PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=478357}
7,9 4 555
ocen
7,9 10 1 4555
7,5 2
oceny krytyków
Historie z Yodok
powrót do forum filmu Historie z Yodok

Ludzie uciekają, umierają, nie ma zasobów więc będzie coraz gorzej i gorzej aż nie zostanie
nic. Nie ma wielkiej filozofii w tym. A na pomoc wystarczy informacja (jak te radioodbiorniki w
balonach) a nie amerykańskie bomby

Megido

Jakbym opis sytuacji naszego kraju czytał. Ludzie uciekają na zachód za chlebem, w szpitalach odmawia się leczenia ludzi chorych na raka, do specjalisty trzeba czekać pół roku, nie mamy żadnego przemysłu motoryzacyjnego, elektonicznego, informatycznego. I jak tak dalej pójdzie też zbankrutujemy.
Zostawmy koreańczyków w spokoju, ja bym najpierw zaczoł od naszego polskiego podwórka. Jak swój bałagan posprzątamy to możemy patrzeć na innych. Pozdrawiam

lpalka

Dobrze mówi - polać mu :-D
pozdrawiam

ocenił(a) film na 8
lpalka

nie mówmy o sprzątaniu naszego podwórka, ponieważ są dwie zupełnie inne sprawy.
niemożna porównywać niedociągnięć w państwie, które zresztą są w każdym do kraju zniszczonego i zdominowanego przez tak nieludzki reżim.
twoje argumenty są zresztą bezpodstawne -.- a jak nie chce ci sie czekać do specjalisty za darmoche, to idź prywatnie - tak jak na twoim "zachodzie"

michumichi

cyt. "nie mówmy o sprzątaniu naszego podwórka, ponieważ są dwie zupełnie inne sprawy"
No tak rzućmy wszystko i jedźmy do KRLD nieść kaganek demokracji. Ja już jestem gotowy do drogi. A tak poważnie najpierw musielibyśmy im pokazać alternatywę, drogę jaką mieliby kroczyć po obaleniu ideologii Juche. Wątpię żeby chcieli iść naszą drogą.
Żeby zrozumieć o czym piszę zapytaj się jakiegokolwiek Białorusina czy chce obalić Łukaszenkę. Ja zapytałem kilku i każdy mówił że może i by chcieli ale nie chcą by Białoruś skończyła jak Polska. Chcą mieć swój handel i nie chcą nieuczciwej konkurencji z zachodnimi hipermarketami. Nie chcą wyjeżdżać za granice zmywać gary oraz zmieniać pampersy skleryczałym dziatkom.

cyt. "twoje argumenty są zresztą bezpodstawne -.- a jak nie chce ci sie czekać do specjalisty za darmoche, to idź prywatnie - tak jak na twoim "zachodzie".
Po pierwsze skąd wywnioskowałeś "mój zachód". Mieszkam i pracuje w Polsce choć dużo podróżuje zarówno na zachód jak i na wschód. A moje argumenty czemu są bezpodstawne bo z twojego zdania nic nie rozumiem? Skoro u lekarza nie byłem grubo ponad 10 lat a państwo zmusza mnie do płacenia składek ubezpieczeniowych to w imię czego mam za tą samą usługę płacić dwa razy. I za jaką darmochę – wypraszam sobie ale ja jeleniem nie jestem. To tak jakbyś kupił sobie samochód a państwo zażyczyło sobie żebyś zapłacił jeszcze raz. Jeżeli to co się dzieje w Polsce nazywasz drobnymi niedociągnięciami to gratuluje dobrego humoru. Albo jesteś zwykłym klakierem i propagandzistą, albo żyjesz na garnuszku mamusi i nic nie wiesz o tym kraju. Pozdrawiam

Na koniec Mt 7. 1-5 nich będzie podsumowaniem mojego postu.

ocenił(a) film na 7
lpalka

Jak chcesz naprawić Polskę to zrób zamach stanu.

michumichi

fajny artykół o tych naszych drobnych niedociągnieciach.

http://wiadomosci.wp.pl/sort,14,kat,36474,opage,2,title,Doniosl-o-oszustwach-prz y-autostradach-Grozi-mu-10-lat-wiezienia,wid,14551964,wiadomosc.html#opOpinie

lpalka

Na jezyk polski nie chodziles zbyt czesto co nie? Z pogladow i ortografii widze ze nie jestes zbyt oczytanym czlowiekiem, wiec prosze nie pisz juz wiecej, albo niech Ci najpierw ktos inteligentny sprawdzi co nabazgrales.

Nawet na forum filmu o korei polnocnej znalazles miejsce zeby wylac troche żółci na swoj kraj. Juz lepiej? Ulzylo? A pogarda dla losu Koreanczykow swiadczy tylko o jednym. Jestes egoistyczną mendą

Żegnam

zetinx

Trollowanie polega na zamierzonym wpływaniu na innych użytkowników w celu ich ośmieszenia lub obrażenia (czego następstwem jest wywołanie kłótni) poprzez wysyłanie napastliwych, kontrowersyjnych, często nieprawdziwych przekazów czy też poprzez stosowanie różnego typu zabiegów erystycznych. Podstawą tego działania jest upublicznianie tego typu wiadomości jako przynęty która doprowadzić mogłaby do wywołania dyskusji. Typowe miejsca działania trolli to grupy i listy dyskusyjne, fora internetowe, czaty itp. Trollowanie jest złamaniem jednej z podstawowych zasad netykiety. Jego efektem jest dezorganizacja danego miejsca w Internecie, w którym prowadzi się dyskusję i skupienie uwagi na trollującej osobie.
Po czym poznać trolla:
1) Pisze posty nie na temat nie odwołując się ani do tematu ani do postu atakowanej osoby. A jedynie skupia się na rzucaniu w jej stronę inwektyw
2) Uważa że ma monopol na wiedze i wszelkie dogmaty. Nie dopuszcza do siebie wiadomości że ktoś ma inne poglądy i inne spojrzenie na sprawę. Stąd często takie zdania „wroc sie do szkoły, niech Ci najpierw ktos inteligentny sprawdzi co nabazgrales itp.”
3) Każdy troll jest ortotrollem , bo przecież najłatwiej jest przykozaczyć wklejając tekst swojej ofiary do edytora tekstu i czekać a ż coś podkreśli wtedy wymarzone zdanie „Na jezyk polski nie chodziles zbyt czesto co nie? Z poglądów i ortografii widzę ze nie jesteś zbyt oczytanym człowiekiem”wędruje w sieć. Niestety swojego tekstu już nie sprawdza w edytorze bo uważa że jest na tyle inteligentny że nie musi, choć roi się w nim od błędów i nawet brak w nim polskich znaków.
Pomijam fakt że jestem człowiekiem i robie błędy choć tego staram się unikać jak mogę, to teksty typu „kup sobie słownik”, „na język polski/szkoły nie chodziłeś” uważam za chamskie i prostackie. Wystarczy poprawić, głupi komentarz o wykształceniu zbędny.
4) Uważa że tylko on ma prawo wygłaszać opinie i tylko on pisać na forum lub tego co on łaskawie do tego upoważni. Więc zdanie „wiec proszę nie pisz juz więcej” to normalka. Nie wiem kto ci dał taką władzę na film web’ie, ale nie znalazłem w regulaminie informacji że muszę prosić o każde umieszczenie postu usera zetinx, ani prosić go o konsultacje bo on jest inteligentniejszy

.
Na końcu moja pogarda dla losów Koreańczyków i mój egoizm. No niestety nie uważam się za mesjasza i wybawiciela jak TY aby uwolnić KRLD od dynastii Kimów. Niestety nie mam nadprzyrodzonych mocy aby z Tobą i innymi wybawicielami stawić czoła ponad milionowej armii i arsenału broni jądrowej. Niestety nie mam możliwości wysyłać im wsparcia finansowego, kanapek i paczek z ryżem. Samotne opłakiwanie lub gromadzenie się w grupach i opłakiwanie losu Koreańczyków też nie jest dla mnie, bo mam ciekawsze rzeczy do roboty, i nie lubię robić rzeczy które nie przynoszą żadnych efektów. Jedyne co mogę to modlić się za nich i próbować zmieniać swoje środowisko na lepsze. I tu doszliśmy do mojej wylanej żółci. Otóż wylewanie żółci nie ma na celu poniżanie swojego kraju czy ludzi a zwróceniu uwagi na niepokojące rzeczy które niestety w naszym kraju się dzieją. Polecam ci poczytać listy i teksty marszałka Piłsudskiego który hektolitry żółci wylewał na Polskę i polaków. Słynny tekst „naród wspaniały tylko ludzie k…u,” albo „wam kury szczać prowadzić a nie politykę robić” masz na dobry początek. I choć mam co do niego mieszane uczucia z powodu jego lewicowych poglądów, to niewątpliwie miał spory wkład w odzyskaniu przez nas niepodległości i polską rzeczywistość nie krytykował po to by sobie „ulżyć” ale by wprowadzić w niej jakiś ład i porządek, zmienić ją na lepszą. Nasze środowisko, nasz kraj bo tu mamy największe pole do popisu i najwięcej roboty.

Pozdrawiam i miłej Niedzieli życzę.


lpalka

Stworzyles wlasna definicje trolla i uzyles tego w formie argumentu. Niebywale

lpalka

Twoje poglądy są odzwierciedleniem moich,pozdrawiam.

PS.Do wszystkich krzewicieli demokracji,może najpierw zajmiemy się własnym państwem a potem resztą świata?

ocenił(a) film na 3
lpalka

lpalka - dobrze gadasz polać Ci. A wszystkich netowych trolli trzeba wysłać na wczasy właśnie do Yodok aby się trochę pokory nauczyli.
Najciekawsze w tych wszystkich mądralińskich postach jest to, że te wszystkie komentarze o niewiedzy i niedouczeniu rzucają ludzie, którzy wiedzę (wszelaką) czerpią z mass mediów i amerykańskich filmów typu "Piła 12". Ludzie, którzy uważają że Armia Czerwona nas wyzwoliła, dzieci przynosi bocian, Ameryka to kraj, słońce w nocy zamienia się w księżyc, a 2+2*2=8 itp. itd.

lpalka

O matko, nie wierzę... Jak można porównywać Polskę do Korei Płn.? Przecież w porównaniu z tamtym koszmarem u nas jest prawdziwy raj. Tam ludzie umierają z głodu, są zamykani w obozach jak podczas drugiej wojny światowej... Na co Ty, człowieku, narzekasz?! Piszesz na Filmwebie, a więc masz internet, dostęp do informacji - tam nawet tego nie mają... Nie mają chyba praktycznie nic. Doceń to, co masz, a nie jeszcze jątrzysz... Nic Ci ten dokument nie dał do myślenia? W jakich koszmarnych, nieludzkich warunkach żyją ludzie? Cokolwiek by o Polsce myśleć, jest tysiąc razy lepiej niż w Korei. I przede wszystkim każdy ma prawo wyrażać swoje poglądy - nikt go za to do więzienia nie wsadzi. A to już coś.

ocenił(a) film na 8
Sylwia_sp

To akurat nie jest prawda. W Polsce w dalszym ciągu można pójść do więzienia za własne poglądy. Nie jest to oczywiście skala choćby zbliżona do tej z czasów działania bezpieki, lecz jednak.

Sylwia_sp

Wolnosc slowa nie ma duzego znaczenia, jesli chodzi o wolnosc slowa to do lat 80 w Korei Poludniowej byla na tym samym poziomie co w polnocnej..

w ogole obie koree byly do siebie bardzo podobne ale inne pod wzgledem ekonomicznym. w KOrei poludniowej byl kapitalizm a w korei północnej socjalizm, obie byly dyktaturami tylko, że poludnie bylo dobra dyktatura.

zetinx

Czemu nie miec gdzie koreanców?

michumichi

Nie istnije cos takiego jak darmowa opieka zdrowotona.

lpalka

Właśnie jest ta różnica że u nas możesz uciec z kraju, kupujesz sobie bilet lotniczy czy autobusowy i możesz zacząć nowe życie w Londynie czy Berlinie srając na nasz nierząd, w Korei już na etapie zakupu biletu złapałby cię za frak tajniak, potem obrobiliby cię podczas przesłuchania coby wyszło że chciałeś wyjechać aby przygotować zamach bombowy na Wielkiego Ukochanego Wodza (przy okazji aresztują rodzinę i bliższych znajomych) i przez resztę życia rąbiesz las/kopiesz węgiel za michę ryżu lub kukurydzy lub idziesz do obozu gdzie dają tylko pić i po 2 tygodniach idziesz do św Pietra na krupniok. Zapewniam cię, przeciętny Północnokoreańczyk diabłu by na ogon nasrał żeby dzień żyć w takich warunkach jak ty...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones