PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=234151}

Gospodarz stadniny

A Ménesgazda
6,3 87
ocen
6,3 10 1 87
Gospodarz stadniny
powrót do forum filmu Gospodarz stadniny

Czy ktoś kiedyś zastanawiał się jak były kręcone sceny ze zwierzętami? Dwie w szczególności.
1) Kilkuminutowa scena, w której 2 konie chcą się zagryźć. Bardzo dokładnie sfilmowana i brutalna.
2) Scena wybijania sfory psów. Jest w niej, wydaje mi się, kilkanascie(!!!) ujęć gdzie widać psa trafionego kulą. (np. pies biegnie i trafiony robi kilka koziołków, nie rusza się)

Nie mam zbyt wielu pomysłów (a w zasadzie żadnego) jak to nakręcić bez krzywdzenia zwierząt. Może ktoś mnie wyprowadzi z błędu? Ja mam dość liberalne podejście do traktowania zwierząt, ale tutaj... Przez drugą połowę filmu o niczym innym nie myślałam. Poszperam jeszcze w angielskim Google...

ocenił(a) film na 6
Zoe

Chyba oglądałyśmy film w tym samym miejscu :)
Cieszę się, że ktoś jeszcze zwrócił uwagę na ten aspekt. Już przy walce ogierów wydawało mi się, że scena jest zbyt długa i dynamiczna, żeby w latach 70-tych móc nakręcić ją bezstresowo dla zwierząt (a przede wszystkim - bez krzywdy). O ile scena ze źrebakiem jest dość naturalna, to polowanie na psy sprawiło, że przestałam patrzeć na ekran. Nie pozostawiła widzowi pola do domysłów, była brutalna i dosłowna.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones