Film

The Nun's Story

1959 2 godz. 29 min.
7,6 2 303
oceny
7,6 10 2303
3 911
chce zobaczyć
{"rate":7.66667,"count":3}
{"id":"6168","linkUrl":"/film/Historia+zakonnicy-1959-6168","alt":"Historia zakonnicy","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/61/68/6168/7683282.2.jpg"}
Córka lekarza wstępuje do zakonu i chce wyjechać na misje do Afryki. Klasztorna rzeczywistość jednakże znacznie różni się od jej wyobrażeń.
reżyseria
scenariusz
gatunek
produkcja
premiera
BAFTA Najlepsza aktorka brytyjska w roku 1960 dla Audrey Hepburn David di Donatello Najlepsza aktorka zagraniczna w roku 1960 dla Audrey Hepburn Złota Muszla Najlepszy film w roku 1959 dla Fred Zinnemann
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}

Gabrielle Van Der Mal, córka sławnego lekarza , porzuca całe swoje dotychczasowe życie, aby zostać zakonnicą i wyjechać na misje. Kiedy już znajduje się w klasztorze, zdaje sobie sprawę z tego, że wymagania jakie zostały jej postawione są bardzo trudne i ciężko jest jej zapomnieć kim była do tej pory. W końcu składa śluby i zaczynaGabrielle Van Der Mal, córka sławnego lekarza , porzuca całe swoje dotychczasowe życie, aby zostać zakonnicą i wyjechać na misje. Kiedy już znajduje się w klasztorze, zdaje sobie sprawę z tego, że wymagania jakie zostały jej postawione są bardzo trudne i ciężko jest jej zapomnieć kim była do tej pory. W końcu składa śluby i zaczyna uczęszczać do Szkoły Medycyny Tropikalnej, gdzie jest najzdolniejszą uczennicą. Dodatkowo pracuje w szpitalu dla chorych umysłowo. Tam uczy się cierpliwości i pokory, aż w końcu zostaje skierowana na upragnioną misje do Kongo, jednak nie dokładnie w tym celu o jakim marzyła...

boxoffice
$12 800 000 w USA
budżet
$3 500 000
na podstawie
Kathryn Hulme "The Nun's Story" (powieść)
studio
Warner Bros.
data produkcji
1959
tytuł oryg.
The Nun's Story
inne tytuły
Historia zakonnicy Polska
Więcej...
Członkowie zespołu baletowego Opery Rzymskiej zostali zatrudnieni do zagrania niektórych zakonnic, a złożone rytuały konwentu miały ułożoną choreografię specjalnie dla nich.
Główna rola w filmie przewidziana była początkowo dla Ingrid Bergman, lecz ona sama uznała że jest do niej zbyt stara oraz zaproponowała na swoje miejsce Audrey Hepburn.
Gérard Philipe i Yves Montand odrzucili rolę dra Fortunati.
Test wiedzy

Audrey Hepburn

Sprawdź, ile wiesz o dorobku filmowym Audrey Hepburn!
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Projekcja 2018r.

  kaskaw8

  Gdyby ktoś był zainteresowany zobaczeniem tego filmu to 15.08.2018r. będzie jego projekcja w Rzeszowie, w kinie Zorza na festiwalu „W samo południe. Fred Zinnemann wraca do Rzeszowa” :)

  4
  • Spojler , który określa treść filmu ...

   torgal

   Uwaga Spoiler! Ten temat może zawierać treści zdradzające fabułę.

  • zwyczajnie o duchowości

   cew ocenił(a) film na 7

   W latach pięćdziesiątych można się było jeszcze nigdzie nie spieszyć. Sprawy toczyły się wolniej i ludzie mieli czas na oglądanie filmów. Nie śpieszących się filmów. Dziś obraz taki uznano by za równie awangardowy co nudny. A wówczas – po prostu kręciło się dwu i pół godzinny film o religii, ... więcej

  • O tym jak trudne jest życie zakonnicy

   Iwusiak ocenił(a) film na 7

   Film jest zdecydowanie dobry chociaż na początku bałam się, że będzie się dłużył. Pokazuje jak trudne i pełne wyrzeczeń jest życie zakonnicy zwłaszcza tak ładnej i zdolnej. Chociaż zakończenia można się było spodziewać to i tak przyjemnie się oglądało.

   • podobne filmy

    e_niteczka ocenił(a) film na 7

    Czy możecie mi polecić filmy o podobnej tematyce, nastroju? Bardzo podobał mi się ten film, a także "Ludzie Boga". Czyli mniej akcji, więcej przemyśleń i przeżyć religijnych bohaterów- idealistów. Z góry dziękuję ;) P.S. Można gdzieś kupić ten film?