PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1108}

Gorzkie gody

Bitter Moon
7,6 40 212
ocen
7,6 10 1 40212
7,2 21
ocen krytyków
Gorzkie gody
powrót do forum filmu Gorzkie gody

Chciaż bohaterowie filmu moga budzić delikatnie mówiąc...niechęć, po obejrzeniu filmu współczułam im. Obydwoje byli szaleni i to w dziwny sposób, uzależnieni od siebie.Kochali się do bólu, do nienawiści. Chyba tylko Polański mógł zrobić film o takiej miłości.

ocenił(a) film na 8
ZwYkLaDziEwCzyNa

Ja w tym filmie nie widziałam w ogóle miłośći tylko egoistyczne obsesje bohaterów - brak było w tej relacji jakiejkolwiek czułości, zrozumienia czy zainteresowania drugą osobą jako człowiekiem a nie obiektem seksualnym, brak jakichkolwiek innych uczuć które składają się na pojęcie miłości, było to zbyt jednowymiarowe. Mimi momentami sprawiała wrażenie, że może z jej strony jest inaczej ale też wyglądało to bardzo egoistycznie. Dlatego bardziej odebrałam ten film jako opowieść o znudzonym i niespełnionym człowieku, szukającego w życiu rozrywki żeby jakoś zapełnić swoje smutne życie (przespać dzień) niż o miłości, bo ja jej tu zupełnie nie widzę. Tylko powoli staczający się na dno ludzie...

ocenił(a) film na 8
pudelka_2

Na czele zresztą z Nigelem, który jako jedyny nie miał powodów by zachowywać się tak podle a jednak też wybrał tą drogę. Wg mnie najtragiczniejsza postać tutaj, słusznie wyśmiana pod koniec.

ocenił(a) film na 10
pudelka_2

Według mnie najtragiczniejszą postacią była Mimi.. co ten Oscar z niej zrobił ..chociaż z drugiej strony bardzo przyjemnie się ogląda metamorfozę Mimi ..

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones