Hitler: Narodziny zła

Hitler: The Rise of Evil

2003 2 godz. 59 min.
7,3 12 643
oceny
7,3 10 12643
5 525
chce zobaczyć
{"type":"film","id":97334,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Hitler%3A+The+Rise+of+Evil-2003-97334/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Hitler: Narodziny zła
 • falcon_6 ocenił(a) ten film na: 7

  Film nie jest dobrym odzwierciedleniem rzeczywistości i na pewno nie pretenduję do nazywania się "biografią". Każda osoba posiadająca jakąś wiedzę z historii i znająca portret psychologiczny tego dyktatora powie to samo.
  Po pierwsze Hitler nigdy by nie obwiniał matki którą niemalże czcił po śmierci ( ona jedyna przeciwstawiała się mężowi który się nad nimi znęcał).
  Po drugie przedstawianie Hitlera jako wariata, szaleńca od samego dziecka jest absurdalne. Twórcy poszli na całkowity skrót robiąc z niego od razu wcielonego diabła. Osobista sekretarka Traudl Junge przedstawiała go jako miłego kulturalnego bardzo opanowanego człowieka. Całkowicie inaczej zachowywał się gdy przemawiał do ludu i inaczej zachowywał się gdy przyszło mu robić interesy dla partii. Twórcy filmu całkowicie to pominęli.
  Gdyby był tak komicznie niezrównoważony psychicznie jak został przedstawiony na filmie to nigdy nie zaszedł by tak daleko jak w hierarchii NSDAP.

  Jest też kilka niedociągnięć w trakcie puczu monachijskiego Hitler nie stał w pierwszym szeregu lecz w środku za ochroniarzami. Reżyser się wzorował jak na ironię propagandowym zdjęciem z 3 Rzeszy. Które to zostało poddane fotomontażowi by uwydatnić odwagę fuhrera.

  Na plus zasługuję na pewno świetnie oddana atmosfera która panowała w tym okresie. Przez atmosferę rozumiem nie tylko scenografię lecz także muzykę która dopełniła całości.
  Ludzie przyklejają mu metkę chorego psychicznie gdyż nie potrafią przyjąć do wiadomości że normalny człowiek tylko dla swojej idei jest w stanie dopuścić się takich okrucieństw.

 • uFGoogle ocenił(a) ten film na: 7

  falcon_6 co fakt to fakt, pierwsze przemówienie hitlera a on już z rękami wyczyniał cuda wianki, a gestykulacja to nie takie fiku miku tylko czytałem że on się tego uczył przez cały czas, obserwował odbiorców odczytywał nastroje i dobierał zgodnie do sytuacji akcentację i resztę. słabo to wyszło w filmie, takie wymuszone

 • fliegertant ocenił(a) ten film na: 7

  uFGoogle No fakt

 • falcon_6 Przekaz filmu jest typowy, Hitler był chory psychicznie w dodatku tata go nie kochał i w ten sposób mamy gotowy portret szaleńca. Chociaż film się ogląda całkiem nieźle, to z portretem biograficznym, nie ma on wiele wspólnego. Zresztą nie wiem czy powstanie kiedykolwiek film, który przedstawi tą postać w obiektywnym świetle a trzeba dodać że książek w tej ,,dziedzinie'' jest całe zatrzęsienie.

 • Razorek_filmweb ocenił(a) ten film na: 9

  falcon_6 Ostatnio ujawniono, że Adolf ostro wciągał dopalacze więc ja bym na twoim miejscu nie pisał, że nie był szalony, bo po prochach nikt normalny, a tym bardziej uzależniony od nich nie jest. Zaktualizuj informacje, a potem pisz wywody.

 • falcon_6 ocenił(a) ten film na: 7

  Razorek_filmweb Widocznie nie przeczytałeś mojego komentarza ze zrozumieniem a sam nie mając wiedzy zarzucasz innym jej brak . Hitler brał amfetaminę,metaamfetaminę i zastrzyki z witaminami dopiero w trakcie 2 wojny światowej od 41r. . Dawał mu to jego osobisty lekarz Morell którego darzył ogromnym zaufaniem. Z dyktatora zrobił prawdziwego królika doświadczalnego wstrzykując między innymi nawet strychninę w śladowych ilościach.
  Brak mięsa w diecie i amfetamina która jeszcze bardziej zmniejszała ilość dopaminy w mózgu spowodowała znaczne pogorszenie choroby parkinsona na którą wódz cierpiał od połowy lat 30.

  To że brał narkotyki nie jest żadną tajemnicą dzienniki jego lekarza były znane od dawna. Dopiero książka i filmy dokumentalne na ten temat rozpowszechniały tą część historii

 • falcon_6 Dlaczego brak mięsa w diecie? Z tego, co się orientuję nie był wegetarianinem.

 • martlaa Hitler nie jadł mięsa. Oczywiście nie całe życie. Od pewnego okresu. Czyli był jaroszem.
  Wegetarianie próbują walczyć, z oczywistych względów, z poglądem, że był wegetarianinem.
  Argumentując to tym, że jadł ryby i inne produkty odzwierzęce jak ser, mleko. A przede wszystkim tym, że wegetarianizm to nie tylko nie jedzenie produktów odzwierzęcych, ale filozofia. Szacunek i miłość do zwierząt itd.

 • KRCK ocenił(a) ten film na: 5

  Leszy2 ,,(...) jadł niewiele, nigdy nie tknął mięsa, nie pił i nie palił. Nie tylko miał specjalnego kucharza, który gotował jarskie potrawy, ale twardo trzymał się zasady, że jedzenie mięsnych potraw jest zgubnym przyzwyczajeniem, które doprowadziło do degeneracji dawną cywilizację. {Ludziom jedzącym mięso mogę przepowiedzieć tylko jedno: że przyszły świat będzie wegetariański}"
  Bullock, "Hitler Studium tyranii" o okresie po objęciu urzędu kanclerza Rzeszy

 • falcon_6 Sorry za wykopki. A
  Ale zachowanie Hitlera późniejsze to nie tylko efekt mieszanek ale i postępującego syfilizmu.
  Swego czasu kilku lekarzy po obejrzeniu filmów i rozmowie z ludźmi którzy go znali doszli do wniosku ze Hitler chorował na syfilis. I jego lekarz stosował właśnie te mieszanki jako typowe w tym czasie lekarstwa na ta chorobę.

 • DemiaN ocenił(a) ten film na: 6

  falcon_6 No niestety raczej masz rację i choć pewnie większość podobnie sobie wyobraża Hitlera to jednak najpewniej było tak jak piszesz, problem w tym że amerykanie nigdy nie podtrawią zrealizować poprawnie film historyczny, pewnie dużej mierze dlatego że większość wysokich stanowisk zajmują żydzi a oni na pewno nie pozwolą by żyd został źle przedstawiony, a nazista dobrze, dla nich wszystko jest białe i czarne nie ma żadnych odcieni szarości.

 • mlody969 ocenił(a) ten film na: 9

  DemiaN No i oczywiście, zawsze jakiś międzynarodowy żydowski spisek musi się pojawić. Przekłamania w "Uwolnić Orkę" to też pewnie spisek żydów?

 • mlody969 Żydowski nie,orka była bardziej czarna.... ( ͡º ͜ʖ͡º)

 • falcon_6 Wiem ze komentarz jest bardzo stary ale chce napisac ze film " Upadek" swietnie przedstawił Hitlera oraz jego ostatnie dni. Ale oczywiscie podobno w dniu premiery pojawiły sie głosy ze ten film to wybielanie Hitlera takim ludziom radziłbym sie nie odzywać poniewaz pokazują tylko swoje braki historyczne. Gdyż hitler w ostatnich dniach rzeczywiscie wyglądał jak schorowany ledwo stojący na nogach staruszek wystarczy obejrzeć ostatnią kronikę filmową z Hitlerem

 • falcon_6 serial jest produkcji kanadyjskiej...