PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=849941}
8,6 9 275
ocen
8,6 10 1 9275
8,2 6
ocen krytyków
Hamilton
powrót do forum filmu Hamilton

Takie pytanko

ocenił(a) film na 7

Chciałbym wiedzieć, dlaczego ludzie tak dużo mówią o tym musicalu. 2 lata temu mój kolega ciągle o tym gadał i mówił, że poleci do Londynu zobaczyć wreszcie "to dzieło". Jakiś czas później zauważyłem, że coraz więcej youtuberów, których oglądam posiada jakieś akcesoria związane z tym musicalem, a w komentarzach pod ich materiałami przeczytałem wiele ciepłych słów o wspomnianych akcesoriach. Jestem bardzo ciekawy, o co w tym chodzi, bo nie znam musicalu, o którym tak dużo się mówiło, a z chęcią się zapoznam :)

ocenił(a) film na 9
Kaspa_2003

Dałbym link do bloga, gdzie się rozgadałem o tej produkcji, ale nie mogę dawać linków, więc wyżej gdzieś utworzę odpowiedni temat. Daj znać, czy to wystarczy ci za odpowiedź?

ocenił(a) film na 7
_Garret_Reza_

Wystarczy, dzięki wielkie :)

Kaspa_2003

Po prostu to jest bardzo dobry musical, w którym postacie historyczne ze sobą rapują, a czasami dissują się. Jeszcze ten musical na początku stał się małym fenomenem, bo było w nim wiele aktorów różnej rasy co było rzadkością na broadwayu (przynajmniej tak słyszałem) i przedstawiał historię Stanów Zjednoczonych, oraz Ojców Założycieli w nie zbyt dobrym świetle. Są przedstawieni szaro, nie są ani dobrzy ani źli co kłóci się z ich wieloletnim wizerunkiem jako dobrych dziadkach, którzy uścisnęli ze sobą ręce, napisali konstytucję i postawili kraj na nogi.

Quietek

Dali do obsady w większości afroamerykańczyków i paru latynosów do odgrywania postaci historycznych, twierdząc że taka jest właśnie różnorodność rasowa w Stanach, ale ani jednego Azjaty. Zwykły rasizm i tyle w temacie

ocenił(a) film na 10
tolerancja91

Ani jednego Azjaty? A Phillipa Soo w jednej z pierwszoplanowych ról?
Zwykła ignorancja i tyle w temacie.

druantia

Pfff, nie ma wyglądu azjatki. Hindusów też tam nie było. Ogólnie bardzo przereklamowany musical. Nie wiem , czym tu się ludzie podniecają

Kaspa_2003

Bo teraz można mówić tylko dobrze o filmach z czarnymi, bo w przeciwnym razie oskarżą o rasizm.

ocenił(a) film na 3
Cavaan_2

ja się nastawiłem na super widowisko - wcześniej non stop słuchałem polskiego wykonania piosenek grupy accountus.... ludzie Oni bardziej pasują do tego musicalu niż oryginalni kolorowi. Pomijając kolor, sposób w jaki śpiewają ... ciarki nie raz przechodziły mnie po placach. A tu ?? jakiś brooklin rapujący. Przecież to nawet nie oddaje klimatu wojny tamtych czasów!!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones