PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=478357}
7,9 4 555
ocen
7,9 10 1 4555
7,5 2
oceny krytyków
Historie z Yodok
powrót do forum filmu Historie z Yodok

Niesamowite

ocenił(a) film na 8

Kurcze włosy mi się na tyłku jeżą po obejżeniu
Jak mam 31 lat to mi sie w pale nie miesci że w cywilizowanym swiecie dzieją się takie rzeczy
Chciałbym żeby upadł reżim w Korei Północnej bo to czyste zło
A i jeszcze jedno pamiętam jak były Igrzyska w Nagano w 1998 roku to własnie ze strony Północnokoreanskiej pojawiły się skargi na żarcie!!!
Ze takie siakie owakie.A w tym czasie był u nich glód!!!!!!!!!

ocenił(a) film na 10
giovanni50

jestem przerażona... to niby oczywiste. wszyscy się uśmiechają, gdy słyszą "korea północna", bo tam jakiś zamierzchły totalitaryzm...

a to po prostu piekło. piekło na ziemi...

najstraszniejsze jest to, że nie ma nadziei na to, że kiedyś ten koszmar się skończy... - nikt nie będzie podskakiwał Kim Dzong Ilowi, bo ma broń jądrową... i nie zawahałby się jej użyć...

Boże, zmiłuj się nad tymi ludźmi i otwórz oczy reszty świata...

ocenił(a) film na 8
giovanni50

Wiedziałem, że w Korei Północnej jest źle, ale nie przypuszczałem, że mają tam takie piekło. Pomyśleć, że w XXI wieku istnieją na świecie miejsca podobne do hitlerowskich obozów koncentracyjnych czy sowieckich gułagów. W głowie się nie mieści, że jeszcze nikt z zewnątrz nie zaprowadził porządku w tym kraju. Irak z czasów Saddama to sielanka przy Korei Północnej Kim Dzong Ila.

ocenił(a) film na 8
mario86

Masz racje mario86 Saddam to przy Kimie niewiniątko
Ktos powinien z tym czubem cos zrobic i to jak najszybciej

ocenił(a) film na 10
giovanni50

Wg niektórych naukowców Kim Jong Il już dawno nie żyje, a rzeczywistą władzę sprawuje Kim Jong Un. To zdanie któregoś z japońskich naukowców, które poparł kilkoma silnymi dowodami. Nie pamiętam nazwiska.

ocenił(a) film na 10
mario86

przed chwilą obejrzałam ten dokument w tvp1...to straszne! czemu nikt nic z tym nie zrobi?i to tak ma być, że ludzie w innych regionach świata sobie żyją w miarę normalnie i potrafią narzekać na to , co mają, a tam są obozy śmierci i gdzie godnością jest śmierć na śmietniku?...

ocenił(a) film na 10
afisiafisia

i jeszcze zszokowało mnie to, ze w obliczu zastanej północno-koreańskiej rzeczywistości czlowiek nie ma prawa do samobójstwa, bo to jest uważane za zdradę partii i narodu!Boze! nawet nie pozwala się ludziom do śmierci z własnej ręki, tylko ich wyniszcza, żeby ich cierpienie trwało jak najdłuzej!matki karmią swoje dzieci embrionami szczurzymi, żeby je uchronić od śmierci głodowej!ja pytam, gdzie w tym wszystkim jest sumienie?sumienie partii rządzącej, sumienie rodaków z południa i sumienie reszty świata?

ocenił(a) film na 8
afisiafisia

Oni chcą miec monopol na wszystko
Jezeli cos sie dzieje bez ich kontroli to jest niebezpieczne
Tam ludzie boją sie samodzielnie myslec
Rządzący tworza największą klasę potem są ci co pilnują więzniów i chyba sportowcy a na koncu są ci co siedza po obozach
Czytałem kiedys że jednemu traktorzyscie wydłubali oczy bo rzekomo zle spojrzał na portret Wielkiego KIma
Kim Dzong Il dla mnie jest północno koreanskim skrzyżowaniem Hitlera Stalina i Kaliguli(Uosobienie zła + totalne szaleństwo)
Partia rządząca nie ma sumienia i życie ludzie nie ma dla nich zanczenia ważny jest interes wojska
Kolejne próby rakietowe ,musztry i parady wojskowe

ocenił(a) film na 9
mario86

Brak słów by opisać tragedię tych ludzi. Wstrząsające, przerażające, gehenna? One nawet w setnej części nie oddają tego co się tam dzieje. Jestem w szoku, człowiek woli nie myśleć o takich sprawach. Żyje, ma swoje problemy, troski, ale czym to wszystko jest w obliczu totalitarnej męczarni zafundowanej Koreańczykom przez ich władzę i świat, bo świat poprzez swoją obojętność jest współwinny. A my mamy żal do zachodu o jego postawę podczas II wojny światowej względem nas Polaków. Co mają powiedzieć Koreańczycy z Północy, których nawet rodacy z Południa traktują jak trędowatych, gorszych i boją się ewentualnego zjednoczenia. Takie filmy są potrzebne światu jak powietrze, woda. Pokazują do czego jest zdolny człowiek, pokazują jego ciemną stronę natury, skłaniają do refleksji, wybudzają z marazmu i są przestrogą. Dziękuję twórcom za świetną robotę.

ocenił(a) film na 8
Ulvehedin

Kiedy oglądałem ten dokument nie mogłem uwierzyć, że jeszcze takie rzeczy dzieją się na świecie. Teraz nie dziwię się Anglikom że nie wierzyli w to co działo się w Polsce w czasach II wojny światowej.

ocenił(a) film na 8
Ulvehedin

Jak oglądałem ten dokument to właśnie pomyślałem sobie, że obojętność świata na los Koreańczyków z północy jest analogiczna do początkowego zachowania państw zachodnich podczas II wojny światowej. Po namyśle stwierdzam, że to co dzieje się teraz to już apogeum - nawet nie wiem jak to określić - znieczulicy? Ludobójstwom podczas II wojny światowej położono kres po kilku latach a obecny stan rzeczy utrzymuje się w Korei lat kilkadziesiąt. Przecież to paranoja, że życie setek tysięcy (a nawet milionów) ludzi jest mniej ważne niż ta cała pierd...na polityka. Jak długo jeszcze rządy poszczególnych mocarstw czy choćby ONZ będą patrzeć na to wszystko obojętnie? Po jaką cholerę istnieje to ONZ?

ocenił(a) film na 10
mario86

może po taką , że każdy pilnuje czubka własnego nosa a za bycie członkiem ONZ członkowie za pewne otrzymują sowite wynagrodzenie...ale tylko tak zgaduję...

ocenił(a) film na 10
mario86

Najgorsze jest to, że Zagłada niczego nie zmieniła. Pol Pot w Kambodży, masakra w Srebrenicy, ludobójstwo w Rwandzie, minęło tyle lat a człowiek nadal nie ma oporów by drugiego człowieka traktować gorzej niż zwierze. A Świat milczy, ONZ palcem nie kiwnął by ratować Tutsi i w d..ie ma też Koreańczyków z Północy. Było by to zrozumiałe gdyby psychopata Kim był potulny, ale on co parę lat głośno tupie i przypomina się. A to zatopi okręt podwodny i wraz z nim kilkudziesięciu Koreańczyków z Południa, a to wystrzeli rakiety na przygraniczne południowo koreańskie miasteczko. To co następuje po takich "incydentach" to dopiero szopka i woła o pomstę. Rząd z Korei Płd. grzmi i mówi, że zemsta będzie sroga, Amerykanie potwierdzają wieczny sojusz z Koreą Płd. a Chiny są zniesmaczone zaistniałą sytuacją. Los kilkudziesięciu milionów Koreańczyków z Północy to przy tym nic nieznaczący pionek na światowej szachownicy. Smutne.

ocenił(a) film na 8
onyx887

Nie ma interesu, ropy to nie ma interwencji.
To nie jest żadne niedostrzeganie, to jest cynizm w czystej postaci.
W tym kontekście obecność naszych wojsk w Afganistanie to hańba.
Poza balonami z ulotkami nie ma żadnych sensownych działań, nie ma odpowiednika Wolnej Europy, nie ma podziemia.
To wrzód na ciele naszej cywilizacji.

ocenił(a) film na 8
Chris_Sharma

Tam interwencja to nie jest taka prosta sprawa każdy ma swoje interesy
Chinczycy nie pozwolą Amerykanom na atak
Jest Radio Wolna Azja ale jest wszystko po wietnamsku
Koreanczycy i tak by nic nie usłyszeli
Mają krajowe odbiorniki radiowo telewizyjne i za grzyba nic nie złapią z Południa

ocenił(a) film na 10
mario86

Właśnie mario86 , że nikt nie weźmie się za ten cały syf??? co najlepsze że ludzie tam dosłownie zdychają z głodu a ten psychol 5,2 mld dolarów rocznie wydaje na zbrojenie i armie no to się quwa w głowie nie mieści!!!!

ocenił(a) film na 8
eskimoska86

Za taką kasę można ubrac i nakarmić naród
O wybudowaniu szpitali nie wspomnę
Ktos Kima powinien odpalic

ocenił(a) film na 8
eskimoska86

Zobacz jeszcze ten piękny artykuł
http://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/92905,korea-polnocna-kraj-oboz ow-koncentracyjnych.html

ocenił(a) film na 10
giovanni50

eh dawno tu nie zaglądałam, ale dziś po raz kolejny obejrzałam yodok stories i po raz kolejny mnie ruszyło! dzięki z link :) zaraz przeczytam

ocenił(a) film na 8
eskimoska86

Biedni ci Koreańczycy z Północy

ocenił(a) film na 10
giovanni50

Jak wygram w totolotka opłacę im płatnego zabójce, niech tam Kima poczęstuje paroma kulkami...

ocenił(a) film na 8
eskimoska86

To musisz duzo trafić
Bo najmarniej kilkaset osób musisz zastrzelic

ocenił(a) film na 10
giovanni50

hehe Kim już się smaży w piekle

ocenił(a) film na 8
eskimoska86

Dzis o 23 są Historie z Yodok
Kim prawdopodnobnie wykorkował znacznie wczesniej
Jego syn będzie rządził ale to młody dziób jest i ciotunia alkoholiczka ma go wspomagać

ocenił(a) film na 10
giovanni50

pozostaje nadzieja, że kiedyś i oni dołączą do Kima! Oby jak najprędzej. A co do kima to masz rację pewnie już dawno wykorkował (tak samo jak Fidel na Kubie) tylko trzymali tajemnicy zgon "wodza' co by paniki nie siać

ocenił(a) film na 8
eskimoska86

Link o Korei
http://konflikty.wp.pl/gid,14967142,kat,107154,title,Tak-wyglada-prawdziwa-Korea -Polnocna,galeria.html?ticaid=1f432

ocenił(a) film na 8
giovanni50

Niesamowite to jest że można się tam wybrać prywatnie na wycieczkę zaś pozwolenie oraz wizę wyrobić łatwiej niż do USA. Owszem kosztowne ale można zobaczyć w asyście "przewodnika" Korę w relatywnie wysokich standardach. Na forum GW jakiś podróżnik sporo o takim wyjeździe pisał i wrzucał fotografie. Śmieszne jest że w Phenianie mają drogi szersze i równiejsze niż w naszym kraju.

Alan83

tak ale tylko w Phenianie, widziałeś zdjęcia i filmy robione poza większymi miastami, wszystkie drogi wyglądają jak dojazdówki do leśniczówki albo na pole na mazurach albo gdzieś w bieszczadach- zero infrastruktury, ten kraj jest takim ewenementem na skale światową, że aż ciekawi jak to w tych czasach może być k.u.r.w.a możliwe??? Największy szok wywołała u mnie wszechobecna pustka na ulicach Phenianu zero samochodów, ten kraj jest tak zniszczony ekonomicznie i mentalnie, że nawet po ustąpieniu orwellowskich świń naprawa tego co wyrządzili zajmie im setki lat a skaza na ludności zostanie na zawsze, nigdy nie będą jak ich rodacy z południa są w głębokim gównie i mają nieźle p.r.z.e.j.e.b.a.n.e cóż można tylko współczuć i życzyć wszystkim udanej ucieczki z tego syfu.

ocenił(a) film na 8
800dpi

Dobrze napisane

ocenił(a) film na 9
giovanni50

Okrutna prawda o świecie teraźniejszym. Zastanawiamy się nad historią obozów koncentracyjnych tj. Auschwitz gdzie 65 lat wstecz dokonano wielkiego ludobójstwa. Ostatnio obchodzono rocznice Wielkiego Głodu który miał miejsce w latach 1932-33 na ukrainie gdzie w wyniku głodu zmarło ok 10mln. Patrzymy wstecz i potępiamy , potępimy reżimy, przywódców, ludzi w to zaangażowanych i mówiąc że "to było straszne. Dobrze że my nie żyliśmy w tamtych czasach." Raczej nie wielu z nas zdaje sobie sprawę że takie rzeczy dzieją się w tej chwili, w obecnych czasach, jawnie i nikt nie zamierza tego powstrzymać. 'Morderstwo z premedytacją' ot jak można nazwać wyniszczanie własnego narodu.

ocenił(a) film na 10
giovanni50

http://northkorea.pl/czytelnia/38-prawa-czlowieka/636-historie-z-yodok-kilka-ref leksji-po-telewizyjnej-premierze zapraszam do lektury krótkiej recenzji.

ocenił(a) film na 10
giovanni50

Bardzo odważny film, gratulacje dla twórców. Płakałam jak go oglądałam, przy każdej kolejnej historii i urywkach musicalu od nowa. To takie przerażające, że właśnie w XXI w dzieją się takie zbrodnie, które mają jednocześnie wymiar tak bardzo osobisty i jednocześnie bezosobowy.

Jednakże ci, którzy znają się choć trochę na historii wiedzą, że nam - Polsce też nikt nie pomagał, sami musieliśmy sobie radzić, więc niestety nie ma nadziei że któreś z mocarstw gospodarczych im pomoże. Samo to, że już jeden naród - Korea Płd się od nich izoluje, a co dopiero reszta świata. Ale my potrafimy ich zrozumieć.

Chciałabym obejrzeć ten musical w całości

ocenił(a) film na 9
giovanni50

podczas mundialu oglądałem mecz Korei Północnej z Brazylią, ze łzami w oczach..

ocenił(a) film na 8
Glanc

Najbardziej było mi szkoda piłkarzy z Korei po meczu z Portugalią
Po powrocie musieli przez 6 godzin wysłuchiwac krytyki ze strony różnych urzędników
Na deser skrytykował ich Kim Dzong Il

ocenił(a) film na 10
giovanni50

ciekawe, ile Kim Dzong bramek by strzelił, gdyby poszedł grać za nich...

ocenił(a) film na 8
afisiafisia

No napewno od pyty
Dla Północnych on jest debesciak:)

ocenił(a) film na 10
giovanni50

przecież jasno wynikało z tego filmu, że ci ludzie go nienawidzą, a wszystko to nic innego tylko propaganda

ocenił(a) film na 8
blue_essa

No tak masz racje
Ale im się pofarciło i prysneli do lepszego swiata.Zrozumieli że Kim Dzong Il to czubek i ten system nie ma sensu
Ci co nie maja tyle szczęscia siedzą w obozie przezuwają chwasty i wyglądaja jak zombie

ocenił(a) film na 9
giovanni50

Układ Warszawski, ZSRR, a korea płn. nadal się trzyma. Film naprawdę szokujący. Prawda jest taka że to dzięki chińczykom, gdyby nie oni korea była by jednolitym państwem w 1950/51 roku. Teraz jeśli naprawdę dali im broń nuklearną to tylko sami ludzie na północy mogą sobie pomóc.

użytkownik usunięty
Lwie_Serce

Dobry film, bardzo dobry pomysł. Nie jest szokujący ale na pewno mocny i daje do myślenia. Warto zobaczyć żeby mieć większą świadomość tego czym jest władza.

giovanni50

Oglądałam kiedyś film dokumentalny o głodujących dzieciach w Korei Pn... może ktoś z Was go zna, pamięta tytuł? Dzieci bardzo bały się kamery,co nie powinno nikogo dziwić. Film był kręcony z ukrycia...
Ten obraz był równie wstrząsający jak ''Historie z Yodok'', bo zwracał uwagę na to, jak traktuje się małe, bezdomne dzieci, których rodzice najczęściej umarli z głodu. Na filmie widać, jak dorośli mijają je, nie starając się im w żaden sposób pomóc. Trudno sobie wyobrazić, że w XXI wieku czasami tylko kanibalizm jest jedynym wyjściem, by nie umrzeć z głodu...... a jedynie słuszny kanał telewizyjny nadaje programy o tym, jak zrobić zupę z trawy :/ ..

ocenił(a) film na 8
la_double_vie

Coś mi się kojarzy ale tytułu nie pamietam
Dzieciak był w jednym bucie i tak głodny że nie mógł mówić

la_double_vie

"Children of the secret state", polski tytuł "Dzieci złego państwa". To na pewno ten film, oglądałam go całkiem niedawno.
http://www.filmweb.pl/film/Dzieci+z%C5%82ego+pa%C5%84stwa-2000-491456

Wielki szacunek dla człowieka, który odważył się ryzykować własne życie, by to nakręcić. Facet o pseudonimie Ahn Chol, autor zdjęć do filmu, niestety od kilku lat nie daje znaku życia. Najpewniej wylądował w jakimś łagrze, albo już nawet nie żyje...

styropian22

Dziękuję styropian22, to właśnie ten tytuł. To pierwszy film, który obejrzałam z cyklu dokumentów o Korei Północnej..i chyba najbardziej wstrząsający.

ocenił(a) film na 8
giovanni50

Powiedzieć o sytuacji w Korei, że jest przerażająca - to mało. To po prostu przechodzi ludzkie pojęcie! Zwlaszcza, po okrucieństwach II wś... najbardziej okrutne i porażające jast wg mnie to, że granica między Pn a Pd to granica jak między pieklem a niebem - kilka metrów pasa granicznego, a taka bezdenna wielopłaszczyznowa przepaść...

ocenił(a) film na 8
miszmisz

Lepiej bym tego nie ujął

giovanni50

Mam łzy w oczach jak słyszę "Ojcze,nie udawaj się tylko na Południe!...Prosimy,zajrzyj również do Yodok!...Ojcze!Prosimy zstąp na tę ziemię!!"

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones