ikona i must have kina (i bynajmniej nie chodzi o anime). Natomiast do tego co zobaczyłem podchodzę z coraz wiekszym dystansem, może się bowiem ponownie okazać że na wielkość obrazu nie będzie miała wpływu wielkość budżetu czy biegłość w posługiwaniu się CG a przerost formy nad treścią osiągnie absurd. I tak oto dzisiejsze kino posiadające większy warsztat polegnie w zderzeniu z klasyką.

infinitywaves

Muzyka Kenji Kawai będzie, przynajmniej ta z napisów początkowych, w trochę nowej aranżacji, którą on sam przygotował. zresztą ta scena tworzenia ciała major ma być również odzworowana, można ją nawet zobaczyć, bo nagrał ją IGN. Może w dalszej części również użyją więcej muzyki. Reszta się okaże, nie ma co dramatyzować, to tylko zwiastun, a one są różne, jak sam zauważyłeś. Obsada jest międzynarodowa, bo taką przyjęli konwencję, ale nawet Shirow docenia i bardzo chwali Scarlett - oczywiście mógłbym krytykować, ale jak go zapraszają na plan to nie wypada. Akceptuje się to albo nie. Ja widziałem wszystko z serii, ale nie jestem fanem chorym z nienawiści do przerabiania wszystkiego - owszem, czasem ta moda osiąga przesadzone efekty, jak np remake kultowych filmów, ale tu mówimy o ekranizacji - skoro ktoś sprzedał prawa i dostał pieniądze to nie widzę przeszkód. To jest biznes, aktorzy też muszą zarobić na film, chociaż sama Scarlett też mi tu jakoś nie gra. Staram się zrozumieć obie strony transakcji, jak i podejść z perspektywy widza. Jestem zachęcony, do kina pójdę i nie będę się kładł przed wejściem jak Rejtan.

maxplastic

Tak, będzie to prawda, tylko jedno ale, jeżeli zamierzają połączyć KK z Depeszami to pomimo remix'u (a ten nie jest wysokich lotów) youtube. com/watch?v=E_1-oylPHjs już z samej zasady pop ma się nijak do cyberpunk'u, (pomijam o czym jest txt tego utworu i do czego się odnosi) wyjadą parówki z czekoladą. Sam również nie jestem wielkim fanatykiem anime ale podobnie jak Ty znam cały temat, klasyka to klasyka i warto było się nad tym pochylić. Są udane przykłady z daleko idącymi zmianami, Siedmiu Samurajów jest zdecydowanie lepsze od swojego pierwowzoru, można? Można, tylko zamiast rzemieślnika potrzebny jest artysta. Natomiast amerykanizacja tego tytułu prawdopodobnie sprowadzi się do wycinanek scenariusza i daleko idącego spłycenia tematu w celu jego komercjalizacji a w takim razie przestanie to już mieć jakikolwiek sens - to tylko przypuszczenie niemniej jednak wszystko na to wskazuje.

ps. chłopaki z ING tylko przycięli i ustabilizowali ten materiał youtube. com/watch?v=XfFz2mgL7zk

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones