PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=30742}

Gilda

7,7 7 682
oceny
7,7 10 1 7682
7,3 10
ocen krytyków
Gilda
powrót do forum filmu Gilda

7/10

ocenił(a) film na 7

dobry i jedynie tyle, bo spodziewałem się czegoś naprawdę extra; głównym atutem jest bez wątpienia Rita Hayworth, znakomicie zagrała, dziwię się, że nie dostała za tę rolę żadnych wyróżnień; poza tym świetny klimacik, jednak zabrakło mi w całości jakiejś większej intrygi
Moja ocena: 7/10

ocenił(a) film na 7
Pauleta

Podpisuję się, no i to zakończenie... tragedia

ocenił(a) film na 8
aga7765

A jakie zakończenie byłoby najlepsze?

ocenił(a) film na 7
Troublesome

Może po seansie powiedziałabym dokładniej, ale z tego co teraz kojarzę nie chodziło raczej mi o to, że wyobrażałam sobie, że ktoś będzie z kimś innym czy o treść tylko raczej wykonanie. Większość filmu i oczywiście Rita miały taką klasę, wszystko było zrobione dokładnie, miało to "coś", a na koniec nagle stało się takie kuriozalno-kiczowate.

ocenił(a) film na 8
aga7765

Można zaryzykować stwierdzenie, iż owo zakończenie stanowiło wzór dla kiczowatych produkcji lat późniejszych. Warto to docenić. : ) A tak poważnie. Wg mnie, problem leży dużo wcześniej, gdzieś w połowie rozwinięcia. Od tamtego momentu wszystko zaczęło zmierzać ku jednemu. Szkoda, bo liczyłem na więcej. Ale i tak 8/10.

Pauleta

Rzeczywiście troszkę się rozczarowałam, film owiany legendą ze względu na główną rolę kobiecą, niestety nie ma do zaoferowania nic poza doskonałą rolą Rity, która uwodzi nas cały seans.

użytkownik usunięty
Pauleta

Muszę się pod tym podpisać. Fajny klimat, doskonała Rita ale czegoś mi w tym filmie brakowało.
Mimo wszystko oceniam 8/10.

ocenił(a) film na 7

Rewelacyjny początek, niektóre dialogi doprowadzone do perfekcji. Niestety w filmie zabrakło tej ciągłości perfekcji. Niestety końcówka dla mnie to duże zaskoczenie. Film się dla mnie powinien skończyć wcześniej.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones