PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=97334}

Hitler: Narodziny zła

Hitler: The Rise of Evil
7,3 13 117
ocen
7,3 10 1 13117
8,0 3
oceny krytyków
Hitler: Narodziny zła
powrót do forum filmu Hitler: Narodziny zła

Właściwie jest w nim tyle ściem, że musiałbym poświęcić z godzinę, aby je opisać. Dla przykładu: w filmie jest scena, jak Hitler biesiaduje wraz z kompanami i jak wpadają na pomysł wyglądu flagi III Rzeszy (spontanicznie i w sposób czysto marketingowy). W rzeczywistości swastyka w symbolice III Rzeszy wzięła się stąd, że nazizm to wymysł okultystyczno-masońskiego Towarzystwa Thule (Thule Gesellschaft), które używało tego symbolu na długo przed powstaniem III Rzeszy
http://supriemrockefeller.files.wordpress.com/2009/05/thulelogo0430091.jpg
Zaś barwy państwowe III Rzeszy: czarno-biało-czerwone to nawiązanie do barw II Rzeszy i ucieczka od barw znienawidzonej Rep. Weimarskiej.
W filmie widać, że jest on zrobiony pod żydowską politykę historyczną. Na końcu lektor mówi o tym, że Hitler wymordował 6 milionów Żydów, ale nie raczy wspomnieć, że wymordował 35 milionów Słowian.

ocenił(a) film na 7
miotacz plomieni

przecież jest scena jak wertuje jakaś książkę i trafia na symbol swastyki i ją "wybiera".
a nawet jeśli to jakoś przekłamali, to mało istotne. myślałem że jakieś grubsze przekłamania znajdę w twoim tekście

wiktork

no tak bo różnica jest żadna pomiędzy wymordowaniem 6 milionów Żydów, a wymordowaniem 35 milionów Słowian gratul;uje głupoty

ocenił(a) film na 4
wiktork

"a nawet jeśli to jakoś przekłamali"
Z całą pewnością to przekłamali. Scena w której Hitler "wybiera" ten symbol nigdy nie miała miejsca. Niby nic ale w firmie jest sporo takich uproszczeń i lekkich zmian względem historii. I jak zawsze musieli podkreślić mordowanie żydów podczas wojny ale o innych narodach są już tylko wzmianki.

miotacz plomieni

Zgadzam się, zabrakło wątku Thule Gesellschaft, to była podwalina do powstania III Rzeszy i ideologii Nazistowskiej. Co do Holocaustu, to nie było go a dlaczego? w 2 wojnie światowej zginęło około 42 mln cywilów z tego 6 mln Żydów. Więcej zginęło Chrześcijan więc Holocaust to MIT! To nawet Chińczycy są bardziej poszkodowani bo stracili 16,2 mln cywilów....

ocenił(a) film na 7
strusiu4

zgadzam się, powszechne używanie terminu Holocaust jest niczym innym jak manipulacją społeczeństw. A najgorsze jest to, że jak się temu sprzeciwiasz to zaraz stajesz sie antysemitą i faszystą...

ocenił(a) film na 8
CountryGirl

A ja uwazam ze to tylko szczegoly. Przeciez to tylko film ale musze przyznac, ze mimo pewnych przeklaman historycznych jest on calkiem niezly a rola glowna jest naprawde swietna! Kwretia holokaustu czy flagi to drobiazgi nie zwiazane bezposrednio z filmem ale z indywidualnymi opiniami pasjonatow historii...

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 8
strusiu4

Ja wiem, że są przekłamania jak np. to, żę Hidler od lat młodzieńczych był antysemitą ale ogólnie film jest ok i nawet pokazuje nieznane wszystkim fakty (np. to że Hitler był przez jakiś czas bezdomny). Według mnie film cechuje świetna gra aktorska i to podwyższa moją ocenę.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Silvestris

no wlasnie. Wiec po co w ogole istnialy te obozy. Przeciez Niemcy nic nie mieli przeciwko Zydom. :)

laluna123

obok obozów budowano jak to się dziś nazywa - różnego rodzaju inwestycje biznesowe dla armii, więc siłą roboczą była niejako na miejscu

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
strusiu4

Ojej aż mnie dreszcz obleciał, nikt mnie tak nie zmieszał ze ściółką, od 73 kiedy to przez omyłkę wysadziłem pół naszego batalionu w powietrze, na szczescie skończyło się tylko na upomnieniu i kilku karnych kółeczkach wokół obozu;> ale wracając do tematu...
Ja prosze pana wyszedlem co najwyzej na niezbyt kulturalnego gościa(wybacz ale to przez dziecinstwo, nie było lekko) a ze zrozumieniem to należy także pisać, mogłeś sobie rozmawiać o tym nawet z Goblinsem, czy jak mu tam, lecz z twojej wypowiedzi:
"Dużym kłamstwem jest również Auschwitz. Cyjanowodór (kwas pruski, Cyklon B), który to niby zabijano żydów pod prysznicami, służył do odwszawiania! Używano go już wcześniej tak jak wspomniałem do odwszawiania. Większość w obozach umierała z wygłodzenia lub wycieńczenia. Pieców używano do palenia zwłok aby uniknąć epidemii zarazy."
Zdanie "..ktorym to niby zabijano zydow pod prysznicami.." jest po prostu piękne, jeśli nadal się pod nim podpisujesz, to ktoś zafundował CI ładne pranie mózgu. Jednakże to ja nie potrafie czytać ze zrozumieniem, podczas całej mej egzystencji(a jak pewnie zauważyłeś nie należę do młodzieniaszków;) nie spotkałem się z tak odkrywczym stwierdzeniem, że ludzie w Aushwitz umierli ze zmęczania i głodu(większość rzecz jasna) a komory gazowe tak naprawdę służyły do palenia zwłok, co ewidentnie wynika z twej wypowiedzi i tylko tego się tu trzymam. Nie chcę także zagłębiać się tu w żadne statystyki, generalnie nikt nie oszacuję dokładnie liczby ofiar, dane na które się powołujesz wielu(nie mowie tu o mnie bo nie dysponuję taką wiedzą) bez mrugnięcia okiem zawetowało by z miejsca. W kkażdym bądź razie widzę, że powinienem być Ci wdzięczny, że po latach kłamstw i fałszerstw jakiś struś na filmwebie wyjawił cała prawdę związaną z Auschwitz, ale nie wiem czemu(naprawdę nie mogę tego ppojąć) pojawia się we mnie sprzeciw. Chyba jednak zostanę przy opowieściach osób, którzy byli świadkami masowego prowadzenia ludzi do komór gazowych, ludzi którzy nie byli nigdzie ewidencjonwani, tylko prowadzeni do odwszawiania, po czym znikali jak pociąg Koperfilda. Chciałbym jeszcze na koniec zaznaczyć, że nie uważam cię za totalnego idiotę i możesz mieć od mnie dużo większą wiedzę na ten temat, co nie zmienia faktu, że wyraziłeś się w sposób jaki to zrobiłeś, więc stanąłem na wysokości zadania i wymierzyłem sprawiedliwosc wzorem moich chrzescijanskich przodków;> no i muszę się przyznać, że troszkę chciałem cię podpuścić, wybacz...
A i zgadzam się, że bym z Tobą wygrał, z niezależną ławą przysięgłych myślę, że nie miałbyś szans(ale przecież żyjemy w chorym systemie, więc nie ma to znaczenia) i zanim nazwiesz kogoś nieduczonym trollem mogłbys sie chociaz pofatygować i w miarę możliwości(jakie posiadasz na tym portalu)sprawdzić z kim masz do czynienia.
Pozdrawiam..:)

Silvestris

No już lepszy styl wypowiedzi. "Pieców używano do palenia zwłok aby uniknąć epidemii zarazy." więc nadal nie wiem skąd masz "a komory gazowe tak naprawdę służyły do palenia zwłok, co ewidentnie wynika z twej wypowiedzi i tylko tego się tu trzymam". "Nie chcę także zagłębiać się tu w żadne statystyki, generalnie nikt nie oszacuję dokładnie liczby ofiar, dane na które się powołujesz wielu(nie mowie tu o mnie bo nie dysponuję taką wiedzą) bez mrugnięcia okiem zawetowało by z miejsca.", używałem oficjalnych statystyk, więc jeżeli trzymasz się oficjalnej wersji "Holocaustu" powinieneś je uwzględnić (według mnie są one zbliżone prawdzie). Jest to kwestia dla nas sprzeczna, ok. Dobrze jest mieć różne poglądy, lubię różnorodność. Przedstawiłem swoje argumenty, argumenty wielu Dr, Profesorów i badaczy. Ale o co mi głównie chodzi, nie podoba mi się oficjalna wersja "Holocaustu" i myślę, że inne narody są bardziej poszkodowane w II światowej. Nie mam potrzeby informować się twoim ja, bo zafundowałeś sobie sporą dawkę hipokryzji polecając mi "i zanim nazwiesz kogoś nieduczonym trollem mogłbys sie chociaz pofatygować i w miarę możliwości(jakie posiadasz na tym portalu)sprawdzić z kim masz do czynienia". A to, że obecny pogłębiający socjalizm jest chorym ustrojem to wiadomo od ponad 100 lat.

strusiu4

.nie rozumiem tej hipokryzji, a co do holocaustu to się z Tobą zgadzam, z reszttą myślę, że nie tylko ja podzielam Twoje zdanie, np. Rosjanom, Hitler zafundował troszkę większy rozpier dol a to informacje ogolnie dostepne i nie ma tu chyba żadnego znaczenia, że nie chodzi o cywili...
Jesli chodzi o chory system, to był sarkazm, że po porażce mógłbyś zawsze zwalić winę na system;>

Silvestris

oj tym razem chyba ja się coś nie tak odczytalem, zapewno chodziło Ci o poszkodowanych przez "holocasut' , wiec tu sie klaniam, moj blad;>

Silvestris

No właśnie to było główne założenie, że współczesna definicja jest zakłamana i używana jako "bicz" dla nieporwanych politycznie. Moje rozumienie współczesnego Holocaustu, to to, że Żydzi są najbardziej poszkodowani i tylko oni. Po prostu uważam to za zwykłe ludobójstwo, takie jak przeprowadzono w wielu krajach na świecie. Dlaczego Chrześcijanie nie mogą mieć czegoś aka "Holocaustu"? Przecież wszyscy niezależnie od stron Niemcy, Francuzi, Hiszpanie, Włosi, Polacy etc. to byli chrześcijanie i zginęło ich znacznie więcej niż Żydów.

ocenił(a) film na 8
strusiu4

bo w czasie II wojny światowej nie było planu wymordowania wszystkich chrześcijan. Jeżeli chodzi o Żydów, to jest to eksponowane z 2-óch powodów. Po pierwsze to była zaplanowana i konsekwentnie realizowana polityka polegająca na wyeliminowanie narodu żydowskiego z powierzchni Ziemii. Po drugie Żydów (obok Cyganów) zginęło najwięcej jeżeli weźmiemy pod uwagę ich liczebność. Oczywiście są kraje, które poniosły większe straty, ale tylko jeżeli będziemy liczyć liczby bezwzględnie. Mianowicie ZSRR 27 mln ofiar i same Niemcy 11 mln. Poza tym chrześcijanie nie ginęli dlatego, że byli chrześcijanami, ale ze względu na swoją narodowość, bądź działalność w ruchu oporu. Nazizm w ogóle nie zakładał prześladowań religijnych (poza ateistami, których utożsamiał z komunizmem), nawet problem żydowski Hitler traktował jako problem rasowy, a nie religijny

Silvestris

Tak jak niżej napisała KingPaulus "Przedsiębiorstwo Holocaust"

Silvestris

nie tylko struś i nie tylko po latach

CountryGirl

"Przedsiębiorstwo Holocaust"

ocenił(a) film na 6
strusiu4

Eh. ale chodziło o wyeliminowanie, eksterminację nacji żydowskiej, a także cygańskiej, słowianie mieli być tymi gorszymi. Mówienie że Holocaust nie istniał jest dosyć niepoważne. Co innego zginąć w regularnych walkach a co innego pojmać całe rodziny (z kobietami i dziećmi włącznie) i palić tysiące dziennie. W obozach koncentracyjnych zginęło 12 mln ludzi, tak więc 6 mln to absolutna większość, a swoje uprzedzenia do żydów radził bym odłożyć na bok. Kultura jak każda inna.

ocenił(a) film na 7
Jasiexx

eee nikt nie napisał, że Holocaust nie istniał. Co więcej nawet nie można tak twierdzić, bo zgodnie z prawem Rzeczpospolitej Polskiej jest to karalne i podlega karze do 3 lat pozbawienia wolnosci :P.

Chodzi o to, że w 90% filmów o II wojnie swiatowej na głównym planie jest eksterminacja Żydów. A czemu nie mówi się powrzechnie i nie pokazuje eksterminacji Cyganów, skoro już o nich mowa (w powszechnym obiegu nie używa się nawet słowa oznaczającego eksterminację Cyganów - Porajmos). Bo co? Bo było ich mniej? Nie - dlatego, że działania "sponsoringujące" Holocaust są zasilane z kieszeni bogatych Żydów. Ludzie to łykają a biznes się kręci...

"tak więc 6 mln to absolutna większość, a swoje uprzedzenia do żydów radził bym odłożyć na bok. Kultura jak każda inna"
Ale ja nie mam żadnych uprzedzeń! Tylko nie lubię jak robi mi się wodę z mózgu.



ocenił(a) film na 6
CountryGirl

Nikt nie napisał?

"Więcej zginęło Chrześcijan więc Holocaust to MIT!"

Na zdanie użytkownika strusiu 4 odpowiadałem. Nie zgadzam się z stwierdzeniem że holocaust jest mitem.

ocenił(a) film na 7
Jasiexx

to jest taka sama propaganda (obracając się w tym samym temacie) jak mówienie, że Nietzche był nazistą i antysemitą :))

Jasiexx

Jeżeli twoim argumentem jest ilość ofiar i plany wobec Żydów to czas je podważyć [jak uda mi się znaleźć to podam link do kopii oryginałów rozkazu Himmlera od PÓŹNIEJSZEJ eksterminacji narodu Żydowskiego bo żyd to człowiek wyznający judaizm]
Nikt nie ma uprzedzeń do żydów i do Żydów również, ba mój dziadek z takowej rodziny się wywodził. Tylko jeżeli mamy kierować się ilością zabitych ludzi danej religii albo nacji to Holocaust jest nadużywanym mitem. Tak jak mówiłem wcześniej Chińczycy i chrześcijanie są bardziej poszkodowani. Liczby mówią same za siebie. Ja jako chrześcijanin czuję się bardziej poszkodowany. Po drugie Żydzi [nie żydzi] nie byli od razu skazani na eksterminację. O powstaniu planów eksterminacji których głównym pomysłodawcą był Himmler zaważyła za duża ilość ów narodu i brak miejsc w obozach. Na początku głównym założeniem miała być praca dla Niemca/Niemieckiego narodu. Tak jak również wspominałem wyżej większość umierała w obozie z powodu wycieńczenia lub głodu. Niestety pojęcie Holocaustu budzi we mnie odrazę ponieważ jest ono narzędziem obrony we współczesnych czasach wielu żydów i Żydów [oczywiście nie wolno wrzucać wszystkich do jednej półki], takie narzędzie poprawności politycznej.

ocenił(a) film na 6
strusiu4

jest różnica pomiędzy Chrześcijanami niewolnikami, a Żydami z dnia na dzień pozbawianymi majątku. Z resztą my Chrześcijanie (trzeba się przyznać) sami jesteśmy sprawcami cierpień innych nacji. Ale było to bardziej na zasadzie inwazji na cudze ziemie, co było bardzo pospolitym zjawiskiem w średniowieczu. Czy Mein Kampf nie było przesycone antysemityzmem? Hitler nie mógł patrzeć jak Żydzi zbiajają fortunę, podczas gdy Niemcy cierpią kryzys. Podobne zjawisko i trendy panowały w Polsce lat 30., u wielu ludzi w bardzo podeszłym wieku można wyczuć niechęć do Żydów, jednak nikt nie chciał ich eksterminować, ba nawet im pomagano. Jednak Hitler był osobowością (nie wiem w jakim stopniu jesteś wierzący i czy jesteś za razem sceptyczny) która miała niesamowity posłuch, pomimo zła bijącego z każdego jego słowa (coś na kształt opętania). Okay, może i Himmler wydał dekret, ale to był już ostatni etap działania, gdyż eksterminacja, zwana także w tym wypadku holocaustem była w założeniach już wcześniej. Nikt nie robił obozów z myślą o pracy czy przechowaniu kogoś. Poziom napiętnowania Żydów był niewyobrażalny, za nie wydanie żydów karano rozstrzelaniem, więc ludzie nie tylko byli poddani propagandzie ale i byli zastraszani. Tylko po to aby zdobyć jak największą ilość Żydów.

Jasiexx

Po części mam podobny pogląd, lecz jeżeli doczytać się w książkach nie przepełnionych współczesnym holocaustem, chciano Żydów pozbyć się z Europy, chciano ich np. na Madagaskar wygnać. Żydzi nie mięli własnego państwa, stąd dekret Himmlera. Fajnie, że konwersacja przebiega na poziomie, fajnie popolemizować i wymienić poglądy z kimś kto się interesuje danym tematem. Ale co próbuję powiedzieć przez cały czas, Żydzi lansują się na najbardziej poszkodowanych. A czy byli? skoro w obozach (nie licząc cywilów, ofiar nalotów i ostrzałów etc.) zginęło 2,5 miliona Żydów. Chińczyków zginęło 16,2 miliona, Rosjan 10 milionów, Polacy musieli walczyć z 3 wrogami, czy oni nie mogą czuć się bardziej poszkodowani? Nie mówię, że nie działa się im krzywda, lecz współczesna forma Holocaustu jest przekłamana.

ocenił(a) film na 7
strusiu4

"Żydów pozbyć się z Europy, chciano ich np. na Madagaskar wygnać. Żydzi nie mięli własnego państwa, stąd dekret Himmlera"
ciekawe czy chcieli tak postąpić z pobudek humanitarnych...?

" Polacy musieli walczyć z 3 wrogami, czy oni nie mogą czuć się bardziej poszkodowani?"
a kim był nasz trzeci wróg w czasie II wojny?

CountryGirl

Słowacja, która atakowała od południa, Niemcy od Zachodu, ZSRR od wschodu.

ocenił(a) film na 7
strusiu4

ale mam braki w historii ;) dzięki

CountryGirl

Nie no spoko mało osób o tym pamięta, że było 3 agresorów :)

ocenił(a) film na 8
strusiu4

jak już piszesz komuś o słowackiej agresji w 39 , to powinieneś tę myśl raczej rozwinąć .Republika słowacka powstała po układzie monachijskim i była marionetkowym państewkiem całkowicie podporządkowanym Niemcom tak jak księstwo Vichy .Sam fakt , że zaatakowali miał mało istotne znaczenie , ważne było to że pozwolili Niemcom skorzystać ze swego terytorium.

ocenił(a) film na 8
strusiu4

tak mi się wydaje że problem tkwi w rozumieniu słowa holokaust. Otóż słowo to w powszechnej opinii oznacza mordowanie Żydów za to że należą do takiej a nie innej grupy etnicznej, wiąże się również z systematycznym, metodycznym działaniem przy wykorzystaniu metod przemysłowych. I wydaje mi się że to jest niepodważalny fakt. Źródłem nieporozumień wydaje się być jedynie przypisywanie temu terminowi komponentu wartościującego tzn. czy ta zbrodnia była gorsza od innych podobnych zbrodni czy nie., jest to wydaje mi się kwestia subiektywna. Wydaje mi się że takie utożsamianie pojęcia Holokaust z czymś najgorszym jest nadinterpretacją i niezrozumieniem tego pojęcia. Co do argumentu opartego o liczbę ofiar również mam wątpliwości. Nie sądzę żeby argument matematyczny można było zastosować ustalając wartość moralną danego zjawiska.

Jasiexx

ze względów technicznych fizycznie niewykonalne

ocenił(a) film na 8
strusiu4

Nie wiem w czym tkwi w Polsce problem jeśli chodzi o żydów antysemityzm jest po prostu żałosny we współczesnych czasach nie znam żadnego żyda ani żaden mi nie zawinił skoro umieli robic interesy to sie bogacili i tylko pomagali Polsce w roywoju pozatym film jak na film jest bardzo historyczny w porównaniu z innymi o 2 wojnie czy okresie przed. Żydzi nie byli winni złej sytyuacji po 1 wojnie w Niemczech a rewolucja październikowa w Niemczech była dowodzona m.in przez Polke Róże Luksemburg. Wtedy komunizm byl postrzegany jako wspaniala idea i nie dziwie sie ze ludzie mu wierzyli

ocenił(a) film na 7
strusiu4

piszecie bzdury! Oczywiście, że w II wojnie światowej zginęło łącznie więcej chrześcijan niż Żydów. Ale w holocauście nie o to chodzi! 36 milionów chrześcijan, którzy zginęli, to głównie żołnierze na różnych frontach, uczestnicy antyhitlerowskich ruchów oporu, partyzanci, czy ludność cywilna, która ginęła przeważnie podczas bombardowań a czasami podczas różnych akcji odwetowych, pacyfikacji itp.. Natomiast Żydzi ginęli w sposób szczegółowo wcześniej zaplanowany, wymordowywani systematycznie i nieraz w straszny sposób - całymi rodzinami. Nikt mi nie powie, że nie ma różnicy pomiędzy śmiercią w walce, z bronią w ręku, a śmiercią w upodleniu, stojąc nago w kolejce do komory gazowej, popychany i bity pejczami przez SS-manów i ich pomagierów. Nikt nie może odebrać czci i chwały bohaterom - w tym polskim - walczącym i ginącym na różnych frontach z niemieckim barbarzyństwem. To byli jednak żołnierze i bojownicy różnych organizacji i nikt im systematycznie przez kilka lat - dom po domu, mieszkanie po mieszkaniu i rodzina po rodzinie - nie wybijał dzieci, żon, dziadków, babki, mężów i żony, a także znajomych, czy sąsiadów. To dlatego holocaust tak bardzo wyróżnia się w historii wojen i wcale nie chodzi tu o liczby ofiar.

karakrytyka

czy aby nie jest to z premedytacją kreowana rzeczywistość na podstawie filmów fabularnych...?

ocenił(a) film na 7
fajera

Nie jest

strusiu4

rozumiem ze byłeś na tych mordach i liczyłeś każdego zabitego
bo taki jesteś pewny

ocenił(a) film na 6
strusiu4

Negowanie Holocaustu jest nielegalne. Proszę uważać co Pan pisze. Pominę kwestie moralne, tutaj chodzi o prawo.

strusiu4

liczba 6 to też MIT, raczej ok. 2,5

miotacz plomieni

Okultyzm czyli coś w co ja zupełnie nie wierzę, dlatego dla mnie jak najbardziej ta wersja jest realna. Co z tego ze w 10 książkach, piszą iż cała trzecia rzesza opierała się na okultyzmie, jak 1000 innych pisze co innego. Wiedza jest wybiórcza, a ja nienawidzę teorii spiskowych. Nikogo nie oskarżam, nikogo nie obrażam - od razu chce o tym powiedzieć, zapraszam tylko do dyskusji na poziomie. Poza tym, Żydzi umieją zrobić interes na II Wojnie. Oni patrzą w innych kategoriach. Co nie zmienia faktu, że ta wojna skrzywdziła na wielką skalę wiele narodów, a naród Żydowski, był jednym z tych, które zostały skrzywdzone najbardziej.
Ach jeszcze sprawa Chin, to już zupełnie inna wojna.

deth3

Stwierdzenie "teorie spiskowe" zostało wymyślone tylko i wyłącznie po to, żeby deprecjonować pewne fakty z historii (już pomijam fakt, że cała historia świata jest pełna spisków, a spisek to jedna z najpowszechniejszych metod zdobywania i utrzymywania władzy; spisek wcale nie musi mieć coś wspólnego z okultyzmem czy masonerią, choć w tym przypadku ma). To, że wierchuszka III Rzeszy parała się okultyzmem jest akurat udokumentowane. Istnienie takiej loży jak Thule też jest faktem.

miotacz plomieni

Nie zgodzę się, wyrażenie "teorie spiskowe" najczęściej faktycznie oznacza fantazje na dany temat, taka jest przynajmniej moja opinia :). Oczywiście, czasem służy to zamazaniu prawdy, jednak tutaj poruszamy zdecydowany za długi i trudny temat jak na dyskusję na tym forum a mianowicie: w co wierzyć a w co nie ? To jest za bardzo subiektywna opinia. Co do samego okultyzmu w III Rzeszy, sporo również czytałem, mam kolegę pasjonata, który tym żyje. Ale tak jak stwierdziłem, to nie to miejsce :)

ocenił(a) film na 8
miotacz plomieni

Kurde a nie znasz jakiegoś tytułu filmu o podobnej tematyce tylko na faktach?

killerek132

Polecam czytanie książek. Filmy to rozrywka lub propaganda i nie należy ich traktować inaczej.

miotacz plomieni

KRÓTKO ZWIĘŹLE I NA TEMAT napisał miotaczplomieni. W książkach też jest propaganda czytać trzeba o danym temacie ze strony lewicowej jak i liberalnej czy prawicowo-katolickiej i MYŚLEĆ PRZEDE WSZYSTKIM

miotacz plomieni

Zacząłeś z tak grubej rury, a przykład który podałeś - jest zupełnie nie trafiony.
"w filmie jest scena, jak Hitler biesiaduje wraz z kompanami i jak wpadają na pomysł wyglądu flagi III Rzeszy"
W filmie nie ma takiej sceny. Podczas obiadu, Hilter prezentuje projekt flagi, który wcześniej obmyślił wertując różne książki.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones