PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=475754}

Gwiezdne wojny: Wojny klonów

Star Wars: The Clone Wars
6,8 24 740
ocen
6,8 10 1 24740
3,2 4
oceny krytyków
Gwiezdne wojny: Wojny klonów
powrót do forum filmu Gwiezdne wojny: Wojny klonów
ocenił(a) film na 5
assasin11712

Anakin NIGDY nie był MISTRZEM Jedi. Pomiędzy II, a III częścią stał się RYCERZEM Jedi (jest to ukazane w serialu Clone Wars reż. Tartakowsky'ego. To ty obejrzyj uważnie Zemstę Sithów. Tam jest wyraźnie pokazane, że Anakin domaga się dla siebie tytułu Mistrza oraz miejsca w Radzie Jedi. Otrzymał jedynie to drugie.

assasin11712

Zgadzam się z przedmówcą w 100%. Serial i film Wojny Klonów fajny, choć chyba nie można nie zauważyć pewnego błędu, mianowicie jest nim Anakin w roli mistrza Ahsoki. Jest to ogromny błąd gdyż jak to już zauważył/a Pawoss Anakin nie był Mistrzem Jedi (nigdy nim nie został, choć później jako Darth Vader miał kilku uczniów) co oznacza, że nie mógł wziąć padawana. Do reszty nie mam się co przyczepiać, a pomijając ten błąd serial naprawdę bardzo fajny. Pozdrawiam.

Matthias4719

Przykro mi ale jesteś w błędzie. Wiele było przypadków w radzie Jedi, że rycerze przyjmowali uczniów na swoich padawanów, a najbardziej rozpoznawalnym jest samo wzięcie młodego Anakina w I epizodzie przez Obi-wana, a jak wiemy był on dopiero świeżo upieczonym Rycerzem Jedi. Nie zmienia to jednak faktu, że Anakin nie nadawał się na ucznia (był zbyt porywczy oraz nieodpowiedzialny) i zupełnie kłoci się z obrazem Anakina z Epizodu III.

użytkownik usunięty
ThomasPPL

Przykro mi, ale obydwaj macie częściową rację cytuję ossus.pl:

"Mistrzem można zostać, gdy wzięty pod opiekę padawan zostaje pasowany na rycerza Jedi. Zazwyczaj wówczas jego nauczyciel zostaje automatycznie podnoszony do rangi mistrza."


Więc po 1 primo: Rycerz miał padawana
Po 2 primo: W filmie wyraźnie zaznaczono że Anakin nie ma pełni praw nawet rycerza (mimo to zasiada w radzie)
Po 3 primo: Ten film nie jest kanoniczny (Lucas Art. nie przyznało mu tego)

assasin11712

słuchajcie ale w 15 odcinku 3 serii bardzo fajnie pokazali, jak potężny był Anakin. Do tego czasu tylko o tym mówili. :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones