PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1108}

Gorzkie gody

Bitter Moon
7,6 40 208
ocen
7,6 10 1 40208
7,2 20
ocen krytyków
Gorzkie gody
powrót do forum filmu Gorzkie gody

Film jest cudowny, klimatyczny, jeden z najlepszych filmów Polańskiego. Użytkownicy często komentują miłość głównych bohaterów. Dla mnie jest to kolejny przykład "szalonej", obsesyjnej miłości kobiety do mężczyzny. Na początku nie spodziewałam się, że taka piękna i ponętna kobieta zostanie owładnięta takim silnym uczuciem. On odwzajemnia to uczucie ale później co? Zamienia Mimi na "wszystkie kobiety świata". Ona z drugiej strony kocha go bezgranicznie i jest gotowa zrobić i ścierpieć bardzo wiele byleby być z Nim. Zakończenie wszyscy znamy.
A teraz pytanie: Jakie znacie filmy o takiej miłości kobiety do mężczyzny, gdzie po pewnym czasie, zmęczeniu "materiałem" mężczyzna przestaje kochać a kobieta nie potrafi przestać.... I co wtedy...
Większość filmów podobnego typu kończą się niezbyt "szczęśliwie" dla kobiety. Mi przychodzi na myśl "Przełamując Fale" i Laleczki.
Macie jakieś inne tytuły? pomińmy anime i bajki.
Dzięki, pozdr.

ocenił(a) film na 6
Akne_5

na pewno "Fatalne zauroczenie" aczkolwiek nie powala fabułą. może "Diabeł jest kobietą" (1935)? albo "Afrodyta" (1982)? może również "Uwaga, pożądanie!"

ocenił(a) film na 6
Ruby_in_Gold

EDIT:

na pewno "Fatalne zauroczenie" aczkolwiek nie powala fabułą oraz "wide sargasso sea" http://darkwarez.pl/forum/filmy/1822218-bezkresne-morze-sargassowe-wide-sargasso -sea-2006-x.html

może jeszcze "Diabeł jest kobietą" (1935)? albo "Afrodyta" (1982)? może również "Uwaga, pożądanie!"?

ocenił(a) film na 9
Ruby_in_Gold

Dzięki za tytuły :)

ocenił(a) film na 6
Akne_5

Akne_5 masz na myśli "Faceci i laleczki" z 1955?

ocenił(a) film na 9
Ruby_in_Gold

Nie miałam na myśli "Lalki" Takeshi Kitano z 2004isłości i jeszcze raz dzięki za odpowiedź

ocenił(a) film na 6
Akne_5

Akne_5 Ostatnio oglądałam film, który mógłby ci się jeszcze spodobać "Mroczny przedmiot pożądania"

ocenił(a) film na 9
Ruby_in_Gold

Wiesz co ostatnio dorwałam ten film i mam zamiar go dzisiaj obejrzeć ;)

ocenił(a) film na 6
Akne_5

mnie film zachwycił, niesamowita konwencja.

ocenił(a) film na 6
Ruby_in_Gold

daj znac jak wrażenia, poniżej mój mail, tak dziwnie zapisany, bo inaczej nie chciało wczytać komentarza
liwka0
małpa
o2
pl

ocenił(a) film na 8
Akne_5

9 1/2 tygodnia

ocenił(a) film na 9
Akne_5

Przyszedł mi na myśl tylko jeden taki film "Przełamując fale". Uważam, że "Gorzkie gody" to jeden z najlepszych filmów światowego kina. Film, który w tak niepowtarzalny sposób trzyma w napięciu, że mamy ochotę przyspieszyc i oglądac go na podglądzie. Widziałam go już kilka razy, ale zawsze tak samo wciąga.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones