PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=661817}

Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel
7,8 271 116
ocen
7,8 10 1 271116
7,6 47
ocen krytyków
Grand Budapest Hotel
powrót do forum filmu Grand Budapest Hotel

Film piękny od strony wizualnej, trochę z klimatem starych filmów za sprawą scenografii, jak i klimatem swoim własnym, wyrobionym indywidualnie, jakże odmiennym, interesującym, oryginalnym.
Świetna muzyka i kostiumy, co tu dużo pisać nagrody mówią wszystko.
Fabuła to ciekawie zagmatwana historia kryminalna, mamy tu niezły humor różnego rodzaju, który w dużej mierze opiera się na zawrotnym tempie filmu.
Słowem wybija się odmiennością.
Niestety... w pewnym momencie ów tempo tym, że utrzymane jest na równym poziomie, zaczyna zwyczajnie nużyć (gdzieś od ponad połowy filmu), toteż tu na FW musiałam sprawdzić ile film trwał, bo miałam wrażenie, że ponad przeciętną 1h30min.
I druga kwestia- nie potrzebnie przemycona do filmu polityka! a mianowicie paląca kwestia uchodźców i opinia na temat tej sprawy jasno i wprost wypowiedziana w tym filmie.
Jestem zdania, że gdy idzie się na komedię, odniesienia do obecnej polityki są chyba ostatnim czego się oczekuje, pomijając sytuację, gdy jest ona tematem do kpiny i żartów w danej komedii...
Generalnie aż korciło mnie przez dwa powyższe punkty dać tej produkcji 8/10, jednak "przymknę (mocno) oko" i w imię urokliwej odmienności tego filmu oceniam go na 9/10 :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones